Kytara pro dítě 146 cm vysoké

3HE
22304
13.12.20 11:23

Kytara pro dítě 146cm vysoké ??

Dcera (11leta) by chtěla hrát na kytaru.
Já umím hrát základy, tak ji naučím akordy a písničky. Ale mám jen velkou kytaru.

Prosím, poradíte, jakou koupit?
Zřejmě 3/4, ale i u těch jsou různé rozměry. Dle výšky dcery by snad mohla mít i nejmenší dospěláckou?

Je lepší levná, ale nová…? Viděla jsem na netu řízky levné do 2000kc. Nebo raději koupit starší hranou, ale kvalitní? Jakou značku? Jaké struny? Četla jsem, že na španělky patří jen nylonové struny…

Hledala jsem na bazarech… Nepotřebujeme úplně novou pro začátek.

Jinak dcera hraje na klavír, kytaru budeme mít pro domácí použití.

Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3HE
22304
13.12.20 11:29

Např. Tahle z bazaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
13.12.20 11:30

Hraju doma, amatérsky, v létě u ohně. Nejprve jsem dostala asi ve 12 letech normální španělku, struny kovové, nilonové mi nepřirostli k srdci a později jsem si koupila pěknou 12 strunku. Asi bych jí nepořizovala 3/4. Španělky jsou drobnější, takže normal. Než se něco naučí, abys ji kupovala další. A asi bych zkusila nějakou bazarovou. Za 2tis často seženeš jen čínskej šunt, kde se ti budou povolovat struny, zvuk nijakej, nejlevnější překližka a mladá z toho bude otrávená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22304
13.12.20 11:31

Nebo tahle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
13.12.20 11:32

@3HE stagg bych nebrala, měla jsem od nich levné housle a to je tak do kamen a zatopit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22304
13.12.20 11:40

@whooro děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
13.12.20 11:59

Syn - temer 11let hraje uz na dospelou kytaru. Odviji se to i od velikosti ruky.Cim je dite srarsi, potrebuje sirsi krk kytary.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24777
13.12.20 12:10

Sáhla bych po normální dospělácké a radši z bazaru. Uvidíš jak jí to půjde. Já jsem takto dostala první kytaru asi za 1500Kč a dlouho jsem na ní hrála. Pak jsem dostala novou, na tu jsem hrála uvnitř a tu starou jsem tahala ven k ohni atd. Nebála jsem se o ni. Struny jsme měla vždy kovové. Na hraní s akordy mě nilonky přišly divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19630
13.12.20 12:16

A co dojít do nějakých fajn hudebnin a tam se poptat případně vybrat??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
13.12.20 12:37

Ona je otazka, kolik za ni chces dat.My my mame spanelku, kovove struny.Ale castka uz byla vyssi.Da se sehnat i kvalitni pouzita, treba v ZUS mame inzeraty na prodej kvalitnich, proverenych kytar.Nas ucitel na kytaru vzdy zajde do obchodu, vyzkousi nekolik kytar a zamluvi tam pro konkretniho zaka.My pak akorat prijdeme a zaplatime :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
13.12.20 12:41

Když už menší, tak 7/8. 3/4 už by byla malá. Ale myslím, že dcera teďka vytáhne, tak už by to ani nemělo moc smysl a nechala bych ji hrát rovnou na celou.
Struny samozřejmě nylonové, tvrdost střední, značka D'Addario, Savarez Corum, Luthier, jedněmi z těchto tří značek nikdy nic nezkazíš.
Konkrétní kytaru doporučuji nechat vybrat kytaristu, je mnoho faktorů, které se při výběru musí zohlednit. Kytara nová za 2000,– ale nikdy dobrá ani dostačující nebude a to ani pro začátečníka, tomu nekvalitní kytara naopak může ještě uškodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.12.20 12:43

Dcera si tu kytaru musí vyzkoušet, jinak nezjistíte, jestli všude dosáhne. Tzv. španělky tedy klasické kytary mají širší hmatník a to může být pro malé ruce s krátkými prstíky namáhavé.
Ale co tedy koupit dítěti, když nevíte, jestli u toho vydrží a vaši dospěláckou nedá? Za mě levnou bazarovou 3/4 (klasickou nebo westernovou s kovovými strunami) a vybírat s někým, kdo aktivně hraje a dokáže odhalit zásadní vady nástroje (pokud to vy nedokážete). Pak ji vzít ke kytaráři a pokud vás s ní nevyhodí, tak ho poprosit, ať z ní udělá hratelný nástroj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8874
13.12.20 12:59

Mám dceru 152cm, hraje cca 1,5 roku, tehdy měřila něco mezi 143-145cm. Má 3/4ku tuhle: https://www.guitarcentre.cz/…-detail-1211 - doporučil nám učitel v ZUŠ jako nejlepší poměr cena výkon. Doma máme i klasickou španělku a je na ni mohutná. Ale dcera je spíš vysoká drobná holčička s drobnou rukou, pro mohutnějšího kluka by třeba šla i větší. Dceři ta 3/4ka vydrží cca do 160cm, pak půjde na dospěláckou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22304
13.12.20 13:49

Děkuji všem za odpovědi :-) Pomohlo mi to vytříbit pohled na věc. Sice nejde o hru v ZUŠ, ale zase by to nějakou kvalitu mít mělo… to chápu - máme už doma několik nástrojů a ta kvalita musí být…

Já mám doma Ibanez s úzkým hmatníkem, je to 12strunka, ale mám tam jen 6strun, to mi stačí :dance: zdědila jsem ji po strejdovi :-)
Zatím, co hledám kytaru a zjišťuji :zed: :mrgreen:,zdá se, že nebude nakonec potřeba kupovat… jsem dceru posadila na gauč, dala jí tu moji kytaru - je sice velká, ale zadní část těla kytary se opírá o gauč, takže ji dcera lehce udrží, jen se opírá o stehno, krk kytary je kratší, takže dcera hezky dosáhne. Zkusím ji učit na té mojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22304
13.12.20 13:50
@Aliik píše:
Mám dceru 152cm, hraje cca 1,5 roku, tehdy měřila něco mezi 143-145cm. Má 3/4ku tuhle: https://www.guitarcentre.cz/…-detail-1211 - doporučil nám učitel v ZUŠ jako nejlepší poměr cena výkon. Doma máme i klasickou španělku a je na ni mohutná. Ale dcera je spíš vysoká drobná holčička s drobnou rukou, pro mohutnějšího kluka by třeba šla i větší. Dceři ta 3/4ka vydrží cca do 160cm, pak půjde na dospěláckou.

děkuji, zkusím ji hledat na bazarech, třeba se mi podaří sehnat. Zatím bude dcera zkoušet na tu moji, jak jsem psala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat