Letenky, jaký typ a co ohlídat?

14020
29.6.21 18:45

Letenky, jaký typ a co ohlídat

Ahoj všem.
Jdu poprosit o radu.
Nikdy jsem letenky nekupovala. Potřebuji pro 2 dospělé a 3× děti ( 10,11,11¨
chce to po mně, abych si vybrala typ letenky - family plus, regular, plus.
I když si vše přečtu nejsem si jistá rozdíly. Klukům stačí nějaký ten kufřík, co se může vzít na palubu a pak možná sebou jeden větší kufr. Nevím, zda se pak ještě platí něco na letišti?? Nějaké ty letištní taxy atd.
Poradí mi někdo, co ohlídat, abych měla vše. Prosím.
děkuji, vážně se v tom neorientuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1343
29.6.21 18:47

Záleží, přes jakou leteckou společnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3977
29.6.21 18:48

Nepises, o jaké se jedna aerolinky. Každopádně na letišti už se nic neplatí - pokud prijdes s povoleným počtem zavazadel a všechny splňují váhové a rozměrové limity. V opačném případě bys doplácet musela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
29.6.21 19:12

Letištní taxy jsou už zahrnuté v ceně letenky. Podle názvu tarifů předpokládám, že letíte s Ryanair, záleží čemu říkáš malý kufřík na palubu, Ryanair má tyto zavazadla ve 2 velikostech. Tarif Value zahrnuje jen malé zavazadlo (velká kabelka) a není výběr sedadla. Podle mě bohatě stačí Regular. Máš tam výběr sedadla, velkou kabelku a 10kg palubní kufr pro každého. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14020
29.6.21 19:24

Ano, zatím jsem našla ryanair, hledám i jinde, ceny jsou vyšší než jsem čekala.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1936
29.6.21 19:26

Záleží na letecké společnosti. Kromě zavazadel se také ty programy nebo tarify liší v možnostech změny termínu letu, změny cestujícího, refundace. Hodně zjednodušeně, čím dražší tarif, tím více je flexibilní. Chce si to rozmyslet rizika a pro a proti. Já třeba po Evropě lítám jen v těch nejnižších tarifech, stačí mi malý zavazadlo, kdyby náhodou se cokoliv stalo, tak jsem smířená, že přijdu o nevelkou částku, protože s low cost tarifem nemám na nic nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1936
29.6.21 19:31
@jizvíková píše:
Ano, zatím jsem našla ryanair, hledám i jinde, ceny jsou vyšší než jsem čekala.
Děkuji

S Ryanairem jsem letěla naposled dost dlouho zpět - cca 2 roky, tak nevím, zda mám aktuální info, ale v základním low cost tarifu bylo kabinové zavazadlo, ale také počítej, že je možné, že budete sedět rozházení, protože sedadla si rozeberou cestující s vyšším tarifem a zbydou v různých řadách po jednom třeba. Prostě je to úplný základ, kabinové zavazadlo a na nic jiného nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat