Ledvinové koliky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
53
25.10.21 14:42

Ledvinové koliky

Ahoj holky, minulý týden jsem byla na pohotovosti s bolestmi levého boku, bolesti vystřelovali až do podbřišku. Bylo mi řečeno že jde o ledvinovou koliku a že mám uživat na bolest algifen neo a hodně pít, noc víc..

Je to týden bolesti sice nejsou tak silné ale stále cítím že to není 100%, při močení mě nepalí ale moč je stále víc do oranžova a lehce zapáchá :roll: když doplním tekutiny je žlutá občas průhledná :roll: máte prosím nějakou radu? Nějaké vitamíny na podporu ledvin aby se to neopakovalo a brzo se to srovnalo, nebo nějaké vaše zkušenosti?
Nechci do sebe pořad cpát algifen :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
341
25.10.21 14:53

Zajdi na pořádné vyšetření na urologii. Normální, ne pohotovost. Tam to mnohdy pořeší jen akutně, aby člověka zbavili bolesti a nazdar. Dělali ti odběr moči/krve na infekci? Dělali ti sono ledvin, jestli tam nemáš uvíznutý kamínek? Nenechávala bych to, když to není úplně v pořádku. Mělo by se to pohlídat. Hodně pít je teď základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
25.10.21 15:13

@Okta sono břicha dělali, mám tam kamínek do 16mm který prý sám odejde :nevim: moč i krev taky, ale řekli mi jen ten algifen a čus :zed: jsem objednaná na urologii ve středu.
Každý den vypiju 2 litry vody + uro čaje a je to jak když mám v břiše rybník..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25203
25.10.21 16:04

On ten algifen uvolňuje nějaký ty hladký svalstva, takže opravdu může kamínek sám odejít. Nedává se jenom na bolest, ale i na to uvolnění. Já na ledvinové koliky trpívám, rady stejné, algifen, hodně pít, ledvinový čaj, ale mě k tomu vždy navíc dávali antibiotika.
Jinak ty ledviny bolí docela dlouho, týden, deset dní určitě.
Sono máš taky za sebou, takže teď to asi fakt chce počkat do té středy a poradit se o dalším postupu na té urologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7638
25.10.21 16:29

Ledvinovou koliku jsem měla jednou a díky, víc ne, to radši půjdu pětkrát rodit. :poblion:
Jediný, co mi zabíralo na bolest, byly indometacinový čípky. V nemocnici jsem dostala dvě injekce a ty mi vůbec nezabíraly, až tyhle čípky.
Jinak si určitě dojdi na urologii, já tam dostala i nějaký prášky na roztažení močových cest a doktor mě poslal na rentgen. Kamínek tam vidět nebyl, asi jsem měla jenom písek, ale i tak to bylo strašný. Asi po týdnu šílených bolestí ledviny mi ta bolest zmizela a začalo mě bolet při močení, ale tak, že jsem málem na záchodě mlátila hlavou o zeď a čím byl ten písek níž, tím to bylo horší. A pak jsem asi písek vyčůrala a byl klid.

Opravdu soucítím, vydrž to. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23483
25.10.21 16:54

Zajdi do lékárny, kup přesličku s uvař si čaj. Klidně dva litry a pít celý den. Na kamínky to funguje skvěle. Vyzkoušeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
27.10.21 23:25

Ahoj holky, tak jsem byla dnes na urologii mám tam ještě nějaký kamínek o velikosti 4mm, a cystu 10mm :nevim: k cystě mi vůbec nic neřekl. Objednal mě na 23.2.2022 na CT, z čehož mapu hroznou radost protože naše snaha o miminko končí dokud nebudu po CT :roll: když jsem mu řekla že se snažíme o miminko jestli by CT nebylo možné v bližším termínu, tak mi odcekl že máme smůlu ať se hned snažit přestaneme a dřív než budou výsledky ani nezačináme :roll: takže můj den dnes nebyl úplně dobrý. Jinak mi zase předepsal algifen a pitný režim, nic víc s tím prý dělat nemůže.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat