Kyretáž, revize, psychika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.18 13:49
Kyretáž, revize, psychika

Ahoj holky,
jdu si sem pro radu od těch zkušenějších. V polovině června jsem byla na kyretáži - ukončení těhotenství - pak za 10 dnů následná kontrola ukázala zbytky reziduí v děloze (hodně jsem krvácela, až tak, že museli vytírat ordinaci :(. Jelikož byl pátek, lékař navrhl rovnou ambulanci v nemocnici a tam ať se rozhodnou. Tento postup se mi sice nelíbil, ale tam se rozhodli tak, že žádné injekce, ale rovnou na revizi :( Čili během 10-ti dnů jsem podstoupila jak kyretáž, tak revizi. Psychicky jsem také stále „nezhojená“.
Můj dotaz zní: kontrolní ultrazvuk u mé gynekoložky proběhl do 5-ti dnů od revize, prý se krásně zavinula, čistá…dle ní supr. Pro jistotu mi okamžitě nasadili HA - protože další zdravotní problémy momentálně nepřejí těhotenství - čili menstruace již proběhla, ale „spádová“, vlivem hormonů.
Jelikož dle doktorky jsem v pořádku, od revize už uteklo přes 4 týdny, je možné mít s mužem styk? Jsem tak psychicky nalomená, že se bojím všeho. Infekce (antibiotika jsem měla), bolesti…jsem vyjukaná a přitom už bych taky chtěla, ale když už by k tomu mělo dojít, bloknu se a mám strach. V nemocnici říkali 6 týdnů, má doktorka, že jsem už zdravá.
Je tady někdo, kdo to měl podobně? Děkuji moc všem.

Reakce:

plenkovedorty
Kecalka 235 příspěvků 23.07.18 13:51

Po revizi probíhá normální šestinedělí, se dívím, že ti to neřekli v nemocnici ani u tvé gyndařky. Šestinedělí bych na tvém místě dodržela.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.18 13:56

@plenkovedorty Psala jsem, že po kontrole na ultrazvuku po revizi mi lékařka řekla, že jsem v pořádku, že děloha je zavinutá a že ok. A pokud nemám problémy…smála se tomu, že jsem říkala, že do konce července s mužem leda tak vodit za ruce a dle ní to není nutné. Takže dva lékaři a dva názory. Proto se ptám na zkušenosti jiných žen.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.18 13:57

v pulce června jsem byla na ukončení těhotenství a následné revizi, bylo mi receno, ze styk a koupani na koupališti po první menstruaci. Navíc tobě řekla dr., že jsi OK? asi bych to tak nehrotila, ale opatrně.
Prosím o anonym- soukromé info

Ginuš
Hvězda diskuse 37943 příspěvků 23.07.18 13:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
jdu si sem pro radu od těch zkušenějších. V polovině června jsem byla na kyretáži - ukončení těhotenství - pak za 10 dnů následná kontrola ukázala zbytky reziduí v děloze (hodně jsem krvácela, až tak, že museli vytírat ordinaci :(. Jelikož byl pátek, lékař navrhl rovnou ambulanci v nemocnici a tam ať se rozhodnou. Tento postup se mi sice nelíbil, ale tam se rozhodli tak, že žádné injekce, ale rovnou na revizi :( Čili během 10-ti dnů jsem podstoupila jak kyretáž, tak revizi. Psychicky jsem také stále „nezhojená“.
Můj dotaz zní: kontrolní ultrazvuk u mé gynekoložky proběhl do 5-ti dnů od revize, prý se krásně zavinula, čistá…dle ní supr. Pro jistotu mi okamžitě nasadili HA - protože další zdravotní problémy momentálně nepřejí těhotenství - čili menstruace již proběhla, ale „spádová“, vlivem hormonů.
Jelikož dle doktorky jsem v pořádku, od revize už uteklo přes 4 týdny, je možné mít s mužem styk? Jsem tak psychicky nalomená, že se bojím všeho. Infekce (antibiotika jsem měla), bolesti…jsem vyjukaná a přitom už bych taky chtěla, ale když už by k tomu mělo dojít, bloknu se a mám strach. V nemocnici říkali 6 týdnů, má doktorka, že jsem už zdravá.
Je tady někdo, kdo to měl podobně? Děkuji moc všem.

ahoj, zažila jsem 5 revizí. Mezi 4 a 5 byl rozdíl týden. Měla jsem něco podobného jako ty, dělohu plnou krve. Doržela jsem 6 něděl klidu. Pro jistotu. Kdyby se něco poo tak bych si to vyčítala. Držím palce, ať to rychle uteče.

plenkovedorty
Kecalka 235 příspěvků 23.07.18 14:01

Tak v tom případě je to na tobě, jak se rozhodneš, jestli poslechneš sebe a svůj vnitřní pocit nebo to co ti říká tvá doktorka.. obecně kvůli infekcím dělohy má proběhnout šestinedělí, což je, vidím, individuální.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.18 14:04
@Anonymní píše:
v pulce června jsem byla na ukončení těhotenství a následné revizi, bylo mi receno, ze styk a koupani na koupališti po první menstruaci. Navíc tobě řekla dr., že jsi OK? asi bych to tak nehrotila, ale opatrně.
Prosím o anonym- soukromé info

jeste k tomu dodám, že jsem první MS dostala po pěti týdnech, takže ono to šestinedělí skoro vyjde..
a co styk s kondomem? to by mělo být ok..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.18 14:11

Moc děkuji všem za názory. Jsem v této situaci poprvé a doufám, že naposledy. Překvapila mě nemocnice, tam mi doktor řekl, že pocitově, sestra, co mi dala propouštěcí zprávu, že šestinedělí a nic nedělat, klid a tak. A pak má doktorka, že jsem se krásně zhojila a že to zas nemám tak hrotit.
A vzhledem k tomu, že s mužem nebylo nic už nějakých 10 týdnů - předtím těhotenství a zle, pak kyretáž, revize.....tak o tom víc přemýšlím a víc a víc se bojím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.18 14:13

@Ginuš Omlouvám se, jestli je to citlivé a tolik zákroků nemělo pak vliv na těhotenství? Zakladatelka

Ginuš
Hvězda diskuse 37943 příspěvků 23.07.18 14:17
@Anonymní píše:
@Ginuš Omlouvám se, jestli je to citlivé a tolik zákroků nemělo pak vliv na těhotenství? Zakladatelka

bohužel jsem 4× potratila, nešlo to jinak, než revize. No a 5 těhotenství vyšlo a mám dvouleté zlatíčko. Těhotenství proležené na lécích. Nakonec mi praskla voda v 37 týdnu a všechny překvapilo, že čípek držel :lol: :lol: :lol: :lol: nakonec to skončilo císařem.
Držím palce, ať je brzy lépe :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.18 14:30

@Ginuš To je supr, gratuluji a je to vážně nádhera tohle číst, že i přes to neštěstí a všechny nezdary se to nakonec povede. Jak jsem psala, jsem psychicky dost rozhozená a i když to nedávám znát, vyhýbám se te´d místům, kde jsou maminky a kočárky, romantickým filmům......a tvůj vzkaz mě docela nakopnul, že bude líp. Nejhorší je, že už mám i chuť od konce týdne, tak asi tělo už bude ok,jak říkala doktorka, ale bojím se, i když už to bude za 3 dny 5 týdnů. Zakladatelka

Ginuš
Hvězda diskuse 37943 příspěvků 23.07.18 14:33
@Anonymní píše:
@Ginuš To je supr, gratuluji a je to vážně nádhera tohle číst, že i přes to neštěstí a všechny nezdary se to nakonec povede. Jak jsem psala, jsem psychicky dost rozhozená a i když to nedávám znát, vyhýbám se te´d místům, kde jsou maminky a kočárky, romantickým filmům......a tvůj vzkaz mě docela nakopnul, že bude líp. Nejhorší je, že už mám i chuť od konce týdne, tak asi tělo už bude ok,jak říkala doktorka, ale bojím se, i když už to bude za 3 dny 5 týdnů. Zakladatelka

on tohle každý vnímá jinak. Já měla ty revize dost bolestivé, takže ani chuť na sex nebyl. Psychika se srovná a jeden potrat nic neznamená :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >