Kufr - balení do folie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 08:35
kufr- balení do folie

Ahoj,
asi budu mít hloupý dotaz :-)
Ještě nikdy jsme neletěli letadlem a je možné, že už tento víkend poletíme :-). Nemáme tedy zkušenost, jak to chodí na letišti. Četla jsem, že se doporučuje balit kufr do folie. Chtěla jsem se zeptat, jestli se dá kufr zabalit do obyčejné strečky? Jestli jo, máme ho zabalit už doma nebo až na letišti? A kdy a kde na letišti? Letěli bychom z Ostravy. Anonym proto, že sem chodí dost známých a ještě to není 100% jisté…
Díky za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 08.08.19 08:37

Jo, občas takové domácí balení vidíš 8) nejjednodušší je proste to nechat zabalit na letišti, je to pevnější a nemusíš nic řešit

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 22029 příspěvků 08.08.19 08:43

Není to nutné, jen pokud se o svůj kufr nebo věcí v tom nějak extra bojíš. Ty domácí balení ale vypadají dost zoufale většinou

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 9112 příspěvků 08.08.19 08:44

Někteří lidé to mají zabalené, většina ne, není to nutné

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 08:52

Takže to není nutné? Já jsem myslela, že se balí proto, aby se předešlo poškození :think:.Tak ještě uvidím… A ještě jsem se chtěla zeptat na jmenovky, které se připevnují na držadlo - dají se koupit normálně v papírnictví nebo se prodávají až na letišti?

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 08.08.19 08:58

Nutné to není. Drahé kufry balim vždy. Kufr za dva tisíce bych nebalila. Chtít to po tobě nikdo nebude. Visacky netuším, měli jsme je součástí kufru nebo od cestovky

vokishka
Neúnavná pisatelka 15598 příspěvků 08.08.19 08:58

Tak ono se může stát, že vám to při odbavení rozdělají. Dcera si koupila kufr s tím zámkem, co umí rozdělat, aby jim to nepoškodili. Do ničeho nebalili. Jeden ten kufr iotvirali pro odbavení, měli tam stolní hru a na rentgenu to vypadalo divně.

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 9112 příspěvků 08.08.19 08:59

Jmenovky kup v papírnictví nebo si vyrob sama, ale taky to není nutné, na letišti ti na kufr přilepí jméno a let,
ale ta vlastní jmenovka je praktická, když je víc stejných kufrů, tak že pak z pásu neodnášíš cizí kufr :mrgreen:

petule9
Echt Kelišová 7606 příspěvků 08.08.19 09:01

Zrovna předevčírem nám průvodkyně cestou z dovolené říkala, že dnes už jsou jmenovky k ničemu, že se kufry evidují a případně hledají podle čárových kódů, které ti na ně dají. Zabalení kufru na letišti stojí asi 200kc, je to asi šikovné, ale není to nutné. My máme kufrů vždy hodně, takže bychom se nedoplatili a ani doma neobalujeme.

SibyllaTrelawney
Kecalka 486 příspěvků 08.08.19 09:01

Jmenovky se dají koupit normálně v obchodě. V Ostravě je zařízení na balení kufrů blízko vchodu, stojí tam u toho obsluha, stojí to pár peněz, ale vyloženě nutné to balení není. Já si nechávám kufry balit, protože nemám důvěru k tomu zipu ( kufry mám od Vietnamců :) ). Hezkou dovču! :kytka:

Sofierules
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 08.08.19 09:05

Balit kufr nemusíš není to tvoje povinnost- defacto to podle mě báli snad jen Češi :) nebo si ho zabal pokud letís s originál LV. Jmenovky snad bývají na odbavení k dispozici zdarma.. teď si nevybavuji jestli u všech leteckých spol :think:

twinkletwinkle
Kecalka 162 příspěvků 08.08.19 09:26

Nebal ho, podle me je to zbytecne. Pak se s tim budes na pokoji prat a rozbalovat… Ja mam sama drahy kufr, protoze litam casto, tak aby neco vydrzel, nikdy jsem nebalila, s poskrabanim holt musis pocitat..auto taky nebalis do folie:) A kdyz ti upadnou kolecka, tak se to da vyreklamovat.. Jmenovky si radsi porid dopredu, ale zavazadla se pri ztraceni hledaji podle labelu, ktery nalepi pri odbaveni, jak uz tu nekdo zminoval.

lucenka
Hvězda diskuse 37740 příspěvků 08.08.19 09:34

Kufr jsem nechávala balit jenom jednou a to jenom proto, že jsem v něm převážel skateboard, který z kufru koukal, tak aby nevypadly jiný věci :D Ztím se mi žádný kufr při přepravě nějak výrazně nepoškodil. Jmenovky na kufru máme, ale hlavně kvůli tomu, abychom si je poznali. Dají se sehnat v papírnictví.

Jolynka
Extra třída :D 13688 příspěvků 08.08.19 09:38

Já kufry nebalím, kdybych do něj pak narychlo potřebovala, tak než se to z toho sundá, to je opruz. Jmenovku si dávám, píšu tam kontakt na sebe, jak na hotel kam jedu, tak pak domů.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2265 příspěvků 08.08.19 09:48

Kufry ani batohy nebalim, jmenovku nedavam, nekdy ji dostaneme od letecke spolecnosti a kazde zavazadlo ma stejne svuj kod.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama