Leidenská mutace a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikca200
Kecalka 424 příspěvků 19.12.16 22:46
Leidenská mutace a těhotenství

Ahoj :mavam:
Chci se zeptat jestli je tu nekdo, komu byla zjistena leidenska mutace a mel za sebou potrat a po aplikaci injekci to doklepal do konce. :palec: Moc jsem o tom nenasla, tak prosim o sdilení zkusenosti. :srdce:
V srpnu jsem prisla o miminko ve 20 tt. 3 mesice na to mi byla zjistena tromboza v cele noze a po te zjistena leidnenska mutace.
Jsem zoufala hrozne se bojim dalsiho tehotenstvi, ale zaroven si to moc preji. :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ornwen
Závislačka 4522 příspěvků 19.12.16 22:51

@Nikca200 já mám leidena heterozygota, takže mi to trombozy nedělá, píchala jsem si jen šestinedělí po císaři preventivně.
Ale mám příbuznou, ta má teda zas jinou trombofilní mutaci, píchala si v těhotenství. A donosila všechny tři děti. Všechny zdravé, na termín a velké :mavam:

Nikca200
Kecalka 424 příspěvků 19.12.16 23:06

@Ornwen
Me prave rekli, ze to zrejme ma souvislost s tim potratem taky mam heterozygota tezsi faktor.
Na jednu stranu jsem rada, ze se mi dostalo naky odpovedi proc se to stalo, ale ten strach to je strasny :pocitac:
Dekuji za reakci :kytka:

Ornwen
Závislačka 4522 příspěvků 19.12.16 23:25

@Nikca200 heterozygot se projevit nemusí, ale může no. Homozygot se projeví vždy. Já chodím co šest týdnů na kontrolu srážlivosti a i teď po druhé zatím dobrý. Jsem 27tt

ikina
Kelišová 5198 příspěvků 19.12.16 23:54

Mám též, u prvního těhotenství (dvojčata) jsem píchala fraxiparin celou dobu a šestinedělí k tomu. U syna jsem chodila na kontroly co 3-4 týdny a fraxiparin byl až dva měsíce před porodem, ale pak ještě 3 měsíce po porodu.
Určitě si tě víc pohlidaji…neboj, držím palce

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 20.12.16 00:53

V porodnici se mnou byla maminka, která několikrát potratila a potom jí zjistili právě tuhle diagnozu. Píchala injekce celé těhotenství + šestinedělí. Narodila se jí krásná a zdravá holčička. Takže neházej flintu do žita. Držím palce, ať se brzy zadaří.

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 20.12.16 00:57

Kamaradka jo, potratila 2× a pak donosila zdrave dite. Drzim palce!

me2dova
Závislačka 3142 příspěvků 20.12.16 02:41

Já mám heterozygota a mám 5 zdravých dětí. Potíže jsem měla až v posledních 2 těhotenstvích, kdy se mi nohách dělaly opakovaně záněty a musela jsem si píchat poměrně veliké dávky fraxiparinu, předtím jsem o té mutaci nevěděla. Takže neboj, určitě se miminko povede a bude to v pořádku :srdce:

kryha
Kecalka 131 příspěvků 20.12.16 07:12

Já potratila 2× a při třetím těhotenství mi přišli na leidenskou mutaci, asi 4 měsíce před porodem a celé šestinedělí jsem si píchala Fraxiparin. Držím palce!

Lama Lama
Hvězda diskuse 49061 příspěvků 20.12.16 08:21
@Ornwen píše:
@Nikca200 heterozygot se projevit nemusí, ale může no. Homozygot se projeví vždy. Já chodím co šest týdnů na kontrolu srážlivosti a i teď po druhé zatím dobrý. Jsem 27tt

to je blbost, vždy se neprojeví.

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 20.12.16 08:24
@Nikca200 píše:
Ahoj :mavam:
Chci se zeptat jestli je tu nekdo, komu byla zjistena leidenska mutace a mel za sebou potrat a po aplikaci injekci to doklepal do konce. :palec: Moc jsem o tom nenasla, tak prosim o sdilení zkusenosti. :srdce:
V srpnu jsem prisla o miminko ve 20 tt. 3 mesice na to mi byla zjistena tromboza v cele noze a po te zjistena leidnenska mutace.
Jsem zoufala hrozne se bojim dalsiho tehotenstvi, ale zaroven si to moc preji. :,(

Já mám dohromady asi 4 trombofilní mutace, z toho leidena od obou rodičů (homozygot?), protrombin a ještě další dvě. Injekce jsem si píchala asi od 25.tt, žádné problémy jsem neměla. Nikdy jsem neměla trombózu ani nic podobného. Je potřeba se hodně hýbat, určitě ne těhotenství proležet. Hodně pít a chodit na kontroly, to je vše…

Lama Lama
Hvězda diskuse 49061 příspěvků 20.12.16 08:26
@Ornwen píše:
@Nikca200 heterozygot se projevit nemusí, ale může no. Homozygot se projeví vždy. Já chodím co šest týdnů na kontrolu srážlivosti a i teď po druhé zatím dobrý. Jsem 27tt
@adam75 píše:
Já mám dohromady asi 4 trombofilní mutace, z toho leidena od obou rodičů (homozygot?), protrombin a ještě další dvě. Injekce jsem si píchala asi od 25.tt, žádné problémy jsem neměla. Nikdy jsem neměla trombózu ani nic podobného. Je potřeba se hodně hýbat, určitě ne těhotenství proležet. Hodně pít a chodit na kontroly, to je vše…
@Lama Lama píše:
to je blbost, vždy se neprojeví.

no vida, my o vlku a vlk na emiminu:

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 20.12.16 09:11

@Nikca200 já mám leidenskou mutaci (heterozygot), přišlo se na to po trombóze (po operaci nohy), takže jsem byla od začátku prvního těhotenství sledovaná, chodila jsem pravidelně na kontroly, v prvním těhotenství jsem si píchala injekce od 5. měsíce až do konce šestinedělí, v druhém těhotenství od 4. měsíce do konce šestinedělí a mám 2 zdravé děti, vše bylo zcela bez komplikací ;)

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 20.12.16 09:32

Podle doktorů má tu leidenskou mutaci hromada lidí, jen to není vyšetřované, protože je to hodně drahé. Není to nic zvláštního…

Lama Lama
Hvězda diskuse 49061 příspěvků 20.12.16 09:35
@adam75 píše:
Podle doktorů má tu leidenskou mutaci hromada lidí, jen to není vyšetřované, protože je to hodně drahé. Není to nic zvláštního…

v čr 9%, homozygotů něco málo nad půl procenta. no a takových raritek jako jsi ty je v republice fakt pár.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >