Laryngitida léčba

134
1.9.21 07:30

Laryngitida léčba

Zdravím. Jake máte zkušenosti s léčbou laryngitidy a jak dlouho trvalo ten stav, kdy dítě má dušný a štěkavý kašel. Dnes v noci nám to začalo a myslela jsem, že zavolám záchranku, bylo to děsne. :,(
Doktorka má dneska otevřeno až odpoledne. Doufám, že to bude „jen“ laryngitida. Ten štěkot mě fakt děsí, k tomu má dcera rýmu druhý den a v noci i zvýšená teplota.
Zatím se snažíme aspoň větrat a pít (což se dceři moc nechce :? ). PS: Dva roky a 4 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7604
1.9.21 07:47

Řekla bych týden, jako běžná nemoc. Chce to fakt hodně větrat, a klidně koupit zvlhčovač. U malych dětí je riziko dušení, pokud by nastal stav že by se dusila, tak volej 155 + ji dej jako první pomoc hlavu k otevřenému mrazáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1378
1.9.21 08:20

Laryngit. kašel zní opravdu děsivě. Správně jste větrali, případně dýchat do ledničky. Vyloženě akutní štěkavý kašel trvá cca 2 dny - pak se přidává rýma a vykašlávání, což většinou trvá 7-10 dnů. Je dobré mít v ledničce čípky Rectodelt - pokud by bylo dítko dušné moc ( či dokonce promodrávala pusinka ) - jsou na předpis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4424
1.9.21 09:07

Dvě noci, s tím že ta první bývá nejhorší (s nejvyšším rizikem dušení). Pak štěkavý kašel ustupuje a spouští se vodopád tekuté rýmy. Teplota maximálně zvýšená. Léčba: Ditustat na kašel a Fenistil kapky. Pokud možno udržovat dítě v chladu (teple zabalit, otevřít okna, v akutním případě strčit hlavu do mrazáku, vzít dítě do sklepa nebo kamkoliv, kde bude dítě dýchat chladný vzduch).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
1.9.21 09:16

Pomůže chladný a vlhký vzduch, dcera měla v 1 roce a byli jsme s ní na dětském. Pan primář tehdy říkal, že klidně nabalit a jít na balkon. Brácha to míval taky jako malý, mamka s ním bývala u okna nebo mrazáku. Naše to měla pak ještě ve 3 letech a pak myslím ještě 1× nebo 2×. Jinak nemarodí, měla akorát teda neštovice 😁 Ono to trvá třebas 2 dny ten kašel a pak začne vykašlávat. Takže třebas jitrocelový sirup a dceři sem mazala vždy hrudník a lopatky Tymiánovým krémem. Ono to s věkem ustupuje, postupně pak zmizí ☺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
1.9.21 09:31
@shadowbabe píše:
Pomůže chladný a vlhký vzduch, dcera měla v 1 roce a byli jsme s ní na dětském. Pan primář tehdy říkal, že klidně nabalit a jít na balkon. Brácha to míval taky jako malý, mamka s ním bývala u okna nebo mrazáku. Naše to měla pak ještě ve 3 letech a pak myslím ještě 1× nebo 2×. Jinak nemarodí, měla akorát teda neštovice 😁 Ono to trvá třebas 2 dny ten kašel a pak začne vykašlávat. Takže třebas jitrocelový sirup a dceři sem mazala vždy hrudník a lopatky Tymiánovým krémem. Ono to s věkem ustupuje, postupně pak zmizí ☺

Tymianovy krém mám doma od značky Just, tak ten kdyžtak taky namazu.
Uvidíme, co paní doktorka
Spíše se ale bojím zase noci. Nedokážu odhadnout, kdy je už potřeba jet do nemocnice. Samozřejmě v případě, když by se hodně dusila, to ano, ale co takhle čtu příspěvky, tak třeba i bez teplot jen s tím silnějším kašlem maminky s detmi byly pár dní v nemocnici 8o. Myslím si ale, že my to zvládneme doma. Dcera byla v noci spíše hodně vyděšená a jak plakala, tak to ten kašel/ štěkot umocňovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
1.9.21 11:45

@kazetkakiki Právě je důležitý dítě udržet v klidu, aby mohlo dýchat. Kašel neznamená dušení, určitě to zvládnete doma ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
1.9.21 12:42
@mackA159 píše:
@kazetkakiki Právě je důležitý dítě udržet v klidu, aby mohlo dýchat. Kašel neznamená dušení, určitě to zvládnete doma ;)

Děkuji za uklidnění. Koukáme pořád na pohádky a čteme knížky a v noci zabralo vždy pustit jednu pohádku, dcera se uklidnila, nebo jsem ji nakojila (ano, ještě kojim a teda musím říci, že u prsa je okamžitě klid od kašle) a zase spala dál. Na hospitalizaci to nevidím, snad mě moje pocity nezklamou :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5486
1.9.21 13:17

Na týden Fenistil kapky (3× denně) nebo Zyrtec kapky (2× denně), sice se pozitivní vliv používání antihistaminik nepotvrdil v dvojitě zaslepných studiích, běžně se podávají (navíc se tím ani nic nezkazí). Kdybyste měli doma Prednison 5 mg tbl., tak můžete podat 1 tabletku dnes a půlku zítra. Vhodný je chladnější a vlhčí vzduch, v případě ataky laryngitidy vynést dítě na chladný vzduch (v létě např. otevřít mrazák).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
1.9.21 18:00

@kazetkakiki neboj se, hlavně zůstat v klidu :hug: Malé tehdy dali inhalaci a úplně v pohodě. Ano, přesně tento Tymiánový krém používám 🙋🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
1.9.21 19:06
@kazetkakiki píše:
Děkuji za uklidnění. Koukáme pořád na pohádky a čteme knížky a v noci zabralo vždy pustit jednu pohádku, dcera se uklidnila, nebo jsem ji nakojila (ano, ještě kojim a teda musím říci, že u prsa je okamžitě klid od kašle) a zase spala dál. Na hospitalizaci to nevidím, snad mě moje pocity nezklamou :andel:

Jo stím kojením, prosimtě, kdyby dostala záchvat-dusila se tak ji hlavně nekoj, dítě se může udusit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
6.9.21 07:40

Zdravím všechny, mohla bych dávat synovi při laryngitidě cibulový sirup? Žádný čaj do něj totiž nedostanu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat