Laryngitida - ano nebo ne?

51
20.3.16 04:54

Laryngitida - ano nebo ne?

Zdravím,

někdy na podzim měla dcera (3 roky) laryngitidu - zničehonic začala v noci štěkat, druhý den to polevilo, ale trochu chraptila a mudr nám laryng. potvrdila. Rýma přišla asi za dva dny.

Teď se jí cca po týdnu spustila zaražená zadní rýma.
V noci z toho samozřejmě kuckala, jak to teče do krku. Když u toho plakala, tak jí skřehotalo v krku.
Kuckání ale bylo normální, stejně tak teď když zakašle (zase z těch soplíků?), tak je to normální.
Myslíte, že to může být laryngitida? Vzhledem k tomu skřehotání u pláče v noci?
(po té první laryngitidě vidím příznaky všude :-D)
Doma mám jen jeden Rectodelt + fenistil.
Mám radši zajít na pohotovost nebo by laryngitida vypadala jinak?
(radši bych to vyřešila dnes, zítra absolutně nemáme šanci se k Mudr. dostat)

Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3293
20.3.16 05:51

Tak to že u skřehotání kašle je normální. na pohotovost to je, pokud je kašel neztišitelnej, štěkavej, a kdy nekašle tak sípe - dusí se. každopádně i když by to nebyla laryngitida tak udělej první pomoc - dej jí do polosedě, a otevři dokořán okno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
20.3.16 06:26

Já bych u nás při skřehotání zbystřila - není pravda, že u laryngitidy musí být kašel neztišitelnej. U nás začíná lar. chrapotem a suchým kašlem a postupně se to zhoršuje, kolikrát i když přes den vypadá OK a skoro nezakašle, tak v noci to začne a dáváme čípek. Poznám pravě podle těch zvuků co vydává, co bude. Ale nevím, jestli už by to doktorr na pohotovosti hodnotil jako laryngitidu- taky osobní zkušenost-tohle lar. určitě není. Naše MUDRa. ho zná a potvrdila by to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
20.3.16 06:32

Při té první laryngitidě proštěkala noc.
Teď jen když se po kuckání ze soplů hodně rozplakala, tak vždy při vzlyku, vzlykavém nádechu, zaskřípala, zaskřehotala.
Jinak neštěkala.
Teď jí to hodně teče z nosu i do krku, kucká, ale ne skřehotavě ani štěkavě.
Dýchá obtížněji, ale přičítám to plnému nosu, protože to z ní fakt valí.
Minule to na pohotovosti poznali hned ten druhý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9578
20.3.16 06:38

Pokud zakašle občas, asi bych počkala. Syn na laryngitidy trpí, zrovna tu od rána kucká a chvílemi slyším „štěknutí“, smrká..takže čekám, že do večera z toho bude taky. Já tedy na pohotovosti byla jednou, když se dusil, jinak se to dá už zvládnout doma. Na noc při takovém kašli dávám Fenistil a hlavně něco na tlumení kašle (Sinecod, Stoptussin), to bych dala ve tvém případě hned a i na noc. Když to zní opravdu ošklivě, tak jsem asi 2× i použila 5mg Prednison. Lepší 5mg než pak dávat 100mg čípek - s ním bych opravdu šetřila a použila až při dušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6055
20.3.16 06:42

Syn měl něco podobného před týdnem, v noci to málem vypadalo na odjezd sanitou (čípek doma nemám). Naštěstí stání u otevřeného okna to zmírnilo, skoro až uklidnilo. Teď je prostě jenom nachlazený. K MUDr. jsem ani nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
20.3.16 07:42

To co popisuješ bych řekla že laryngitida není, už jen z toho že jí hodně teče z nosu - to bych řekla, že u laryngitidy není. pokud jen občas zakašle, tak to na pohotovost není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
29.3.19 08:09

Cauky mamci obnovuji diskuzi,pred mesicem jsme se synem skoncili na jip s laryngitidou.pred 4mi dny zacal mit chrapot tak jsme mazali k doktorce a nic na nem neshledala.chrapot furt pretrvava hlavne rano,pres den mizi,nekasle,teplotu nema.jde mi o to jestli uz by se to projevilo?s doktorkou jsme se shodli na tom,ze ma vyrvany hlas,je mu skoro 7 mesicu a zkousi vselijae zvuky a dost nahlas.dnes mame jet pryc tak vaham jestli jo..diky za odpovedi katka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15321
29.3.19 08:14

Vzala bych s sebou pro jistotu léky a rektodelt a jela. Kdyby byl problém, tak nemocnice jsou na každém kroku. Ale myslím, že by se nemoc už rozjela. U syna měla laryngitida vždy nečekaný nástup a hodně rychlý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
29.3.19 08:21

@nozu dekuji take si myslim.prave kdyz ji mel poprve,mel taky rychly nastup,pres den mel teploty,knoural,pokaslaval a v noci me vzbudil ten stekavy kasel a dusil se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
29.3.19 08:33

To nebude ono, může ráno chraptět i ze suchého vzduchu. Laryngitida má většinou rychlý nástup. Já jsem většinou dala spát zdravé dítě a v noci ho to chytlo. A když se stalo, že měla pomalejší nástup, tak se to během dne projevilo tím typickým kašlem. Čípky nebo léky máte? Já je vozím s sebou pořád, dávám babičkám i na školu v přírodě. To by jste nemohli jet nikam - nechci strašit, ale většinou pokud se ta mrcha jednou objeví, tak se opakuje do těch 7-8 let. :( A pokud se bude opakovat, doporučuju alergo vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
29.3.19 08:41

@Hrozina cipky mi nikdo nepredepsal,ani v nemocnici,ani doktorka,coz me prekvapilo,protoze na tom byl spatne,4dny na jip,kortikoidy dostaval nitrozilne,protoze mu cipek nezabiral.na alergo pujdeme,protoze mi i odmita mleko,pije jen ve spanku,kdyz je vzhuru,nedotanu do nej za boha nic.treba 14dni pije normalne,pak mesic ne,ma vyrazku na tvari,to mi kozni rekla ze je to seporea.mazu zmizi,za tyden zase.jsem z nej hotova

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
29.3.19 09:22

Tak to bych se u té doktorky zastavila, aby mu ty čípky předepsala. Je to takova domácí první pomoc, vlastně jsme kvůli nim nikdy nemuseli do nemocnice. On měl Rectodelt výpadek, ale je nějaká náhrada. Já teď mám doma prášek Prednison a při hrozícím záchvatu mu ho dávám. Už poznám, že to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
29.3.19 09:24

@Hrozina ano zastavim se tam,budu klidnejsi o trosku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
29.3.19 09:25

A nám i dětem, co znám, zaléčení na alergologii moc pomohlo, záchvaty nejsou tak časté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat