Problém s žílami v těhotenství

46
6.9.08 15:48

Problém s žílami v těhotenství

Ahojte maminky,
v 8. mesici tehotenstvi se mi udelala na stehne krecová zila (asi), je to vystoupla zila na povrchu asi 10 - 15 cm dlouha, kolem je misto zarudle a horke. Mela jste nektera podobný problém? Bojim se v tehotenstvi pripadnych komlikaci. K mému lekari muzu az v tydnu, tak nejdriv smeruji dotaz sem, protoze jsme baba zvedava. diky za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24837
6.9.08 16:16

Ahoj dadas, nechci strašit, ale mazala bych k doktorovi co nejdřív (myslím k obvodnímu), zřejmě tě pošle na ultrazvuk. Podle toho, co popisuješ, by to mohl být zánět žil a s tím není radno si zahrávat.
Zatím bych si nohu zabandážovala (elastickým obinadlem od špičky nohy až po stehno) a i při sezení si dala nohy nahoru. Taky bych doporučila volně prodejný Venoruton gel a tablety (působí protizánětlivě). Smí se užívat tuším od 4.měsíce těhotenství.
Pokud by se to zhoršilo během víkendu, jeli bych na pohotovost…
Na křečové žíly jsem v těhotenství trpěla celkem dost, vím o čem mluvíš.
Ať jsi brzo v pořádku. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22971
6.9.08 17:54

Ahoj, taky mám problémy s žílama, nemohla jsem v noci vůbec spát. Nechtěla jsem do sebe cpát chemii, ale nakonec mi doktorka předepsala Detralex a mně se ulevilo. Napsala mi taky elastické punčochy, ale protože mám silné nohy, tak se mi pořád rulují a tlačí mě, nosím je jen občas.
Ale jestli Ti to červená a máš to horké, radši jdi k Mudr. co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
6.9.08 20:19

křečáky jsou prokletí naší rodiny- je to hrůza.
V těhu jsem je měla dost hrozné, ale nebolelo to snad tolik jako nyní, když je Jakubovi skoro rok !!!!!!!!!
V těhu mi gyndr. doporučil abych brala Varixinal - volně prodejný, to že pomůže, aby ty žíly byly lépe průchodné pro proudění krve, doporučil zdravotní obuv, velmi kvalitní, a také hodně dávat nohy nahoru…
No a tedka jak byly ty horka, tak jsem se v noci budila, jak to bolelo, takže půjdu opět k MUDr. ale my to máme dědičné - všechny ženský u nás v rodině na to trpí, jenže u mě je to jaksi dost brzo - souvisí to s mou váhou - při výšce 168cm, nyní 85 kg, a dál to nejde.....

Ale to, co jsi tu popisovala, bych asi taky tipovala na zánět… a mazala rychle k doktorovi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.9.08 21:35

dadas - tak jak to popisuješ jde o povrchový zánět žil (jsem lékař) - léčí se lokálně - protizánětlivé gely (Veral gel) střídavě s heparinoidy (Lioton gel) a celkově venotonika (nejlepší je Detralex kapsle, ale ten je na předpis) - každopádně běž s tím k lékaři - pokud by to bylo větší nebo v blbé lokalizaci (kde hrozí přestup do hlubokých žil a tím žilní trombóza), tak je na místě i ředění krve (Fraxiparine, Fragmin, Clexane ..), jelikož v těhotenství je zvýšené riziko trombózy. Přeju brzké vyléčení, papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
7.9.08 14:12

nestraste mne :-D mne se to udelalo na stehne taky, ale boli to minimalne..koupila jsem si jen nejaky gel od Dr, Theisse a tim si to potiram a rozhodne s tim neminim nikam chodit, protoze si rikam, ze se to po porodu ztrati hehehe.

N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
7.9.08 17:05

Nat, pokud tě křečová žíla nebolí, okolí není zarudlé, nemáš teplotu apod., tak bych se neplašila. jenom ti možná trochu zkazím radost, protože křečové žíly se mi po porodu nikdy úplně neztratily… :cry:
Ahoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
10.9.08 14:44

Ahojte holky, diky za vase reakce. Uz jsme byla u lekare, mam zanet povrchovych zil, jak psala muchachacha, tak mazu, uzivam leky a a hlavne, jsme po navsteve MUDr. klidnejsi. Mejte se hezky a budte zdrave:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
18.9.08 11:52

„fragola“ :wink:
ahoj já osobně mám také tento měsíc začínající nesnesitelný problém s občasným bolením křečových žil, včera jsem to přednesla mé „gynekoložce“..a ta mě na to doporučila stahovací punčochy… :? …mají v lékárně žeprej různé stupně stahování od 10-90%…tak si mám zakoupit mezi 20-30%..(nevíte kolik asi tak stojí???)…a to je vše..je tedy pravda, když byly naposled ty horka, tak jsem asi 2-3 dny pořádně nespala, jak mě ta žíla bolela, je totiž „potvůrka“ :x jen na levé noze, mám to dědičné po „dědovi“…a co se můžu přiznat, tak jsem s tím měla i dost velkej problém i tak rok a půl před „těhotenstvím“…poněvač jsem nastoupila do sedavého zaměstnání, a vždy před „periodou“ a během ní to šíleně bolelo, že jsem nemohla ani pořádně sedět na zadku. Je tedy pravda, že není vidět „a nemám to zarudlé“ prvně jsem si myslela, že to je špatně průchodná lymfa, ale v práci mě ženské vyvedli z omylu, že jsou i tzv. „skryté křečové žíly“…a to je asi můj případ…s části je skrytá, a pod kolenem už jde vidět..hlavně když je teplo, nebo mám zvýšený tlak. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama