Letní brigáda a týdenní dovolená

Anonymní
7.6.17 11:28

Letní brigáda a týdenní dovolená

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s letní brigádou a jestli je možné si vzít týden dovolenou.
Ocitla jsem se od května bez práce a u nás otvírají kiosek se zmrzlinou a občerstvením a vzali mě. Od července bych měla nastoupit, ale máme zamluvenou dovolenou první týden v srpnu. Mám jim to říct hned při nástupu? Není to blbý? A myslíte že to lze? Vzít si při brigádě dovču? Děkuju.
Omlouvám se za anonym :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7.6.17 11:31

Při dohodě o provedení práce je to pouze na dohodě obou stran.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 11:42

Uričtě říct hned. Lze všechno když se domluvíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.17 11:42

Považovala bych to za slušnost, zmínit se, že týden v srpnu nebudeš moct.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
7.6.17 12:02

Řekal bych to hned a domluvila se. Já měla brigádu červen-září a v srpnu jsem měla 14 dní dovolenou a nebyl to problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2684
7.6.17 14:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chci se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s letní brigádou a jestli je možné si vzít týden dovolenou.
Ocitla jsem se od května bez práce a u nás otvírají kiosek se zmrzlinou a občerstvením a vzali mě. Od července bych měla nastoupit, ale máme zamluvenou dovolenou první týden v srpnu. Mám jim to říct hned při nástupu? Není to blbý? A myslíte že to lze? Vzít si při brigádě dovču? Děkuju.
Omlouvám se za anonym :oops:

Nelze, protože brigáda formou DPP nebo DPČ nezakládá žádný nárok na dovolenou.
Jestli chcete odjet na dovolenou, domluvte si začátek brigády až po ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.17 14:48
@Sojkka píše:
Nelze, protože brigáda formou DPP nebo DPČ nezakládá žádný nárok na dovolenou.
Jestli chcete odjet na dovolenou, domluvte si začátek brigády až po ní.

Spíš je to na domluvě a ne o nároku ne?

• Nahlásit
  • Citovat
2684
7.6.17 15:06

Ptala jste se, zda si při přigádě můžete vzít dovolenou. Nemůžete, protože na ní u dohod není nárok jako u klasického PP, kde navíc navíc dovolenou určuje zaměstnavatel. Jestli se ptáte na to, zda je možné mít u dohody týden neplaceného volno, tak je to na zaměstnavateli, zda vám volno umožní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
7.6.17 15:16

Nelze si vzít placenou dovolenou jako takovou. Ale co se týče volna, tak se určitě dohodnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.17 15:08

Ahojky :) já dělala dva roky zpátky v létě brigádně v Sulku - výroba oken a dveří, prostě fabrika, a taky jen na DPP a domluvili jsme se, že pár dnů nebudu a v pohodě. Ale určitě je lepší to říct hned, aby za Tebe měli náhradu na ten týden. Jen to nebudeš mít zaplacený no :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama