Pomůže široké balení u miminek na kyčle?

10773
19.7.07 09:18

Kyčle

Ahoj holky, určitě jste to tady už řešily, přesto se chci zeptat. Jak to bylo u vás s kyčlemi (hlavně u náchylnějších holčiček)? Vyplatilo se vám široké balení? Máte zkušenosti s kalhotkami Marwell?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
19.7.07 13:03

Ahoj, já jsem široké balení nikdy nepoužívala, obě holky měly kyčle v porádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
19.7.07 13:42

Ahoj, tak ja mam sice chlapecka, ale jiz od narozeni musel nosit jednu plenu navic, pak mu ve trech mesicich pridali dalsi takze nosil jiz dve. No a v 5ti mesicich nam rekli, ze ma nosit jen jednu, ze je to defacto jiz dobre. No me ho bylo docela dost lito, nebot s tou plenou navic se mu spatne hybalo takze jsem udelala kompromis a plenu jsem mu davala jen na spani. No a v 8 mesicich byl uplne v poradku.
S temi kalhotkami zkusenost nemama davala jsem kasickou plenu a uplne ty obycejne kalhotny na suchy zip - jen jsem vybirala aby byly bez igelitu, by se v otm ubytecne nepotil.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
19.7.07 14:07

Jo, nám v porodnici řekli, že do první kontroly máme dávat široké balení, aspoň annoc, ale nakonec jsem dávala jen chvilku. Kamarádka mi přinesla Marwell kalhotky, ale to jsem si ani netroufla Ondrovi dát, jelikož (ta nejmenší velikost) ta plastová vložka je tak široká, že má dítě ty nohy od sebe na 180 stupňů! :twisted: To jsem fakt svému drobečkovi nemohla udělat :lol: a navíc se obávám, že by se mi v takovém „stavu“ ani nevešel do kočárku 8) Místo té vložky jsem mu do těch kalhotek dala dvě látkové pleny.
Ve třech týdnech nám na kontrole řekli, že je to OK, takže jsem to naštěstí řešit nemusela.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
19.7.07 14:51

kyčle

Ahoj,

tak já jsem „vyfasovala“ kalhotky Marwell pro svou dcerku, když jí byl měsíc, protože na kontrole kyčlí jí MUDr. zjistila špatné postavení kyčelních stříšek. Sice to první nandání kalhotek proběhlo s pláčem (plakaly jsme obě :) ), ale už druhý den to bylo lepší a během dvou dnů jí to už přestalo vadit. Taky bylo znát, že se jí to postavení nožiček rychle zlepšovalo, protože zatímco poprvé jsem skoro nemohla zapnout ty suché zipy (ona prostě nebyla zvyklá mít nožičky tak ohnuté v kyčlích), tak během pár dnů už to šlo zapnout dobře. Kalhotky měla nonstop krom přebalování a koupání a za tři měsíce jsme už byli úplně bez kalhotek, protože se jí to srovnalo. Ve srovnání s balení pomocí látkových plínek jsme měli velikou výhodu, že kalhotky nejsou moc vysoké, takže neměla zadeček výše než hlavu, ale nevýhoda byla, že jsme museli kupovat větší a hodně široké oblečení. Každopádně myslím, že to není žádná tragédie a opravdu fungují, ale přecejenom preventivně bych je nedoporučila, protože dost omezují v pohybu :( a to je, myslím, škoda, když to není nutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
24.7.07 13:49

ahoj, my jsme měli od narození preventivní široké balení. marwell nám ortoped nedoporučil a mně samotné připadala dečka příliš tvrdá, pouze můj názor. já sama jsem měla v dětství dysplazii kyčelního kloubu a ve 22 letech jsem skončila na operaci obou kyčlí; narodila se nám holčička, která byla celou dobu KP, takže hodně riziková skupina. bohužel po mě dcera dysplazii zdědila a ve 3,5 m jsme i přes přísně dodržované abdukční balení, vyfasovali Pavlíkovi třmínky… naštěstí zabraly (ale bylo to peklo :cry: ) a cca v 8 m nám je vzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
26.7.07 08:25

Ahojte holky, já jsem tak nešťastná. Malá má 4 roky a už od mala vbočuje nohy dovnitř, zborcená klenba. A teď mi na ortop. řekli, že má špatně posazené klouby v kyčli a hrozí jí brzká artróza a zborcení páteře. Já to nechápu, proč jí to nedávali do kupy už od mimina. Klidně bych jí dávala třmeny, měli jsme jen široké balení a to asi na 2 měs, pak prý bylo vše v pořádku. Te´D chodíme na rehabilitace, ale už se to nedá moc napravit. Nemáte to někdo taky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
30.11.07 07:38

Ahojky holky, potrebuji poradit dr mi dal decku, ale nevim jestli vzadu se maji ty sracky prekrizit vim ze v predu jo ale vzadu jsem se nepodivala jak to ta sestra delala, ja jsem to vcera orvala a mala se smala tak si myslim ze ji to nijak nevadi, kontrolu mame pristi tyden tak doufam ze to bude mit ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
30.11.07 12:47

Lido za tyden to urcite ok nebude. Decka se krizi vepedu, vzadu zustava jak je. Zklidni se. Ver tomu, ze to male urcite pomuze a je to porad lepsi nez pozdeji nejaka operace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
30.11.07 19:12

Lin uz jsem ok,uz jsem se stim smirila, ale vis co nechapu? Kdyz jsem byla poprve tak to mela stejne jako ted na po treti, druha kontrola nozicky mela levou omezenou ted uz to ma lepsi, ale nechapu proc mi to dr nedal hned jak jsem prisla poprve :evil:
Jinak ja jsem byla s jednou instruktorkou ta zkousela nozicky a mela je krasne roztazene i u me je ma krasne roztazene no priste mu to ukazu jak je ma u me roztazene. Ultrazvuk mela krasny bez chybicky.
Lin prosim te jeste se chci zeptat, muzu to davat i na obleceni? Ta sestra rikala ze jo ale chtela bych to jeste vedet od nejake maminky :D Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
27.12.07 09:18

H'olky neznate nahodou nejake cviky na protazeni nozicek, nebo nejake webovky ktere jsou na ty kycle zamerene?? Ja delam porad do kola ty cviky co mi dr rekl, ale chtela bych nejake jine. Jinak porad nosime perinku, ale na spani ji davam 3 pleny, ona mi v tom spat nechtela, doufam ze to bude mit dobre, kdyz dodrzuji vsechno co mi dr rekl!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
2.1.08 13:35

Lindo, já jsem s malou neměla předepsány žádné cviky. Takže ti nemůžu poradit. Necvičila jsem s ní vůbec, Dečku měla 23 hodin, hodinu kolem koupání ne. To aby se protáhla sama. Od 4 měsíce jsme vyfásli pavlíkovy třmeny.

Tento měsíc se chystám na kontrolu ve třech letech. Evka sedává nesprávným způsobem, a to přes všechno opravování a hlídání. Jsem hodně zvědavá, jak dopadneme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
4.1.08 19:48

Lin tak to ti budeme drzet pesticky, my zase jdeme v utery k dr, protoze Sam jak nosi tu perinku je strasne kriva tak asi zacnem chodit na Vojtovku, dneska jsem byla s jednou maminkou a ta nemela decku a jeji kluk neda uplne dolu nozicky my je dame hodne dolu,, myslim ze i to cvicceni tomu pomaha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
1.12.11 13:03

ach jo se mi chce brecet ,,mala to nechce mit na sobe ty pleny dala jsem jí 2 ,ale prijde mi ,že to ma moc takovy naducany ,,prepulila jsem ty pleny doufam,že to je takhle dobre :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
1.12.11 13:48
Pet-s píše:
Ahoj,tak já jsem „vyfasovala“ kalhotky Marwell pro svou dcerku, když jí byl měsíc, protože na kontrole kyčlí jí MUDr. zjistila špatné postavení kyčelních stříšek. Sice to první nandání kalhotek proběhlo s pláčem (plakaly jsme obě :) ), ale už druhý den to bylo lepší a během dvou dnů jí to už přestalo vadit. Taky bylo znát, že se jí to postavení nožiček rychle zlepšovalo, protože zatímco poprvé jsem skoro nemohla zapnout ty suché zipy (ona prostě nebyla zvyklá mít nožičky tak ohnuté v kyčlích), tak během pár dnů už to šlo zapnout dobře. Kalhotky měla nonstop krom přebalování a koupání a za tři měsíce jsme už byli úplně bez kalhotek, protože se jí to srovnalo. Ve srovnání s balení pomocí látkových plínek jsme měli velikou výhodu, že kalhotky nejsou moc vysoké, takže neměla zadeček výše než hlavu, ale nevýhoda byla, že jsme museli kupovat větší a hodně široké oblečení. Každopádně myslím, že to není žádná tragédie a opravdu fungují, ale přecejenom preventivně bych je nedoporučila, protože dost omezují v pohybu :( a to je, myslím, škoda, když to není nutné.
Pet-s píše:
Ahoj,tak já jsem „vyfasovala“ kalhotky Marwell pro svou dcerku, když jí byl měsíc, protože na kontrole kyčlí jí MUDr. zjistila špatné postavení kyčelních stříšek. Sice to první nandání kalhotek proběhlo s pláčem (plakaly jsme obě :) ), ale už druhý den to bylo lepší a během dvou dnů jí to už přestalo vadit. Taky bylo znát, že se jí to postavení nožiček rychle zlepšovalo, protože zatímco poprvé jsem skoro nemohla zapnout ty suché zipy (ona prostě nebyla zvyklá mít nožičky tak ohnuté v kyčlích), tak během pár dnů už to šlo zapnout dobře. Kalhotky měla nonstop krom přebalování a koupání a za tři měsíce jsme už byli úplně bez kalhotek, protože se jí to srovnalo. Ve srovnání s balení pomocí látkových plínek jsme měli velikou výhodu, že kalhotky nejsou moc vysoké, takže neměla zadeček výše než hlavu, ale nevýhoda byla, že jsme museli kupovat větší a hodně široké oblečení. Každopádně myslím, že to není žádná tragédie a opravdu fungují, ale přecejenom preventivně bych je nedoporučila, protože dost omezují v pohybu :( a to je, myslím, škoda, když to není nutné.

Ahoj chtela jsme ste zeptat my jsme dneska byli na kontrole a tyky máme presne co vy jste měli ,,Je mi jí strasně lito ,že to musi mit ,,a nevim kde to koupt ,prosimte mužes mi poradit :( byla bych moc rada a už to mala v pořadku ???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama