Kyčle- nález IIA

Anonymní
21.12.20 13:12

Kyčle- nález IIA

Zdravím, dnes jsme byli na kyčlich v 9 týdnech. Malá měla nález na jedné straně IA a na druhé IIA. Co vám na tento nález doktor doporučil? Ptám se, protože nám řekl, že máme dávat plenku navíc. Kamarádka byla taky minulý týden, stejný nález, ale nemá prý dávat nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1391
21.12.20 13:18

Dcera na to měla široké balení. Místo plenky navíc jsem pořídila abdukcni kalhotky. Měla ji od porodnice, protože v břiše byla s nohou za hlavou, tak.ji to kontrolovali hned po narození. Na kontrole ve 4 mesicich už bylo vše ok. Ale třeba dětská doktorka taky ríkala, že by se to melo spravit samo, že není potřeba široké balení. Tak jsem to nedávala úplně na celý den i noc, jak radil ortoped. A taky jsme. hodne nosila v nositku, kde jsou ty nohy taky ve správné pozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
21.12.20 13:21

Mozna tu plenku navic, uz si to nepamatuju. Ja jsem latkovala, takze jsem nic navic nedavala. Dneska se od sirokeho baleni upousti, ale spousta doktoru ho stale doporucuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6020
21.12.20 13:25

Je to fyziologicky nález, žádnou plinu navíc jsem nedavala. V půl roce holka normální kyčle. Spíš potřebujou doktoři vydělat na 10ti kontrolách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
21.12.20 13:34

Mno, když to trochu prostuduješ, tak zjistíš, že tohle je fyziologické nález a široké balení netřeba. Naopak nožičky by měly mít volnost tj. nedávat žádné uplé džíny nebo bodyčka, aby se nohy mohly volně pohybovat do všech směrů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 14:58

@Pantalaimon @mackA159 v 6ti týdnech jsme měli nález na obou stranách IIA. Bylo nám nakazano široké balení. Dávala jsem ho jen když malá byla vzhůru, protože když spala a pocurala se přes plenu navíc se to dostalo až na kalhoty a byla mokrá celá. Měla to široké balení cca 3 hodinky denně. Zda to mělo na tu chvíli význam nevím, ale dneska jsme byli pochváleni, že jedna strana je už naprosto v pořádku a že máme pokračovat v tom širokém balením :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1456
21.12.20 16:21
@Anonymní píše:
@Pantalaimon @mackA159 v 6ti týdnech jsme měli nález na obou stranách IIA. Bylo nám nakazano široké balení. Dávala jsem ho jen když malá byla vzhůru, protože když spala a pocurala se přes plenu navíc se to dostalo až na kalhoty a byla mokrá celá. Měla to široké balení cca 3 hodinky denně. Zda to mělo na tu chvíli význam nevím, ale dneska jsme byli pochváleni, že jedna strana je už naprosto v pořádku a že máme pokračovat v tom širokém balením :zed:

U nás se taky ještě dává preventivně, nedávala jsem ani u jednoho ze tří dětí, taky jsem dostala pochvalu ;) samozřejmě pokud by byl jakýkoliv problém dávala bych, ale jako prevence už je to překonané…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
21.12.20 20:05

Nic jsem synovi nedávala, kvůli koronaviru byl na první kontrole v cca 5-6 týdnech, v cca 4 měsících byla nález IA s jadérky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
16.4.21 16:11

Prosím o radu/zkušenosti. Měsíční dcera obě kyčle IIa. Doporučeno široké balení/abdukcni kalhotky na 23hodin denně. Kontrola ze 6 týdnů. Všude ale narazím na názory že tento nález v tomto věku je v podstatě fyziologicky a naopak mají mít nohy co nejvíce volnosti. A teď babo rad… Jak to tedy je? Není tu někdo třeba i lékař? Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
16.4.21 16:18

My měli taky nějakej nález už nevím co to bylo ale chodili jsme tam každý měsíc… Byli jsme tam 5 krát pak už konstatoval, že kyčle jsou v normě. Taky jsme měli to sirokoploche balení, dávala jsem to jen noc, mimco mělo hrozny opruzeniny a ještě víc ji balit než bylo potřeba :zed:
Taky jsem četla že je to balení přežitek… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
16.4.21 16:20
@LucEm píše:
Prosím o radu/zkušenosti. Měsíční dcera obě kyčle IIa. Doporučeno široké balení/abdukcni kalhotky na 23hodin denně. Kontrola ze 6 týdnů. Všude ale narazím na názory že tento nález v tomto věku je v podstatě fyziologicky a naopak mají mít nohy co nejvíce volnosti. A teď babo rad… Jak to tedy je? Není tu někdo třeba i lékař? Moc děkuji :kytka:

Ahoj dcera měla taky nález II a, dokonce na to v porodnici dostala frejkovu peřinku. Nedávala jsem ji, jen jsem nosila v nosítku a řídila se dle MUDr. Jansy http://www.jansa.cz/…-novorozencu Za tři týdny jiný ortoped konstatoval IA

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat