Levák nebo praváček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sluníčkoi
Kecalka 257 příspěvků 05.10.18 00:51
Levak nebo pravacek

Ahoj holky. Nevím jestli je to důležité. Nikdy jsem neřešila levak nebo pravak. Vždy jsem syna nechala vybrat sama jestli chce pravou rukou malovat. Nebo levou rukou jist ale nedavno se mě zacli ptát hodně co vlastně je. Jaký ma mít nůžky jestli levak nebo pravak v lednu mu bude pět let. Nevím jestli se to da nějak poznat. Ptala jsem se detske doktorky a ona mi řekla že by to neřešila ať se rozhodne sám ale ja nevim řešit to az ve školním roce si myslím že to je pozdě. Kontroluji ho a doopravdy to dělá oběma někdy fakt nevím prosím o zkušenosti a byli s dětmi na vyšetření děkuji

Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 05.10.18 06:03

@sluníčkoi Mam predskolaka a ve skolce nam rekli, ze dulezite je, aby pred nastupem do skoly dite psalo/malovalo jednou rukou. Zbytek cinnosti pry je vcelku jedno.

Kriss Tina
Extra třída :D 11100 příspěvků 05.10.18 06:25

Tak s ním hodně malujte klidně kup nějakou písanku ať si tam čmárá a uvidíš k jaké ruce se bude spíš přiklánět, hlavně aby měl vždycky jenom jednu pastelky ne dvě najednou :think: náš malej taky zatím kreslí oběma rukama, dělá tak všechno ale ještě mu nejsou ani 4 takže na to tak nespěchám. Já osobně píšu pravou ale jinak zvládám všechno oběma rukama stejně :nevim:

BaMaK
Závislačka 3039 příspěvků 18 inzerátů 05.10.18 07:30

@sluníčkoi říká se , 50% dětí je nevyhraněných, a jen 25% je „praváků“ a 25% „leváků“ a protože jsme pravoruká společnost většina těch nevyhraněných pak upřednostní pravou ruku. Syn už je dost velký, vysvětli mu to. Ať si to nějakou dobu zkouší-vědomě a na psaní si vybere jednu ruku-to neznamená, že si nemůže v psaní trénovat i druhou-později, až se naučí psát.

Váš příspěvek
Reklama