Léčba problémů s vlasy

Anonymní
9.10.20 15:34

Léčba problémů s vlasy

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, zda některá nemáte zkušenost (pozitivní) při léčbě problémů s vlasy (vypadávání, řídnutí, méně kvalitní vlasy, křehké, ulamují se, prusvítá pokožka hlavy, po stranách nechtějí dorůstat do délek,..). Ještě před 10 lety jsem měla krásné zdravé vlasy (je mi 30).

Ráda bych navštívila nějakého odborníka na vlasy (Jihomoravský kraj, ale klidně si i za někým dojedu). Přijde mi, že se roztrhl pytel s trichology, kteří po absolvování nějakého rychlo kurzu jsou hned „odborníci“ přes vlasy a po vyšetření podsouvají svou značku předražených produktů, nerada bych se dostala do rukou někoho takového, raději bych lékaře (může byt problém např. ve štítné žláze, a tady žádný zázračný šampon od trichologa nepomůže :-) )

Máte s někým výbornou zkušenost a doporučíte mi, prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4325
9.10.20 16:03

Ráda bych ti poradila, jelikož mám stejný problém. Jen mi je o rok více. Ale také jsem měla před cca. 7 lety krásne zdravé vlasy. A teď nic. Špatné vlasy, ridke a místa a mám už průhledné části, když si to nějak nenacesu. :nevim:
No a byla jsem v Praze a na Mělníku. V Praze to byli předražené věci a doplňky stravy. A to jsem byla přímo ve vlasové klinice. Která řešila jen vlasy. A vyhozené velké peníze.
Pak jsem šla na Mělník na kožní. No a ta mi dala Methionin a pak nějakou vodicku, ale tu díky endometrioze nemůžu. :nevim:
Takže vlastně nic jsem nevyřešila. Teď používám Revalid a to je všechno. Nic víc. Nic min. :nevim: A to jsem zkusila všechno možné. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
9.10.20 17:06

No, někdy to ale fakt je věkem. Ta struktura vlasů se mění, podle genetické predispozice. Je těžké podle obličeje a těla poznat, jestli je někomu 25 nebo 35, ale podle vlasů se to pozná tutově (a to vůbec nemluvím o nějakých prvních šedinách, to s tím moc nesouvisí).

Nějaké ty patologie, jako lysiny apod. se asi do jisté míry řešit dají - pokud to je způsobeno nějakou nemocí či chybou v organismu, ale v ostatních případech je to prostě přirozené stárnutí (u někoho to jde rychleji, u jiného pomaleji). Já třeba v okolí neznám nikoho, komu by se to nějak zlepšilo - s výjimkou těch, kteří si to způsobili třeba nějakým brutálním odbarvováním, tam to pak „vyléčit“ šlo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.20 20:31

@listento jasně, nebráním se názoru, že to může být věkem a začínajícím stárnutím. I když popravdě ve 30-ti mi to přijde ještě docela brzy na to, aby se až tak zhoršil stav vlasů (u ženy).
Každopádně i tak bych ráda našla (ideálně na doporučení) odborníka resp. lékaře, který se problémům s vlasy věnuje a společně vyloučila možné fyziologické příčiny (třeba jak jsem se dočetla, tak vliv může mít špatný hormonální profil, snížená funkčnost nadledvinek, apod.) případně nedostatek nějakého minerálu, atd.

@Maja25 jejda, tak to jsme na tom podobně. Třeba nám tady někdo nějakýho odborníka přes problémy s vlasy doporučí, případně nejaký přípravek. I když na zázračné přípravky já moc nevěřím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5547
9.10.20 23:23

Začni to řešit normálně s kožním. Pro začátek standardní odběry atd. zvládne asi jakýholi a není na tom co zkazit. Maximálně se nic nezjistí.

Pokud máš rozumného praktika, tak různé odběry ti může udělat i on.

Pak je možné požádat gynekologa o hormonální profil, jestli tam není nějaký výkyv.

Pokud se nic nestandardního nezjistí, tak můžeš zkusit různé „kouzelníky“…ale většinou to bývá marné. Můžeš se snažit ozdravit se vnitřně (strava, životní styl…) a po psychické stránce. To jsou faktory, které ty vlasy ovlivňují. Když to někomu způsobovala psychika, tak vlastně na růst vlasů pomohla i antidepresiva.

Každopádně realita je ta, že ty doktory to vlastně ani moc nezajímá. Pro ně jsou to „jen“ vlasy :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
186
9.10.20 23:42

Vlasů mám pět a půl, jemné, řídké, a vzhledem k rodinné anamnéze mi jich za pár let zůstane ještě polovina. Zkusila jsem všechno možné

• Revalid (mám na něj alergii a osypala jsem se slušnou vyrázkou)
  • vitamíny, potravinové doplňky, speciální vlasové vitamíny (methionin, biotin,…) - k ničemu
  • kožní (dostala jsem Belohair, ten se ale musí používat každý den a již stále - sice trošku učinkuje, ale hřívu nečekejte, a výčet „nežádoucích účinků“ moc povzbudivý není
  • nabídli mi přípravek Finasteride, mám se do února rozmyslet, ale těch nežádoucích účinků už je tam na mě moc, to už je spíš o zdraví
  • zkusila jsem i jednu vyhlášenou kliniku - konkrétně Esthé - a veliké zklamání - lékařka na konzultační pětiminutovce za 500,– Kč ani nevstala od stolu, aby se na vlasy podívala, zato mi hbitě odrecitovala ceny všech možných procedur

Takže já si budu šetřit na nějakou pěknou paruku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7426
10.10.20 00:34
@Anonymní píše:
@listento jasně, nebráním se názoru, že to může být věkem a začínajícím stárnutím. I když popravdě ve 30-ti mi to přijde ještě docela brzy na to, aby se až tak zhoršil stav vlasů (u ženy).
Každopádně i tak bych ráda našla (ideálně na doporučení) odborníka resp. lékaře, který se problémům s vlasy věnuje a společně vyloučila možné fyziologické příčiny (třeba jak jsem se dočetla, tak vliv může mít špatný hormonální profil, snížená funkčnost nadledvinek, apod.) případně nedostatek nějakého minerálu, atd.@Maja25 jejda, tak to jsme na tom podobně. Třeba nám tady někdo nějakýho odborníka přes problémy s vlasy doporučí, případně nejaký přípravek. I když na zázračné přípravky já moc nevěřím :nevim:

Tohle vyřeší z části obvodní lékař, zbytek gynekolog. Kdyby nechtěl ani jeden, tak spoustu věcí si můžeš nechat jako sampolátce v odběrové laboratoři.
Nikdy jsem neviděla nikoho, komu vlasy narostly po vypadání nebo prořídnutí. V podstatě by asi nebyly řídkovlasé mladé holky, kdyby existovalo řešení.
Mám pocit, že se jedná o genetickou záležitost (dědičnou) anebo něco hormonálního.

Jestli to máš nějaký vysloveně špatný, tak bych řekla, že by to chtělo myslet na příčesek nebo na paruku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7426
10.10.20 00:40

Zkusila bych brát vlasové přípravky vnitřně, zkusila bych vtírat nějakou vlasovou vodu s kofeinem nebo kopřivou, jestli funguje aminexil to nevím, píše se o tom, a asi bych to doplnila kapslema omega 3. Když jsi měla vlasy dobré a najednou se to změnilo, tak se ti něco změnilo v těle. Klidně se může jednat o projev předčasného stárnutí nebo nástup menopauzy. Slyšela jsem o případu hodně mladé holky kolem 20 let, která si musela narychlo pořídit děti, protože jí končila činnost vaječníků. Jsou různé vady / nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 12:52

@vulpes s kožní jsem už řešila. Bylo mi řečeno, že na ůbytek vlasů a padání funguje zaručeně jeden jediný přípravek (název neřekla), a ten mi nemůže dát, protože obsahuje hormony a já se snažila v té době s manželem otěhotnět. Prý mám přijít až po dítěti. Ale příčina padání a zhoršení kvality ji vlastně moc nezajímala. Přesně jak píšeš, pro doktory jsou to „jen“ vlasy, moc to neřeší.

Já před 2 lety vysadila antikoncepci. Rok jsem dostávala hormonální injekce, následně půl roku hormonální tabletky (Proveru), aby se mi navátil menstruační cyklus. Po roce a půl jsem konečně otěhotněla, teď jsem ve 3 měsíci. A popravdě se neskutečně bojím, co nastane po porodu, protože už teď mi průsvítá pokožka hlavy a vlasy jsou tak křehoučké, že snadno vypadnou (i ty dorůstající baby vlásky). :(

Ale vysazení antikoncepce a hormonální léčba není ten spouštěč. Zhoršení kvality a úbytek jsem pozorovala ještě předtím.. hormony to jen ještě zhoršily a teď už je to o dost viditelnější. :nevim:

Od cca ledna tohoto roku jsem přešla na zdravou stravu (hodně zeleniny, vlákniny, vitaminové doplňky - Dčko, Omega 3, Bkomplex, MSM, nejím smažené, nejím průmyslově upravené potraviny, minimum cukrů..) Vzala jsem to fakt zodpovědně, aby tělo mělo ty správné živiny. Asi to i funguje, protože se mi konečně podařilo otěhotnět :-) Ale na vlasech to bohužel nepozoruju.

Nečekám, že se mi vlasy zázračně změní, řídké budu mít vždy, jen bych se ráda přiblížila tomu původnímu stavu, kdy alespoň rostly, a tolik nepadaly a neřídly… Ráda bych našla ten konkrétní důvod, proč se mi tohle děje a pokusila se ho zastavit, než to bude opravdu na paruku :-/ jinak psychického původu to není, cítím se dobře a stres nemám…

• Citovat
  • Nahlásit
5547
10.10.20 15:14

No, já bych ti hrozně ráda napsala něco povzbudivého a nějaké řešení, ale jsem hodně skeptická. Ty různé doplňky stravy, mazání a šampońy, toho je plný internet. To už jsi určitě všechno četla. Určitě to může trochu pomoci, ale dala bych tomu tak třeba 3% efekt :nevim: Jakože poměr cena /výkon mizivý.

Doktory to nezajímá, to sis sama zkusila a ikdyž jsou ochotni léčit, tak jen ten efekt na hlavě. Ta příčina nezajímá už opravdu lautr nikoho! A když sama přijdeš s nějakou teorií, jestli to nemůže souviset, tak tě rázně utnou, že tím to rozhodně není a s tím vlasy nesouvisí (strava…nemoc…doplň cokoli…) :(
Jediní, koho to (možná…vlastní zkušenost nemám) zajímá, jsou homeopati nebo akupunktura, celostní medicína pod…ale upřímě neznám nikoho, komu by to někdy pomohlo víc než třeba ty předražené vitamíny a tak. :nevim:

A s tím přístupem je to řídnutí snad ještě v horší pozici, než třeba alopecie, protože na ta holá místa jsou aspoň nějaké drastičtějsí léčebné postupy, kde i někdy řídce někomu pomůžou…ale to řídnutí je takové jako - „máte vlasy? - Máte - tak co chcete?“ :nevim:

Jinak těhotenství tak od toho třetího měsíce by mohlo přinést spíš lepší vývoj věci. Po porodu bude cca 3 měsíce klid, pak to začne hodně padat. Toho se neděs, padá to fakt všem, fakt hodně :D A je to vážně jen přechodné. To období po porodu není to, co by tě o vlasy připravilo nějak víc, než kdybys těhotná ani nebyla.

Každopádně hormonálně to možná nebylo úplně ok, asi už během braní té antikoncepce. Až dokojíš, tak to nech pár měsíců srovnat a pak začni pátrat po tom hormonálním profilu. To je asi jediný nadějný směr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama