Látkové pleny a vývoj kyčlí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
8.10.21 05:02

Látkové pleny a vývoj kyčlí

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Vaši zkušenost s látkovými plenami v souvislosti s ortopedickým nálezem na kyčlích. Při kontrole ortopedem v nemocnici před propuštěním, 3 dny po porodu(pouze vyšetřeni hybnosti bez ultrzvukového vyšetření),byly kyčle v pořádku. Ve 3. Týdnu věku jsme začaly používat látkové plenky, malá měla ale tlusté nožičky a novorozenecké svrchňáčky ji způsobovaly otlaky, zvolila jsem tedy svrchní kalhotky pro větší děti zmenšené na max. Při kontrole v měsíci věku ortopedem včetne UZ byl na jedné z kyčlí nález IIa a doporučeny abdukční kalhotky (nebo široké balení). Mám trochu vyčitky, zda jsem jí tohle,,zhoršení" nemohla způsobit nějakou nevědomou chybou při používání látkovek? Přiznávám, že se při přebalováni často kroutí a nejde mi vždy zajistit 100% symetrické zapnutí. Děkuji za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
8.10.21 05:14

Dost pochybuju..z porodnice sem odcházela s tím že je vše vporadku a při první kontrole na kyčlích měla malá stejný nález na obou kyčlích..a to sem používala jednorázové plenky..teď střídám látkový se širokým balením a jednorázový v kombinaci s abdukcnimi kalhotkami…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26366
8.10.21 06:50

Tak to spíš naopak ne? Když máš doporučeno široké balení, tak jsou latkovky lepší. Ty kyčle jsou dost individuální, u staršího sem nedělala nic, měl obyc papírové plenky a na kontrole byl jednou a řekli, že dobrý, mladšího sem balila do látkovek, nosila v šátku a stejně ho sledovali skoro do roka, protože se jim pořád něco nezdalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
8.10.21 07:25

@Kriss Tina Ano, taky jsem si to myslela, ze to pro ni bude lepsi v latkovkach, ze ma nozicky vic od sebe, i kdyz preventivne siroke baleni jsem nedavala (coz uz se pry dnes stejne nedela). Na tu myslenku me privedlo zhorseni od stavu v porodnici, premyslela jsem tedy, jestli na to muze mit vliv napr. technika baleni do tech latkovych plen (jak pisu vyse, davala jsem kalhotky vetsi, nez by odpovidaly jeji hmotnosti)… :nevim: prirozene pak cloveka napada, jestli za to nemuze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5107
8.10.21 07:36
@Baru1990 píše:
@Kriss Tina Ano, taky jsem si to myslela, ze to pro ni bude lepsi v latkovkach, ze ma nozicky vic od sebe, i kdyz preventivne siroke baleni jsem nedavala (coz uz se pry dnes stejne nedela). Na tu myslenku me privedlo zhorseni od stavu v porodnici, premyslela jsem tedy, jestli na to muze mit vliv napr. technika baleni do tech latkovych plen (jak pisu vyse, davala jsem kalhotky vetsi, nez by odpovidaly jeji hmotnosti)… :nevim: prirozene pak cloveka napada, jestli za to nemuze…

Nemyslím si, že by za to mohly látkovky. To se prostě stává. Jediné, co mě napadá, že by mohlo negativně ovlivnit vývoj kyčlí, je, pokud se dítě do látkovky zabalí tak, aby byla omezena hybnost kyčlí. Větší kalhotky zmenšené nevadí, ale nesmí překrývat kyčle a bránit v pohybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.10.21 07:51

Taky si nemyslím, že by to bylo možné, obě děti látkované a kyčle v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20904
8.10.21 08:28

@Baru1990 nález ii a je naprosto v pořádku.

A je stará škola, která pořád doporučuje široké balení, i když je vše ok. Pokud máš nález a nebo b, tak není třeba nic řešit. Naopak dítě potřebuje mít volné nožičky a volné oblečení, aby se kyčle mohly dobře vyvíjet. Zhoršení rozhodně nezpůsobí používání nebo nepoužívání látkovek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20904
8.10.21 08:30
@Baru1990 píše:

Vždyˇse nic nezhoršilo. V porodnici ti to řekli, jak se to dělá. Kyčle byly v pořádku, tak nebylo nic třeba. Teď jsou taky v pořádku, nevím kdes přišla na to, že ne. To, co ti napsali na kontrole je blud. Nám to taky napsali a chválili, jak poctivě balím. Přitom jsem synovi nedala širší balení ani jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26366
8.10.21 08:39

@Baru1990 a jaky nález měla v porodnici? To už měla Ia? Má normální nález teď, kyčle prostě dozrávají a každému jiným tempem, pleny na ro vliv nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
8.10.21 08:45

Tak mě třeba řekli rovnou ze ten nález je v pohodě že by se to mělo srovnat samo a to široké balení je pro ni spíš preventivní, ale vzhledem k tomu že malá byla koncem pánevním a na nožkách si celou dobu seděla i k rodinné anamnéze (obě maminy ségry měly v dětství strojky, moje mamka měla peřinku..) tak to dodrzuju…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat