Kuchyňská linka

9541
31.1.07 17:07

kuchyňská linka

Z jakých materiálů máte pracovní kuchyňské linky? Na léto chystáne rekonstrukci i s kuchyní a nevím co zvolit.. Našla jsem umělý a přírodní kámen a lamino, jsou i jiné? Za kolik je běžný metr linky? Děkuju za radu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

48
31.1.07 21:03

My mame lakovany bambus, vypada moc hezky. Bylo to o neco drazsi nez ty klasicke umelohmotne, ale cenu presne nevim. Cena linek na metr se pohybuje podle kvality cca 5-15 tis./m a u tech lepsich i vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
31.1.07 21:11

Já půjdu určitě do kuchyně z Ikey. Naprosto mě uchvátil jejich prpracovaný systém a to jak pojezdů tak i růžných pořadačů. Navíc je ve velice příznivé cenové kategorii. Můžeš si na jejich internetových stránkách stáhnout plánovač kuchyní a tam si kuchyň doma v klidu naplánovat včetně spotřebičů a ta se ti zobrazí v 3D provedení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
31.1.07 21:28

Ahoj, my také plánujeme kuchyň z Ikey. Korpusy skříněk jsou z lamina (odolné) a dvířka u našeho typu z masivu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
31.1.07 22:08

Ahoj, já mám novou linku z Ikea 4 měsíce a jsem naprosto spokojená. Koupila jsem si tu nejlevnější kombinaci, bíle lamino, ale s chromovanýma horníma dvířkama s mléčným sklem + chormované doplňky. Vypadá moc dobře, až luxusně. Mám ji rohovou 2+1,5 m a až do stropu (2,5m) a vyšla mě na 20 tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
1.2.07 14:22
galee píše:
Ahoj, já mám novou linku z Ikea 4 měsíce a jsem naprosto spokojená. Koupila jsem si tu nejlevnější kombinaci, bíle lamino, ale s chromovanýma horníma dvířkama s mléčným sklem + chormované doplňky. Vypadá moc dobře, až luxusně. Mám ji rohovou 2+1,5 m a až do stropu (2,5m) a vyšla mě na 20 tis.

Já budu v Ikee kupovat kuchyň během měsíce. Také bílou :wink: . Jakou variantu mátevy? Applad, nebo Arlig? Ta Arlig se mi nezdála tak kvalitní. :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
1.2.07 21:30

Mám Arlig a taky jsem se bála, že bude taková obyč, ale vážně vypadá dobře, alespoň podle mne a známých. Vyfotila jsem vám ji, ale je to za provozu, takže ji moc nestudujte.

http://emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
1.2.07 22:08

Vypadá hezky. V rohu máš ten otočný koš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
1.2.07 22:39

galee: fakt to máte moc pěkně vyřešené :wink:
Já pořád váhám mezi Arlig a Applad. Když jsem se na ně byla podívat, tak mi přišlo, že jak nemá ten Arlig dvířka vcelku, ale jsou tam shora a zdola lišty (snad to vysvětluju srozumitelně :lol: ), tak se v té spáře drží špína. Alespoň na těch vystavených byly ty spáry docela jeté. Jaký z toho máš pocit? Zase bych docela ušetřila, jen se bojím, abych toho pak nelitovala :? . A ještě dotaz - také budu mít ta prosklená dvířka. Jak se do nich montují úchyty? Nevšimla jsem si, že by měly předvrtané díry. Mení to problém, do toho kovu?
Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
1.2.07 23:35

Abych pravdu řekla, musela jsem se jít na tu moji kuchyň podívat, abych vůbec věděla o jakých lištách mluvíš a kdybys mi o nich neřekla, tak bych si jich asi nikdy nevšimla.
Jsou asi 2 mm široké a nejdou vidět a na funkci ani estetiku nemají žádný vliv, alespoń po 4 měsících permanentního užívání a věřím že i do konce života. Spáry tam žádné nejsou, jen jsou ty hrany zkrátka začištěny lištama a myslím, že kvalitně a je na to 10 let záruka, takže pokud by se spáry objevily, tak to měním. Úchyty se vrtaly v pohodě, vrtákem do dřeva, myslím, že jsem je dokonce vrala já. Je to nějaký plech.
Já jsem si tu kuchyň vybrala hlavně podle ceny a funkčnosti, i když jsem estét, zaměřila jsem se spíše na doplňky (obklady, spotřebiče, atd.), které musí být součástí a taky nestály málo a kdybych měla bohatou linku, bylo by to už přeplácané.
Osobně jsem se podívat se do Ikea konkrétně na kuchyň nešla (jinak jsem tam minimálně jednou do měsíce), jelikož bych si nevybrala do dneška. Řešila jsem to pouze přes katalog a hlavně plánovací program a pak rovnou objednávku.
Měla bych od Ikea dostat nějakou provizii za takovou reklamu:o)))
Ale je fakt, že mi plánování kuchyně vzalo asi půl roku života. Jsem nerozhodný typ a pokud nemám to nejlepší za nejlepší cenu tak pátrám dál a hlavně mi to musí okamžitě padnout do oka.
Takže přeji to nejlepší z nejlepšího… nejlepší neznamená nejdražší:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
1.2.07 23:39

Pro Sati:

Otočný koš je super, ale já už několik let (i v minulé lince) má v tom rohu pračku s vrchním plněním. Roh linky je odklopný. Ušetřila jsem tím místo v koupelně - k nezaplacení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
2.2.07 00:16

Díky za vyčerpávající odpověď :)
Já plánuju také přes Home planner - poslední návrh je v pořadí asi dvacátý :roll:
Přesně jako ty, i já se chci „vyřádit“ v doplňcích a obkladech, proto jsem vybírala jednoduchou linku. Moje kuchyň je celkem malá, ale i tak je rozdíl mezi Arlig a Applad 2.000,– 8O . O víkendu se tam asi zase zajedu mrknout s kamarádkou a definitivně se rozhodnu. To, že jsi vše naplánovala přes internet a vyhnula se tím těm šíleným dilematům, které mám já, bylo fakt šikovný :lol: :! Mně už z toho všeho začíná hrabat.
Třeba obklady jsem si vymyslela červené, malé a v reálu zjistila, že je vyrábí jen jedna firma a začínají na 680,–/m2 8O Atd…Až bude hotovo, tak sem také šoupnu fotku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
21.2.07 14:11

Včera jsem byla v Ikei a žádna kuchyň mě tam nějak nechytla.. celkově si nějak nemužu vybrat… Myslím že výběr kuchyně bude jako ještě horší než porod :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.16 16:05

Kuchyňska linka plíseň

Prosim o radu. Máme bílou kuchyňskou desku. Meli jsme na ni odkapávac ale držela ze nám pod ni voda a kolikrat jsme zapomněli to utřít a voda tam zůstala do bytu nám pere slunicko. Tudis se nám pod tim udělal žlutý flek. Něco jako plíseň. :( Nevím jak se toho zbavit nebo je linka uplne zničena. Zkoušela jsem savo, citron sodu. A nic nepomohlo. Nemá s tim někdo zkušenost? Děkuji za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.16 00:23

Kuchyňska deska

Prosim o radu. Máme bílou kuchyňskou desku. Meli jsme na ni odkapávac ale držela ze nám pod ni voda a kolikrat jsme zapomněli to utřít a voda tam zůstala do bytu nám pere slunicko. Tudis se nám pod tim udělal žlutý flek. Něco jako plíseň. :( Nevím jak se toho zbavit nebo je linka uplne zničena. Zkoušela jsem savo, citron sodu. A nic nepomohlo. Nemá s tim někdo zkušenost? Děkuji za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama