Leukémie před lety a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 19:00
Leukémie před lety a těhotenství

Ahoj holky, přítel měl před několika lety leukémii, nyní je v pořádku, všechny testy v pořádku… Bavili jsme se spolu o miminku, ale on nechce a boji se, aby dítě nemělo stejnou nemoc, jako on… Je tu nějaká, kdo byl ve stejné situaci?

Reakce:
Kaci89
Kecalka 402 příspěvků 19.01.19 19:08

Tak moje mamina ma vylecenou leukemii(vim ze to neni to same)a nikdo to neresil z doktoru,kdyz jsem porodila a muj tata mrtvici.a mama to taky nemela po kom zdedit,tim chci rict ze se muze stat cokoli kdykoli,to by clovek nemohl mit mimco nikdy ;)

Uživatel je onlineVirgina123
Závislačka 2815 příspěvků 19.01.19 19:08

To si nemyslím, že to může to dítě 100 procentně zdědit. Každopádně každý má neco, jiné nemoci a tak.
Spíš bych se bála, že pokud měl chemo že bude mít špatný spg, který se tím nici. Asi bych šla na vyšetření, aby se to případně zaclo řešit včas.

Lujza031
Kecalka 166 příspěvků 19.01.19 19:27
@Virgina123 píše:
To si nemyslím, že to může to dítě 100 procentně zdědit. Každopádně každý má neco, jiné nemoci a tak.
Spíš bych se bála, že pokud měl chemo že bude mít špatný spg, který se tím nici. Asi bych šla na vyšetření, aby se to případně zaclo řešit včas.

Spermie se přece tvoří, není to jako s našimi vajíčky, které jen stárnou. Když bude v dobré kondici, tak by to nemělo mít vliv ne? :think: Ale taky bych ho poslala na vyšetření, ale po roce, rok si myslím na snažení bez stresu jde.

Uživatel je onlineVirgina123
Závislačka 2815 příspěvků 19.01.19 19:31

@Lujza031 to sice ano. Ale jde o to jak je to dlouho od lecby a mraky dalších faktorů. Docela často je chemo příčinou azoospermie. Samozřejmě se to taky dá léčit nebo jsou jiné možnosti - Mesa/tese, ale jen rikam, že se to stát může. Hodne jsem o azoo četla a ta chemo může spálit nějaky ty casti těla kde se to tvori.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50764 příspěvků 4 inzeráty 19.01.19 19:32
@Lujza031 píše:
Spermie se přece tvoří, není to jako s našimi vajíčky, které jen stárnou. Když bude v dobré kondici, tak by to nemělo mít vliv ne? :think: Ale taky bych ho poslala na vyšetření, ale po roce, rok si myslím na snažení bez stresu jde.

No, tvoří… A z čeho myslíš, že se tvoří… :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 19:39

Jde mi o to, jestli do toho někdo šel, a obešlo se to bez následků. Když to nevyjde, tak to nevyjde, nehrotim to. Snažím se pořád najít pro a proti, proč dítě mít nebo nemít… Zakladatelka

Lama Lama
Hvězda diskuse 50764 příspěvků 4 inzeráty 19.01.19 19:44
@Anonymní píše:
Jde mi o to, jestli do toho někdo šel, a obešlo se to bez následků. Když to nevyjde, tak to nevyjde, nehrotim to. Snažím se pořád najít pro a proti, proč dítě mít nebo nemít… Zakladatelka

Na to nemá smysl se ptát tady. Ale lékařů. Záleží i na typu léčby, zda měl transplantaci, celotelove ozáření, jaké léky, v jakém věku. Obvykle nabízejí před léčbou kryokonzervaci spermatu, pokud už to jsou kluci schopni. Jako chlap na tom je rozhodně lépe, než zena

sediza
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 19.01.19 19:47

Tohle bych řešila na genetice např. v Motole na genetice. My se tam treba nechali testovat na cystickou fibrozu a myslim, ze tam by vam rekli, zdali je tam nejake relevantni riziko, ci nikoliv a pripadne jestli se s tim da neco delat.

Katrien
Kecalka 323 příspěvků 19.01.19 19:59

Ja jsem teda jiny pripad, ale snad aspon trosku pomuzu. Mela jsem Hodgkinuv lymfom ve 20ti letech . Mela jsem 8 chemoterapii, 17 ozarovani. Odebrali mi vajecnikovou tkan, kvuli pozdejsi mozne neplodnosti. Pichala jsem si injekce na zastaveni cyklu- v ppdstate jsem byla v umelem prechodu. Pokouset se otehotnet jsem pomavoleni lekaru mohla po 6ti letech od ukonceni lecby. Otehotnela jsem v podstate hned, kdyz jsme se rozhodli, ze do toho pujdem(7 let od lecby) . Narodil se zdravy syn. Ted je mu 5 a dceri 1 rok. Oba jsou zdravi;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.19 20:57

@Katrien to je super, moc v to přeju :palec:

NInaL.
Kecalka 171 příspěvků 20.01.19 01:56

Genetik by muze mohl presvedcit, zda to je nebo neni dedicne :) hodne stesti :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >