Lednička byla celý den otevřena

19.6.21 21:01

Lednička byla celý den otevřena

Ahoj holky, měli jsme od včera do dneška na hlídání synovce a dneska jsme jeli na výlet. Je to naše chyba, protože jsme si to nezkontrolovali, ale malý se ještě vracel pro mléčný řez na cestu a nezavřel lednici. Zůstala přivřená. :zed: byla otevřena asi od 8 rána do 17 hod. Doma jsme už 4 hodiny, hned jsme ledničku zavřeli, ale stále nezačla chladit.. myslíte, že ji ještě rozchodime? Případně jak tomu pomoci? Zkoušeli jsme i vypojit a zapojit do zásuvky. Při otevření svítí, mrazák mrazí, akorát ta lednice nejede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35060
19.6.21 21:07

Já bych jí celou vypojila a odmrazila i mrazák.
Taky se nám to stalo, lednice máme dvě, že tam děti pro něco šly a nedovřely, ale ne několik hodin. Mám už vypěstovaný návyk tyto věci kontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9737
19.6.21 21:38

Já bych ji nechala asi dyl uplne vypnutou, nejspíš se přehřál kompresor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
19.6.21 21:39

My nechali lednici v lete nedovrenou cely vikend. Mrazak sel normal, lednice nechtela naskocit. Nakonec jsem zoufala volala mame (ta vi snad vsechno) a ta mi poradila lednicku vypojit ze zasuvky aspon na 15 minut. Pro sichr jsem nechala pul hodiny. A pak normal naskocila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
19.6.21 21:40

Mně se to stalo, že byla nedovřená pět dní :roll:. No, zadní stěna totálně namrzlá, aspoň centimetr ledu, když jsem to viděla, tak jsem málem dostala infarkt. Bylo ale deset večer, tak jsem to prostě zavřela, že to vyřeším další den. Ráno nebylo co k řešení, ta lednice si to odmrazila sama. :dance: Ani jsem nevěděla, že to svede. Funkčně, že by přestala chladit, to vůbec. Chladila pořád, stále chladí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54137
19.6.21 22:05

@Czerepakadaniela
Zkusila bych ji zapnout a vypnout, jak radí @PastikaJatrova
Na podobnou likvidaci je expert náš syn. Máme v garáži velký pultový mrazák. Děcka kolem něj léta denně chodí na zahradu a ten náš pacholek ho jednou vypnul (2-3r. zpět). No nenapadlo mi, že to mám jít kontrolovat. Přišlo se na to, až pod mrazákem byl krvavý flek :zed:. Škoda min. 10 tis., Já do něj často nelezu. Mám v těch dvou lednicích mrazák, kde jsou v každé tři šuplíky. Tam chodím častěji. Takže u nás taky byla nehoda. Chtěla jsem ho tehdy postavit k baby boxu, zazvonit a utéct, jak mi smrad vytočil :cert:. Od té doby obchází mrazák v garáži obloukem.

@Kolicek95
Samsung máš? My máme novou Samsung a taky má tuhle funkci, že se sama odmrazí, když potřebuje.
Starou jsme si nechali plonkivní a ta to nemá. Škoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35060
19.6.21 22:52

Taky máme jednu lednici, co se odmrazuje sama, není potřeba ji často čistit. Ale taky spustí alarm, když zůstane otevřená. Čas, kdy se to stane, lze nastavit.
Zakladatelka nic takového ale nepíše, píše, že lednice nechladí, tak takovou funkci asi nemá.
Druhá je starší a tam by se vytvořila námraza, samo se to nevyřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
20.6.21 06:10

@Kelsey Candy, celkem levnou. Ale je rok stará.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.21 16:34

Alarm se určitě spustil, ale to jsme už byli pryč. Ledničku jsem přestěhovala do druhé, anechala odpojenou přes noc. Ale stále nic. Mrazák jede, lednice ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat