Kyleena - nitroděložní tělísko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
xxel
30.12.21 18:19

Kyleena - nitroděložní tělísko

Ahoj, ráda bych se vás zeptala na zkušenosti s tělískem Kyleena. Je mi 17 let a neměla bych používat normální prášky (z důvodu silných migrén), tak mi doktorka nabídla toto. Ale mám z toho docela obavy. Četla jsem o nabírání na váze, padání vlasů atd. To bych nerada :(
Děkuji předem za odpovědi :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4636
30.12.21 18:49

Připíchnu se, zkušenost nemám, ale budu taky v dohledné době řešit. Prášky jsem musela vysadit kvůli trombóze. Asi nepůjdu do hormonálního tělíska, ale do klasickýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
30.12.21 19:28
@Azeretereza píše:
Připíchnu se, zkušenost nemám, ale budu taky v dohledné době řešit. Prášky jsem musela vysadit kvůli trombóze. Asi nepůjdu do hormonálního tělíska, ale do klasickýho.

Taak. Tu te zastavim! Ja hormonalni telisko mam (bohuzel nevim znacku, a jeste jsem nebyla na gynde a nevolala tam, abych se doptala). Prve jsem chtela jit do nehormonalniho, protoze jsem nechtela zadne hormony. Gynekolog mi ho silne nedoporucil. Pisu, co mi vsechno k tomu rekl. Casto nesedi, dela zanety, nekterym zenam i dost zpusobovalo bolesti. A jako bonus neni tak spolehlive jak hormonalni. Hormonalni je mnohem setrnejsi nez prasky. A pry dost jeho kolegu se na techto faktech o nehormonalnim telisku shodlo. Takze ja si nechala poradit a nelituji, ze jsem nakonec sla do hormonalniho.

Jinak ano, vim, ze i hormonalni nemusi sednout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
xxel
30.12.21 19:35

@Capricorn61 mohu se zeptat, zdali jsi měla nějaké vedlejší účinky při tom hormonálním? A jestli jsi měla bolesti nějaké? :)

• Citovat
  • Nahlásit
2435
30.12.21 19:46

@xxel Klidne se ptej. 🙂 Ja bolesti nemela. Nechci te vydesit, ale primo mi doktor rekl, ze si mam dat na zavadeni brufen, ze nevi, jaky mam prah bolesti, ale ze to bude lepsi, nez kdyz bych sla jen tak. Zavadeni bylo totalne bezbolestne. Zavadel to nekdy kolem poledne no a ku veceru me zacal bolet spodek jak pri kramech. Proste slabe bolesti, spis jsem rikala, ze jsem rozbolavena. Nic hrozneho. Tak rozbolavena jsem byla asi tri dny, pak uz nic. Jedine, co bylo blbe, ze jsem slabe krvacela asi 3 tydny. Ale bylo to opravdu tim teliskem, vse ok. Vim, pac jsem sla na kontrolu, zda mi telisko sedi, neposunulo se ci nevypadlo (to by clovek ale poznal :mrgreen: ). Jinak cyklus uplne random. Asi po pulroce mam sem tam slabe krvaceni a to je vse. Takze kramy uplne super, zadne pms.

Vedlejsi ucinky psat nemuzu. Po porodu, kdyz prisly prvni kramy, tak jsem vyfasovala prasky, pri kterych jsem nemela kramy vubec, tudiz jsme to zavadeli po dobrani krabicky mimo kramy. A plus jeste kojim. Takze momentalne by to nebylo konstruktivni hodnoceni. Protoze vim, ze pribiram z toho, ze sedim doma na riti, furt zeru a nehybu se. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
xxel
30.12.21 19:54

@Capricorn61 dobře, děkuju za odpověď :) a měla jsi tělísko už před dítětem? Mě právě v mém okolí říkali, že když jsem nerodila, tak že je to nevhodný.. no a dr že prý je to v pohodě.. nechci mít jednou nějaký problémy z toho :D že bych třeba to dítě jednou nemohla mít nebo tak

• Citovat
  • Nahlásit
4636
30.12.21 20:00
@Capricorn61 píše:
Taak. Tu te zastavim! Ja hormonalni telisko mam (bohuzel nevim znacku, a jeste jsem nebyla na gynde a nevolala tam, abych se doptala). Prve jsem chtela jit do nehormonalniho, protoze jsem nechtela zadne hormony. Gynekolog mi ho silne nedoporucil. Pisu, co mi vsechno k tomu rekl. Casto nesedi, dela zanety, nekterym zenam i dost zpusobovalo bolesti. A jako bonus neni tak spolehlive jak hormonalni. Hormonalni je mnohem setrnejsi nez prasky. A pry dost jeho kolegu se na techto faktech o nehormonalnim telisku shodlo. Takze ja si nechala poradit a nelituji, ze jsem nakonec sla do hormonalniho.Jinak ano, vim, ze i hormonalni nemusi sednout.

Diky :kytka: já na gyndě ještě nebyla, začnu to pomalu řešit v lednu. Já brala HA 15 let úplně bez problémů, ale teď už nemůžu, no. Ta trombóza byla fakt velká, takže nevím, jestli se mi chce riskovat cokoli s hormony, byť málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
30.12.21 20:00

@xxel Predtim jsem mela nesedici prasky, a co z toho vzniklo - mimino. :mrgreen: Aspon vim, ze kdyz mi nesedi prasky, mam to resit vcas. :mrgreen:

To, ze to bude delat problemy je zastaraly nazor. Ja si o tom pred zavedenim hodne cetla, a opravdu novejsi studie a clanky (z overenych zdroju) pisi, ze je to uz v pohode.

Doktor mi nechtel zavadet telisko z jineho duvodu. Rikal, ze to zavadi az po trech detech, nebo aspon po dvou, aby se to vyplatilo. :lol: A to myslel tak, ze telisko je predplacena antikocepce na 5 let, a ze vetsinou po si to zeny treba po 2 letech rozmysli a zbytecne vyhodi ty predplacene tri roky. Ale jinak primo mi rikal, ze v tom problem nevidi, krom penez. Ze kdykoliv budu chtit miminko, tak vytahneme telisko a muzu plodit. :D Co neni muze byt, ale ve tvem pripade si myslim, ze 5 let je uplne v pohode. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
30.12.21 20:03

Nehormonalni tělísko rozhodně nedoporucuju. Měla jsem při něm mensteuaci trvající q2 dní, celkem cyklus 24 dní, takže jsem vlastně většinu měsíce krvácela. Silně a bolestivě. Nechutný PMS. Hrůza. Nakonec jsem si ho nechala vytáhnout po 10 měsících. A když jsem k doktorce došla, zjistila, že je posunutý. Myslím, že horší zkušenost už měla snad jen mamcina kamarádka, které tělísko vycestovalo do dutiny břišní a musela na operaci… doktorka říkala, že ty nehormonalni jsou dost na nic, že je nedoporučuje nikomu. Teď mam hormonalni a zatím dobrý. Ale sláva úplně taky ne. Menstruaci pořád normálně mám, cykly krátké ale krvácení naštěstí slabé, často jen spineni. Doteď jsem byla maximálně spokojená, ale poslední dobou mě pořád poboliva břicho, tak asi půjdu v lednu na kontrolu, ať vím, co se v tom břiše děje. Ale celkově bych to hormonální určitě doporučila o milion procent víc než nehormonalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
30.12.21 20:04

@Azeretereza No, zkus se poradit. Mi teda doktor rikal, ze to telisko je mnohem setrnejsi, ze sice tam hormony jsou, ale oproti praskum uplne nic.

Nerozumim tomu, vysvetlil mi to tak, jak pisu. Nesel dopodrobna. Jen mi prave rikal, ze vuci telu je to fakt setrne. Ze tech hormonu tam je minimum.

Ono zalezi, i jakych hormonu. Co jsem tak slysela, tak v praskach jsou muzske hormony, ale napr. pri kojeni jsem mela prasky s jinyma hormonama. Takze se zkus poradne o tom s doktorkou pobavit, ta to vysvetli urcite lip :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
xxel
30.12.21 20:04

@Capricorn61 děkuju moc :) snad to nebudou vyhozený peníze :D protože jedna diskuze mě tak šíleně vyděsila… 8o :D už jsem klidnější :)

• Citovat
  • Nahlásit
2435
30.12.21 20:05

@Midaku Uplne naprosty souhlas!!! Skoda, ze muzu dat jen jedno srdicko :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
30.12.21 20:06

@xxel O cem byla? Co te vydesilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
xxel
30.12.21 20:08

@Capricorn61 to co jsem zmínila už v hlavním, šílené padání vlasů, nabírání na váze, pak i že celý měsíc krva

• Citovat
  • Nahlásit
xxel
30.12.21 20:09

@Capricorn61 *celý měsíc krvacely, bolesti atd :/

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat