Kuchyň - jaký vybrat materiál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nimie
Nadpozemská drbna 26393 příspěvků 07.01.19 19:50
Kuchyň - jaký materiál?

Děvčata, jaké materiály byste zvolily do kuchyně když byste dneska dělaly znovu kuchyň? Jde mi hlavně o skřínky a pracovní desku. Osobně bych úplně ideálně desku z umělého kamene, ale ta je v dané velikosti řekněme… ehm… nedostupná :mrgreen: tudíž hledám něco odolného, hezkého, moderního, ale co nás nezruinuje :mrgreen:

A u skříněk a dvířek upřímně fakt netuším, jestli lepší lamino, nebo MDF… nebo úplně něco jiného?

Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 7071 příspěvků 07.01.19 19:58

Osobně skříňky jedině dřevo, ted máme lamino, navíc v bílé a je to děs, mám ráda přírodní materiál, takže až budem zařizovat dům tak nám linku bude dělat přítel ze dřeva, ale desku taky nevím, něco aby to ladilo a bylo odolné, netuším co je za materiál co máme teď, ale je to děsně měkké, navíc ty světlý odstíny jsou fakt na pěst :D

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1830 příspěvků 07.01.19 20:02

Jo jo, mít na kuchyň pár set tisíc, tak bych si tu kamennou (nebo spíš umělokamennou) pracovní desku taky nechala líbit. Skříňky máme stříkané (lakované) a nemůžu si stěžovat, to je super, oproti foliovaným. Jinak s materiálem moc neporadím, akorát mám pocit, že lamino je to úplně nejlevnější a nejobyčejnější.

Na tu pracovní desku jsem zvažovala i nerez - tak drahé jako ten kámen to není, ale pak jsem si říkala, že bych si doma připadala jak v pitevně, tak jsme dali klasickou dřevotřískovou.

Jar.193
Nováček 4 příspěvky 07.01.19 20:35

Jsou 4 typy materiálů na dvířka

1. lak nejdražší varianta kvalitní a cłovek má neomezený výběr barev. Pokud bych nevěděla co s penežma tak bych šla do laku :)
  2. lamino to se dělí na dva - drevotříska a mdf deska - drevotřísková deska je fajn na materiály jako dekor dřeva na lesklé materiály je horší je tam “vidět” ten hrubý povrch. Mdf v lesku tak je takřka k nerozeznani od laku povrch samotné desky je totiž mnohem hladší oproti drevotřísce. Nevýhoda lamina a to hlavně u toho bílého jsou linky u hrany které pokud není nejlepší stroj jsou vidět.
  3. fólie dřive byla horší než lamino dneska už tomu není tak. Výhoda folie je že boky vypadají jako u laku tedy že není spoj mezi hranou a deskou.
  4. dřevo to si myslím že se hodí na určitě kuchyně. mě se čistě dřevěná kuchyň nelíbí takže za mě ne

Co se tyče pracovní desky tak je tu opět několik možností a to dřevo, lamino, sklo, kámen přírodní nebo umělý, keramika. Nejhorší je asi přírodní kamen je drahý a muže se do nej zažrat barva z potravin.

Pokud bych měla bambilion peněz budu mít lakovanou kuchyni s keramikou ale protože nemám spokojí. Se s laminem

Uživatel je onlineJogrr
Závislačka 4467 příspěvků 07.01.19 20:41

Mam v laku, od Hanaka, a desku z umeleho kamene - Technistone.
Nemenila bych, predtim jsem mela foliova dvirka a klasickou drevotrisku na desce a u drezu se zacala zvedat.

Nimie
Nadpozemská drbna 26393 příspěvků 07.01.19 21:06

@Jogrr :palec: Technistone se mi strašně líbí, ale stál by nejspíš skoro tolik co samotná linka :/ tak hledám náhradu

Nimie
Nadpozemská drbna 26393 příspěvků 07.01.19 21:06

Každopádně všem děkuji! :srdce:

Lucie_Sx
Závislačka 3238 příspěvků 08.01.19 00:33

Chtěla jsem co nejvíc přírodních materiálů bez lepidel atd., takže máme masiv natřený na mléčně bílou, takový levnější obyčejnější v moderním stylu, rovné linie (bez vyřezávání a tak, to nemám ráda). Možná že to tolik nevydrží, ale dá se to zbrousit, špatné prkýnko vyměnit atd., prostě když se někde něco poškodí, jde to snadno opravit.
Desku masiv buk natřenou obyčejným lněným olejem a to bych neměnila, fakt to vydrží a když nevydrží, lehce se to zbrousí, přetře a hotovo. Cenově oboje super (malá kuchyň).
Ty odchlipující se lamina a snadno omlácené dřevotřísky bych nechtěla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >