Kuchyň Epiqa (Dolti) - Oresi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leeway
Povídálka 21 příspěvků 19.02.17 18:59
Kuchyň Epiqa (Dolti) - Oresi

Zdravím,
máte někdo Kuchyň Epiqa od Oresi? Necháváme si dělat projekt, tak by mě zajímala zkušenost, kvalita a na kolik vás vyšla? :) My budeme mít velikost 2,3×2,4×2,3m do účka.. :)

Příspěvek upraven 19.02.17 v 19:13

Reakce:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 19.02.17 19:07

Moc ti asi neporadím, ale nedávno jsme dělali novou kuchyň, takže jsem hodně zkoumala různé firmy, a na Oresi jsem teda všude četla dost strašné recenze. :nevim: Teda nevím, jestli je to pravda, protože jsme si ji nechali udělat nakonec jinou.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 19.02.17 19:13
@klamonožka píše:
Moc ti asi neporadím, ale nedávno jsme dělali novou kuchyň, takže jsem hodně zkoumala různé firmy, a na Oresi jsem teda všude četla dost strašné recenze. :nevim: Teda nevím, jestli je to pravda, protože jsme si ji nechali udělat nakonec jinou.

Kamarádka má taky né přiliš dobrou zkušenost s oresi, ale tam byl problém s montáží atd takže to bylo spíš o lidech než o kvalitě kuchyně, má jí asi rok a půl.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 19.02.17 19:15

Tak jsem mrkla na oresi kuchyň, je pěkná, o tom žádná, ale záruka na 7 let je sakra málo. Pod 25 let bych nešla. Většinou je to dýhované a laminátové ;) Řekla bych že to moc nevydrží, ale třeba se pletu, to musí každý posoudit sám.

leeway
Povídálka 21 příspěvků 19.02.17 19:39

@Borůvka1990 na masiv nemám rozpočet :( takže s laminátem počítám.. akorát si řikám, jestli by to od truhláře nevyšlo stejně draho a v lepší kvalitě..

Moise
Hvězda diskuse 36458 příspěvků 19.02.17 19:55
@Borůvka1990 píše:
Tak jsem mrkla na oresi kuchyň, je pěkná, o tom žádná, ale záruka na 7 let je sakra málo. Pod 25 let bych nešla. Většinou je to dýhované a laminátové ;) Řekla bych že to moc nevydrží, ale třeba se pletu, to musí každý posoudit sám.

No 7 let náhodou není úplně špatné, protože pokud si ji necháš udělat u truhláře, tak nemáš většinou ani to. Zkušenost z okolí - nám oresi po 5 letech komplet vyměnila bez mrknutí oka všechny dvířka. Známí se stejnou vadou u truhláře nepochodili a museli si to spravit na vlastní náklady

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 19.02.17 21:19

Myslím, že u truhláře vyjde stejná kvalita zpravidla levněji. A hlavně ti vyrobí, co si zamaneš, a neúčtuje si přirážky za různé atypy a podobné výmysly, když se nevejdeš do nějakých normovaných rozměrů. My máme taky nakonec od truhláře.

A spíš než dvířka foliovaná či dýhovaná vydrží a hezky vypadají dvířka stříkaná lakem (pokud chcete barevná, a ne třeba dekor dřeva). Vyjde to dráž, než fólie, ale zas bych řekla, že levněji, než dýha.

leeway
Povídálka 21 příspěvků 19.02.17 21:25

@klamonožka Jojo to je pravda, jen ještě nějakýho toho truhláře sehnat :think: akorát bych právě chtěla dekor dřeva, takže si stejně připlatíme, ale to už je spíš takovej detail..ale děkuju za radu :)

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 19.02.17 21:46
@leeway píše:
@Borůvka1990 na masiv nemám rozpočet :( takže s laminátem počítám.. akorát si řikám, jestli by to od truhláře nevyšlo stejně draho a v lepší kvalitě..

Muž má truhlářský podnik a dělají i kuchyně na míru, věř že levněji tě to nevyjde. Mrkni kolik stojí kvalitnější lamino, celkové konečné materiály a připočti práci. Patlal truhlář ti cenově zaimprovizuje že to budeš za chvilku reklamovat, kvalitně provedená práce něco stojí.
A z vlastní zkušenosti; spokojení zákazníci předávají doporučení známím a věř že si může muž navýšit cenu jak chce a o zákazníky stejně nouze není. Zato o kvalitního truhláře pomalu nezakopneš…

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 19.02.17 21:53
@Moise píše:
No 7 let náhodou není úplně špatné, protože pokud si ji necháš udělat u truhláře, tak nemáš většinou ani to. Zkušenost z okolí - nám oresi po 5 letech komplet vyměnila bez mrknutí oka všechny dvířka. Známí se stejnou vadou u truhláře nepochodili a museli si to spravit na vlastní náklady

7 let je jako mávnutí proutku a kuchyň není na pár let, měnit dvířka po 5 letech je smutný. Mám dvířka rám masiv dub a vsazeno mléčné sklo, vypadá to krásně a vydrží to věčnost. Korpus jsem kdysi chtěla z bílého lamina a muž mi to rozmluvil, mám z masivu i korpus a nelituju, ale ten je drahý a opravdu si to (dub) málokdo může dovolit. Ale dvířka jedině kvalitní, ty jsou vystavovány vlivům a měli by něco vydržet..

Ne.llaaa
Kecalka 119 příspěvků 20.02.17 16:53

Ahojky holky, já mám kuchyň dolti, asi dva roky od montáže a je to zatím všechno ok. Kuchyň mohla být levnější, ale já jsem si za pár věcí ještě připlatila, vyzbyli mi nějaké peníze… Uvidím jak to bude v čase, ale holky, za ty peníze, jsem spokojená, moc se mi líbí a záruku máme na celkem dlouho, doufám že se mi brzo neokouká, ale i kdybych u toho pak měla vyměnit barvu na dvířkách, tak to bude furt levnější, než třeba kuchyň co si nechávala dělat ségra.  

Moise
Hvězda diskuse 36458 příspěvků 20.02.17 17:46
@Borůvka1990 píše:
7 let je jako mávnutí proutku a kuchyň není na pár let, měnit dvířka po 5 letech je smutný. Mám dvířka rám masiv dub a vsazeno mléčné sklo, vypadá to krásně a vydrží to věčnost. Korpus jsem kdysi chtěla z bílého lamina a muž mi to rozmluvil, mám z masivu i korpus a nelituju, ale ten je drahý a opravdu si to (dub) málokdo může dovolit. Ale dvířka jedině kvalitní, ty jsou vystavovány vlivům a měli by něco vydržet..

Tak asi nikdo nejde do kuchyně Oresi s tím, že ji bude mít na celý život :mrgreen: To se nedá s masivem vůbec porovnávat.. ani cenově, ani kvalitou..
My jsme docela rádi, že jsme zvolili oresi, jednak nebyla tak drahá, slouží a hlavně. Věděli jsme dopředu, že je to tak na 10, max. 15 let. Víc od ní nečekám. Má za sebou 1/3 a slouží. Dvířka stále byla funkční, jen měla zevnitř estetickou vadu - měnili jsme to jen proto, že byla záruka. Jinak bychom to neřešili ;)
Dneska bych hlavně už kuchyň uspořádala úplně jinak, takže brát si při zařizování baráku drahou kvalitní, to bych si dneska docela rvala vlasy.
U truhláře se kolikrát nedomůžeš té záruky 7 let :nevim: :nevim: Známí měli od něj kuchyni a když šli s vadou, tak se s nimi vůbec nebavil :roll:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 20.02.17 19:43

@Moise
Tak pokud jsi spokojená, tak je vše v pořádku. Tvoji známí měli smůlu, když hledat někoho řemeslně založeného, tak jedině podle dlouholetých preferencí, i za cenu vyšší. Oni si truhláři rádi konkurujou a bohužel jsou to ti, kteří buď řemeslo neovládají, nebo jsou to mladí truhláři, sice zapálení pro věc, ale houby umí. A u řemeslníků je to bohužel sázka do loterie. Kvalitní truhlářská firma vydá i záručák.

leeway
Povídálka 21 příspěvků 02.03.17 17:33

Tak my jsme nakonec vzali to Oresi.. pův. cena 119 tis. a po slevách (byla akce) 89 tis. (se spotřebiči) a k tomu jsem si zamilovala pracovní desku z borovice a u truhláře by nás to sice vyšlo na 75 tisíc (bez spotřebičů), ale žádná z nabízených variant pracovní desky se mi tam nelíbila.. :potlesk:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >