Kurz asistent pedagoga praxe

26.9.20 20:19

Kurz asistent pedagoga praxe

Dobry den, chtěla bych si udelat kurz asistent pedagoga od firmy scholaservis. Jen bych potrebovala vědět kde vsude se dá udelat praxe 40h. Jestli to musí byt jen státní MŠ ZŠ atd… jestli to jde třeba v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež nebo třeba v kojeňáku, kde jsou děti do 3 let. Moc dekuji za vaše info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
703
26.9.20 20:30

Asi bych si kurz AP v této době nedělala, když pro ně nebude práce. Teda už na ně tolik dětí nedosáhne.
Vím, to jsi nechtěla slyšet, ale já bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.9.20 20:36

@impossible tvuj nazor :palec: kazdopadne za nej dekuji, ale na to jsem se vůbec neptala 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5016
26.9.20 20:45

Asistent pedagoga nemusí ovládat pravopis? Jen se ptám, neber to jako rýpání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44397
26.9.20 20:49
@Ms.Ragdoll píše:
Asistent pedagoga nemusí ovládat pravopis? Jen se ptám, neber to jako rýpání.

ne, naroky jsou nizke

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
26.9.20 21:00

Já AP dělám, ale mám VŠ - specku. Moc mě to baví, ale vzhledem k platovému ohodnocení, je tento můj školní rok v této profesi poslední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20642
26.9.20 21:43

Z logiky věci to v kojeňáku nebo nízkoprahu opravdu nejde - tam moc učitelů není. Max. bych si to dokázala představit v DD se školou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2763
26.9.20 21:57

Pokud chces pracovat ve státním, nevim. Kazdopadne me to do soukrome skolky stacilo, praxi jsem mela primo v dane skolce, do ktere jsem mela nasledne nastupovat. Kamarad z kurzu zase sel do ustavu, nebyl to Jedličkuv ústav, ale nejaky dalsi vetsi v Praze. Kazdopadne uz je to par let zpet. Zkus zavolat do te firmy, oni ti sdělí urcite co potrebujes vedet. Od toho tam jsou :palec: :palec: a budes mit aktualni info. Ja si pamatuju, že u nas na kurzu meli primo i vypsané skoly, skolky atp, se kterymi spolupracuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51762
26.9.20 22:30

Ted je tezsi si domluvit praxi. Bohuzel je doba Covidu. Skoly a skolky nechteji cizi lidi.
Idealni by bylo, kdyby se podarilo, ze si najdes praci behem nebo pred zacatkem kurzu, tak dodas smlouvu a mas praxi splnenou.

I my na VS mame ted slozitejsi podminky. Mame praxi vyresit, ze mame videa a dle nich zpracujeme hospitacni zaznamy atd.
Takze praxe bude, ale bude bez praxe. Minimalne tenhle semestr. Jinak jsem mela jit na SS na praxi.
Nikdo nas ted nevezme na praxi do skol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5016
27.9.20 09:46
@matkabagristy píše:
ne, naroky jsou nizke

No jo, ale jak potom mají pomáhat s učivem, když v něm sami plavou? Myslela jsem si, že zvládnutý pravopis je základ, i když je pravda, že jsem si všimla u více uživatelek, co jsou údajně AP, že s tím mají problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25116
27.9.20 09:49
@Ms.Ragdoll píše:
No jo, ale jak potom mají pomáhat s učivem, když v něm sami plavou? Myslela jsem si, že zvládnutý pravopis je základ, i když je pravda, že jsem si všimla u více uživatelek, co jsou údajně AP, že s tím mají problém.

Tak viděla jsem i hromadu gramatických chyb u učitelů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5016
27.9.20 09:54
@vokishka píše:
Tak viděla jsem i hromadu gramatických chyb u učitelů.

Tak téměř každý se občas sekne, že. Myslela jsem spíš případy, kdy být ten člověk sám žákem, tak z diktátu dostane v lepším případě tak za 4. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32901
27.9.20 10:29

Už jsem psala v jiné diskuzi, že jsme taktně opravovali chybu i akademikovi na přednášce :mrgreen: Proboha, ten pravopis v dnešní době neberte tak vážně a gramatiku taky ne. Já sem lezu převážně přes mobil, otevírat noťas k vůli emiminu dnes vážně nemám čas, to bych sem nechodila vůbec. Mám mobil s predikcí, který si občas dělá, co chce. A věřím, že hodně uživatelek to má taky tak. Je jasný, že občas se ukáže příspěvek, který si zařadím k nějaké skupině nevzdělaného obyvatelstva, ale u většiny uživatelů nelze k vůli mobilnímu připojení, poznat vůbec nic.
Další aspekt, hodně lidí píše příspěvky mezi vařením, úklidem a věnování se dětem. Nemůže se na to plně soustředit.

Jinak souhlas, nízké vzdělání AP je problém a mělo by se to v dohledné době řešit. Kurzy už budou moci vypisovat jen pedagogické fakulty, budou trvat tři semestry, zkouška malá maturita a kvalifikační práce.
Co se týče té novely, určitě je potřeba, ale myslím, že v této podobě neprojde. V pátek jsme měli v Teams přednášku z fakulty a říkali nám, jak ji připomínkovali a proč, ale tak to zůstat nemůže - velké množství AP rychle vyškolených, děti inkludovaných v běžném školství víc, než může systém unést atd., to je špatně.

Lidsky bych zakladatelce poradila, ať si ten kurz udělá, co nejrychleji to půjde a pokud možno, najde práci. I když nějaké změny projdou, nebude to ze dne na den, PO, která jsou přiznaná na dobu určitou, nechají doběhnout. Profesně, ať to nedělá. A ještě jedna věc, někde jsem vyhrabala, že kurzy z minulosti budou uznány jen ty, které vypisovala fakulta nebo VOŠ a SŠ pedagogická a trvaly nejméně 120 hodin. Od agentur a ty na 80 hodin by měly propadnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20642
27.9.20 18:19
@Pears206 píše:
A ještě jedna věc, někde jsem vyhrabala, že kurzy z minulosti budou uznány jen ty, které vypisovala fakulta nebo VOŠ a SŠ pedagogická a trvaly nejméně 120 hodin. Od agentur a ty na 80 hodin by měly propadnout.

To by mě zajímal zdroj… nejsem právník, ale podle mě to takto zpětně nelze :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25116
27.9.20 20:11
@Novire píše:
To by mě zajímal zdroj… nejsem právník, ale podle mě to takto zpětně nelze :think:

Nenašla jsem původní zdroj, asi se špatně dívám. Pochybuju, že by to šlo zpětně, při minulé změně taky zachovali vzdělání z předchozí doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat