Letenky do a po USA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
J_Doe
Závislačka 3189 příspěvků 27.01.19 16:45
letenky do a po USA

Ahoj,

mám dotaz na lidi, kteří létají do USA nebo tam žijí a létají po Státech - prosím, poraďte, kde kupujete letenky?

Zkouším pelikan.cz, ale akční letenky jaksi přes prázdniny nejsou (plánujeme výlet přes letní prázdniny), i když najdu něco například z Frankfurtu, tak končí v červnu a začínají zase v září. Má cenu čekat, že se něco na prázdniny objeví? A ze kterých evropských letišť létate?

Reakce:
Susenkaa
Kecalka 122 příspěvků 27.01.19 16:55

Cau, my vetsinou vyuzivame Kayak nebo skyscanner. Pres Pelikana jsme snad nikdy nic nekoupili :)

Ijen
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 27.01.19 17:01

Vetsinou skyscanner a odlet z Mnichova.

J_Doe
Závislačka 3189 příspěvků 27.01.19 17:05

@Susenkaa @Ijen Diky! A za kolik je jiz “dobra” cena? Abych necekala na zeleneho Smoulu… A po Statech letate taky?

jessikka
Extra třída :D 10880 příspěvků 27.01.19 17:09

Já koupila na duben přímý let z Vídně do LA za 9000 na Kiwi.

Susenkaa
Kecalka 122 příspěvků 27.01.19 17:16

A kam letite? to je to nejzasadnejsi. My mame v prumeru 1 letenku za 16 az 18 tisic, odlety jak z Prahy, tak Vidne, ale neni to obvykla destinace :) s primym spojenim. Po statech zase podle toho kam letis, ale v prumeru od 150 do 400 dolaru, vse odviji od destinace :0 napis kam a ja ti reknu prumerne ceny :))))

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25868 příspěvků 27.01.19 17:18

@J_Doe Jsi na FB? Jestli jo, tak třeba stránka Honzovy letenky a další, budou ti chodit tipy. I bez FB to jde, jsou stránky, co se tím zabývají. Záleží kde bydlíš a kam to máš blízko. Z Vídně jsou často okolo 8 tis., ale pro nás je Vídeň zabitá, D1 katastrofa.

Susenkaa
Kecalka 122 příspěvků 27.01.19 17:22

Tak to gratuluju a tise, ne zcela nahlas, zavidim  :mrgreen:

J_Doe
Závislačka 3189 příspěvků 27.01.19 17:44

Kam presne zalezi na tom, kam sezeneme letenky :lol: Mame 3 tydny, kdy chceme letet, poletime tam, kam sezeneme letenky. Podle toho naplanujeme ty 3 tydny. Chceme jez na sever, v Chicagu mame zname, takze ram urcite. Planujeme pujcit auto, pripadne letet po Statech.

Susenkaa
Kecalka 122 příspěvků 27.01.19 18:01

Aha, no tak zvazte toto: muzete mit i round ticket, tzn., nekolik letenek zakoupenych primo z CR, ale s tim, ze na let nastoupis musis :) nebo doletet do Chicaga a pak z neho i odletet (nejlevnejsi varianta), Jak jsem jiz psala do 500 / osoba dolaru, podle vzdalenosti se po USA vlezes (Boston-Orlando je myslim za 300 - tak si spocitej vzdalenost). Letenka Viden - Chicago muze byt kolem 600 - 700 dolaru, urco s prestupem, ale muzete to vychytat. Cim vetsi a frekventovanejsi letiste, tim mensi cena letenky. Cena benzinu momentalne na 3.15+- za galon, car rentals nemuzu poradit, mame vlastni :nevim: pokud mas jeste nejakou otazku, napis :)

J_Doe
Závislačka 3189 příspěvků 27.01.19 19:53
@jenny.fields píše:
@J_Doe Jsi na FB? Jestli jo, tak třeba stránka Honzovy letenky a další, budou ti chodit tipy. I bez FB to jde, jsou stránky, co se tím zabývají. Záleží kde bydlíš a kam to máš blízko. Z Vídně jsou často okolo 8 tis., ale pro nás je Vídeň zabitá, D1 katastrofa.

Jsme z Prahy.

Diky vsem za tipy, jdu vsechno prozkoumat. Zatim jsem nasla uzasne stranky chcidoameriky.cz, tak studuji ohledne viz, ridicaku a tak…

J_Doe
Závislačka 3189 příspěvků 27.01.19 19:55

@Susenkaa co to presne je, ten round ticket, to jsem nepochopila… dekuji!

Susenkaa
Kecalka 122 příspěvků 27.01.19 20:53

hele, tady na kayak.com je to jako multicity, das si tam odkud chces letet, treba PRG - ORD -2.2. ORD-ORL 10.2. a ORL-PRG 20.2. napr. a celkova cena 650 USD. takze na kazdem miste stravis napr. tyden a nemusis si to kupovat separe a doufat, ze na letiste zpet, treba do Chicaga vratite vcas. uz jsem poucena, jednou mi to totiz nevyslo a platila jsem letenku znova :roll:

J_Doe
Závislačka 3189 příspěvků 27.01.19 22:51
@Susenkaa píše:
hele, tady na kayak.com je to jako multicity, das si tam odkud chces letet, treba PRG - ORD -2.2. ORD-ORL 10.2. a ORL-PRG 20.2. napr. a celkova cena 650 USD. takze na kazdem miste stravis napr. tyden a nemusis si to kupovat separe a doufat, ze na letiste zpet, treba do Chicaga vratite vcas. uz jsem poucena, jednou mi to totiz nevyslo a platila jsem letenku znova :roll:

Super, diky!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >