Kupování bytu Ostrava

Anonymní
10.7.15 18:37

kupovaní bytu ostrava

Rozvádzam sa s manželom a uvažujem nad kupou bytu. Premýšlam či kupit 2 alebo 3 izbový byt. Mám peniaz v hotovosti 446000 Kč. a 100000 si možem požičat od rodiny. Nemám v súčastnej dobe zamestnanie preto manžel chcel rozvod lebo ma nechcel život. Bez práce som cca pol roka. Mám 4 ročnu dcéru a neviem aké si nájst zamestnanie, aby som mohla dceru zaniest do školky a vyzvedávat ju z tejto školky. Školka je od 6h do 16:30. Nemám na peniaze na hlídaní malej keby som bola v práci. Chcela som si kupit byt s tým aby mi peniaze nelezali len tak na učte. Tento byt budem musiet asi prenajímat lebo pokial nemám prácu nemožem ho platit a budem musiet zostat u mamky aj s malou na Slovensku. Otázka aký byt si kupit, či 3 alebo 2 izbový. 3 izbový je skoro tak isto drahý ako 2 izbový a cena za 2 alebo 3 izborý je rovnaká. Ale ked si to prepočítam na náklady tak v 2 izbovom tie náklady budu asi nizšie a dal by sa asi lahšie prenajímat ako 3 izbový kvoli nákladom i keby cena 2 izbového sa rovnlala výške 3 izbového. Možete mi povedat svoj názor??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17269
10.7.15 18:49

Já bych šla do 3 pokojového :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
10.7.15 18:52
@ka2ka píše:
Já bych šla do 3 pokojového :think:

No 3 pokohový náklady na bydleni 6200, na dvou 3500

Příspěvek upraven 10.07.15 v 19:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17269
10.7.15 18:58

@janett27 nejsi anonoymní, jedna místnost udělá takový rozdíl??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
10.7.15 19:15
@ka2ka píše:
@janett27 nejsi anonoymní, jedna místnost udělá takový rozdíl??

Neva. No presne tak jedna miestnost spraví taký rozdiel. Lebo to počítaju asi od metrou alebo čo. A ešte budem tam len ja s dcérou ak by sa zadarilo. A zbytočne by mi bol asi 3 izbový byt. A ide o to že v 3 izbovom su vačie náklady a v podstate by sa asi tažšie prenajímal. Čo si myslíš ty??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17269
10.7.15 19:17

@janett27 pokud to máš jen pro sebe a dceru tak stačí 2 pokoje, ale pokud to chceš pronajímat tak bych šla do 3 pokojového :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1979
10.7.15 19:41

Já bych se hlavně trochu dívala i na lokalitu. Pokud chceš koupit 3+1 za půl mega, tak to bude nějaká Dubina nebo jiný hnus :poblion: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
10.7.15 19:44

No nevím, v Ostravě je zájem spíše o ty dvoupokojové :think: Právě proto, že jsou levnější a navíc pro širší cílovou skupinu (jak pro náročnějšího 1 člověka nebo páry, co plánují společné bydlení v budoucnu, tak pro nenáročné rodiny s jedním dítětem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
10.7.15 20:04

@janett27 A proč chceš byt zrovna v Ostravě?…raději bych volila jinou, perspektivnější lokalitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
10.7.15 20:05

Za 560 tisic si byt v ove kpupis tak leda garsonku v tmave ctvrti, navic se mi to zda cele jako velka blbost, kdyz mas male die a zdnou praci, kde bys pokracovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
18.7.15 19:28
@Jannnča píše:
@janett27 A proč chceš byt zrovna v Ostravě?…raději bych volila jinou, perspektivnější lokalitu.

no asi preto ze v Ostrave býva jaj otec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
18.7.15 19:29
@MarieOVMUC píše:
Za 560 tisic si byt v ove kpupis tak leda garsonku v tmave ctvrti, navic se mi to zda cele jako velka blbost, kdyz mas male die a zdnou praci, kde bys pokracovala

Ako blbost čo kupit byt?? A kde by som mala potom bývat??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
18.7.15 19:31
@baracudas píše:
Já bych se hlavně trochu dívala i na lokalitu. Pokud chceš koupit 3+1 za půl mega, tak to bude nějaká Dubina nebo jiný hnus :poblion: :poblion:

No tak na Dubine da dá vybrat lokalita a hlavne podla svojich možnosti si vyberám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
18.7.15 19:43
@janett27 píše:
Ako blbost čo kupit byt?? A kde by som mala potom bývat??

tam kde jsi tedka, to je risk jak blazen, koupis byt, jsi bez penez a pujdes hledat praci, co jak nezaplatis najem, hm? energie a fond oprav, popelnice.. to se plati vsude, skolka, jidlo, cestovne… to neni jen tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama