Kýla v těhotenství

Anonymni
15.9.08 07:29

Kýla v těhotenství

Ahoj, potřebovala bych radu, uvažujeme o snaženíčku a já mám pupeční kýlu. Je nebolestivá, pořád stejně malá , má 1cm x 1cm …vadí to v těhotenství??? Je lepší ji raději odoperovat před otěhotněním? Zase jsem slišela, že se to rádo v těhotenství vrací, vůbec netuším kde se poradit ? Chirurgie? Gynda? Nebyla jste některá těhotná s kýlou?
Omlouvám se za inko, ale nechci aby rodina věděla o snažení…
Díky
PS: je to i sousedů, víc hlav víc ví :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

330
15.9.08 08:49

Ahojky, tak osobní zkušenost nemám. Ale řekla bych, že určitě nechat vyoperovat před těhotenstvím (nebo aspoň vyléčit - myslím, že malé se dají léčit i nějak jinak jak operací).

Koukám totiž na to z toho praktického hlediska…ono se to nezdá, ale jak se mimi začne v tom bříšku zvětšovat a nejen ty břišní svaly natahuje, tak by tam mohlo dojít k nějaké komplikaci a veškeré operace v těhotenství jsou značně rizikové…hlavně v téhle oblasti. A i kdyby jsi nemusela na operaci, tak by se ti to mohlo zhoršit (ono to narůstající bříško se pronese, i když se to nezdá) a třeba by jsi mohla skončit jen se silnými bolestmi břicha - což taky není vůbec dobré - hrozí riziko potratu/předčasného porodu. Navíc ty z toho taky budeš nervozní a je fakt, že v těhu potřebuješ mít okolo sebe co největší pohodu. Stačí ty stresy, co na tebe přijdou vlivem těhotenství (jestli nedělám něco špatně, jestli to zvládnu atd.)

Kámoška po těhotenství skončila s centimetrovou mezerou mezi přímými břišními svaly na celém břiše, takže ty svaly opravdu dostávají zabrat i když to na první pohled až tak nevypadá.

Jinak bych se poradila s gynekologem, jak moc to vadí (ale říkám myslím, že řekne, že radši ven). A na samotné odstranění bych zašla za praktikem a on už ti řekne přesně kam jít a napíše ti žádanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
15.9.08 09:32

Já si tedy nějak nedokážu představit třeba kontrakce s kýlou… Pokud jsem dobře pochopila kýlu, tak vlastně praskne ten obal konel svalu a sval takový se vyvalí z té praskliny, já bych to určitě řešila před otěhotněním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.9.08 09:40

Ahojky,tak ja mam nad pupikem kylu asi 2 cm,neboli,nevadi,jen po hodne velke namaze ji maliiinko citim.Kdyz jsem poprve otehotnela,ani jsem o kyle nevedela.Problemy nedelala,Dr se na ni parkrat dival,jen jestli se nemeni…Jsem hubena a vysoka,a diky memu mega brichu v prvnim tehu jsem si udelala jeste druhou pupecni kylu a to primo v pupiku.Dle Dr jsem mela atypicky velke bricho,ale nastesti jsme vse zvladli.Po porodu mi zjistili rozestup brisniho svalu,asi 4-5cm.Takze jsem mela stale jakoby brisko.Nic prijemneho,ale nemohla jsem nic nelat.Kvuli tem kylam se sval posilovat nesmi,protoze se namahaji i kyly a mohl by byt pruser.Tak jsem si obesla chirurga a gyndare,co tedy dal.Chirurg rekl,ze pokud kyla neboli,nic s tim delat nbudeme a az po vsech porodech se to zacne resit.Kyla i sval.Ted jsem podruhe tehu,v pulce a kyly problem nedelaji.Jen mam hned od druheho mesice velke brisko,protoze tam chybi ten sval a tudiz to vice vylezlo.Mam se hlidat,zadna namaha,zane zvedani prvniho ditka…
A zaver byl ten,ze se kyla pred tehotenstvim operovat nema,protoze rostouci deloha ti ji stejne znovu udela.Co se tyce svalu,ten uz vubec neoperovat,protoze jak tam davaji sitku na zpevneni,rostouci deloha ji roztrha a pry by to bylo jeste horsi,ze by se potrhaly i veskere ostatni vazy a svaly.Takze na doporuceni vsech Dr jsem sla do druheho tehu a jsem hlidana.Pry mi vse operuji az po porodu,kdy uz pak nebude hojeni nic vadit.Deti cekam s odstupem tri roku a i tak mi operace nedoporucili.Takze asi tak.Jen nevim presne,jak je to s porodem.Nekdo mi rikal,ze u vetsich br.kyl se nesmi rodit prirozene,protoze by mohla prasknout.Takze se planuje sekce.Budu rada,kdyz nekdo,kdo mam tu zkusenost jeste napise.S Dr jsem o tom jeste nejak nemluvila,je preci jen brzy.Tak hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
lenalmo
10.7.10 16:41

Kýla

Ahoj,

tak mam asi podobny problem. Kýla sa mi pravdepodobne vytvrorila uz pri prvom tehu (pred 3 rokmi). Pretoze som po miminku rychlo zhubla, postavu som dlho neriesila. Az minule leto som zacala cvicit a posilovat i brusne svaly. Po niekolkych hodinach som zacala mat problemy. Trpela som bolestami brucha, nevolnostami a brucho mi casom tak vystupilo, ze som si pripadala ako v 5. mesiaci tehotenstva. Od zari do listopadu som chodila po doktoroch. Vsade mi tvrdili, ze som v strese a nakoniec mi obvodna doktorka predpisala antidepresiva, ktore som ale nebrala, pretoze som sa v depresii skutocne necitila byt. Boli to asi najhorsie 3 mesiace v mojom zivote, kedy som chodila po doktoroch a nikto mi nevedel povedat, co mi je, dokonca ani po sone brucha. V prosinci som otehotnela a vsetky bolistky zacala prisudzovat tehotentvu. Pupecni kylu mi zistila az moja nova gynekologicka v 30tt. A stacil jej na to jediny pohlad na moje tehotenske brusko. Zatial to neriesim. Gynekologicka iba poznamenala, ze po porode budem musiet ist s tym na operaciu. Popravde som si celkom vydychla, pretoze som sa dost bala, ze po porode mi nastupia podobne problémy ako pred tehu. Teraz aspom viem, co ich sposobilo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama