Laryngitida u dětí - jak postupovat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
237
17.11.21 21:16

Laringitida u deti

Ahoj, jdu si tak všeobecně pro radu. Zajima mě kdo už se setkal u dítěte s akutní Laringitidou jak při tomhle v prvním momentu postupovat? Syn měl zatím je lehkou formu. Ale je týden co týden nemocný ze školky. Pořád si domů něco tahá at rýmu nebo kašel. A teď mi pár dní zpět jedna říkala že jejího syna musel na pohotovosti oživovat, měl akutní stav laringitidy a přišlo to z minuty na minutu. A mě zajímá jak se zachovat při takovém stavu dokud tedy nepřijede záchranka? Po tom co mi to řekla malého pořád kontroluji, máme teď kašel a kašle i ze spaní a já se bojím že takový stav nastane a já nebudu vědět co dělat. Moc všem děkuji za rady a všem přeji zdraví :hug: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1132
17.11.21 21:23

Osobni zkusenost nemam, mam teprve mimco, ale neco zjisteno uz mam - dite se snazit uklidnit, coz v dane situaci je narocne a dat ho dychat chladny vzduch - v zime zabait do deky a otevrit naplno okno, v teplem pocasi otevrit mrazak. Urcite nekdo poradi jeste lepe. Taky doufam, ze nas tohle v budoucnu nepotka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28207
17.11.21 21:27
@Luminance píše:
Osobni zkusenost nemam, mam teprve mimco, ale neco zjisteno uz mam - dite se snazit uklidnit, coz v dane situaci je narocne a dat ho dychat chladny vzduch - v zime zabait do deky a otevrit naplno okno, v teplem pocasi otevrit mrazak. Urcite nekdo poradi jeste lepe. Taky doufam, ze nas tohle v budoucnu nepotka

no přesně tohle jsem chtěla napsat :palec: studený, ledový vzduch

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
17.11.21 21:43

@Luminance Bylo mi z toho fakt uzko když mi to říkala :( chudák chlapeček, a když si představím že by to mohlo postihnout i nás je mi zle a cítím se na nic :roll: Moc děkuji :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9439
17.11.21 21:44
@Sarka334 píše:
Ahoj, jdu si tak všeobecně pro radu. Zajima mě kdo už se setkal u dítěte s akutní Laringitidou jak při tomhle v prvním momentu postupovat? Syn měl zatím je lehkou formu. Ale je týden co týden nemocný ze školky. Pořád si domů něco tahá at rýmu nebo kašel. A teď mi pár dní zpět jedna říkala že jejího syna musel na pohotovosti oživovat, měl akutní stav laringitidy a přišlo to z minuty na minutu. A mě zajímá jak se zachovat při takovém stavu dokud tedy nepřijede záchranka? Po tom co mi to řekla malého pořád kontroluji, máme teď kašel a kašle i ze spaní a já se bojím že takový stav nastane a já nebudu vědět co dělat. Moc všem děkuji za rady a všem přeji zdraví :hug: :andel:

Pokud je venku chladno jako teď, tak otevřít okno a dítě zabalit do teplé deky. Pokud je venku teplo, tak otevřít ledničku a nechat dýchat studený vzduch z ní.
Nevím jak jsou aktuálně dostupné čípky na doma, dřív je pediatr při podezření, že by se mohla v noci rozjet laryngitida dával např. Rectodelt, pak byly jeden čas nedostupné a byly jen nějaké vyráběné v lékárně, které vydržely jen pár dní v ledničce. Každopádně ty čípky jsou první pomoc při záchvatu. Pokud je nemáš, tak studený vzduch a dítě uklidňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
17.11.21 22:04

@meduzza Čípky nemám, ani jsem o tom ještě neslyšela. Jak jsem psala ještě jsem se s tím nesetkala. Jen mě zajímá jak při tom postupovat. Zítra jdeme k doktorce tak se na čípky zeptám:) moc děkuji :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
17.11.21 22:05

@meduzza Syn má teď akorát kašel, kašle mi i že spaní. Tak se bojím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59200
17.11.21 22:09

Je to hnus a máme s tím milion zkušenosti.
Malej to měl poprvé jako 3 měsíční miminko… strašný, než přijela rychlá, seděla jsem s ním u mrazáku
Takže mrazák, v zimě balkon, otevřený okno, do auta a otevřít okno a jezdit, to všechno známé
Nemocnice, JIP, pohotovosti a inhalace
Ale už z toho vyrostl naštěstí, je mu 12 a poslední fakt hnusná laryngitida byla v 5 letech.
Pak náběhy byly, ale to jsme zvládli doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
17.11.21 22:11

@Petra Z To je šílený 🙈 hlavně že už je v pořádku a doufám že bude :andel: děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
17.11.21 22:11

@Sarka334 U dcery jsem to zažila jen jednou, přišlo to zničehonic. Večer jednou trochu zakašlala a v noci už typický štěkavý kašel a skoro nemohla propadnout dech. Protože na laryngitidy trpěl brácha jako dítě, tak jsem věděla, že jí mám zabalit a šoupnout před otevřený mrazák. K tomu jsem ji dala Fenistil kapky, ty pomáhají na splasknutí otoků v hrtanu. Pomohlo to a pak spala klidně až do rána. Já teda už ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
17.11.21 22:24

@Dadda8 Fenistil doma naštěstí mám 🙏 a ani se vám nedivím že jste nespala 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
17.11.21 23:51

Dcera (a i já) se aktuálně z laryngitidy vzpamatovává :roll: Fuj to bylo! Je ji 6 a myslela jsem, že akutní laryngitida už nehrozí. … přes den úplně zdravý dítě, večer trochu chraptěla, ale nic strašnýho. V půl jedný v noci se probudila a nemohla se nadechnout, jen sípala. Byla úplně vyděšená. Já naštěstí byla na kurzu první pomoci, specializované na děti, a hned mi to v hlavě secvaklo. Takže k mrazáku a uklidňovat. Během chvilky se rozkašlala (teda spíš rozštěkala), ale dýchala. Dala jsem Fenistil a Nurofen. Myslela jsem, že už to bude dobrý, ale druhý den se dusila zas, byl víkend, takže pohotovost. Dostala kortikoidy (u mladších čípky) na dvě noci. Teď je to 11 dní od první příhody a pořád kašle, ale už normálně. Doufám, že už to nikdy nezažijem! …. Takže rady … hódně větrat, chce to studený a vlhký vzduch, ručníky na topení. Dát víc pod hlavu. Na noc Fenistil, v lednici mít kortikoidové čípky. Když přijde záchvat, běžet na balkon nebo k mrazáku.
Edit - a uklidňovat, hodně uklidňovat. Dítě je vyděšený a to stav jen zhoršuje. Když se to nelepší, volat sanitku. …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
18.11.21 06:26

Chladný vlhký vzduch, takže přes zimu zabalit a rychle na balkon nebo do otevřeného okna. Pokud je teplo, tak jít k mrazáku. Dcera měla takto v roce, až modrala a vyšetřoval jí tehdá pan primář a říkal nám to. Ono s věkem by to mělo být lepší, teda u naší to tak bylo. Měla to pak zhruba ve 3 letech, ve školce asi 2× a byla doma. Neměla to už silné, jen cca 2 dny kašel a pak dobré. Jinak vůbec nemarodí. Neboj se, pamatuj hlavně na ten chladný vzduch :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
18.11.21 09:23

@Chulimanga Moc děkuji:)
A přeji ať už jste v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
18.11.21 09:33
@Sarka334 píše:
Ahoj, jdu si tak všeobecně pro radu. Zajima mě kdo už se setkal u dítěte s akutní Laringitidou jak při tomhle v prvním momentu postupovat? Syn měl zatím je lehkou formu. Ale je týden co týden nemocný ze školky. Pořád si domů něco tahá at rýmu nebo kašel. A teď mi pár dní zpět jedna říkala že jejího syna musel na pohotovosti oživovat, měl akutní stav laringitidy a přišlo to z minuty na minutu. A mě zajímá jak se zachovat při takovém stavu dokud tedy nepřijede záchranka? Po tom co mi to řekla malého pořád kontroluji, máme teď kašel a kašle i ze spaní a já se bojím že takový stav nastane a já nebudu vědět co dělat. Moc všem děkuji za rady a všem přeji zdraví :hug: :andel:

Tak urcite je dobre mit doma v zasobe, pro tyhle pripady nejake leky, aby k te akutni laringitide nemuselo dojit. jinak teda, jak uz tady nekdo psal, dite poradne obliknout a hodne vetrat, ten studeny vzduch pomuze.mala na to docela trpela, poprve jsme jeli vyplaseni na pohotovost, ale pri opakujicich se laringitidach jsme vedeli co delat jo a taky di pamatuju, jak jsem s ni v noci sedela u otevreneho mrazaku, obalena v dece a na hlave kulicha :mrgreen: ale pomahalo to. Takze, pokud bude naznak nemoci, dojdi k doktorovi pro leky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat