Reklama

Levák nebo praváček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sluníčkoi
Kecalka 194 příspěvků 2 inzeráty 05.10.18 00:51
Levak nebo pravacek

Ahoj holky. Nevím jestli je to důležité. Nikdy jsem neřešila levak nebo pravak. Vždy jsem syna nechala vybrat sama jestli chce pravou rukou malovat. Nebo levou rukou jist ale nedavno se mě zacli ptát hodně co vlastně je. Jaký ma mít nůžky jestli levak nebo pravak v lednu mu bude pět let. Nevím jestli se to da nějak poznat. Ptala jsem se detske doktorky a ona mi řekla že by to neřešila ať se rozhodne sám ale ja nevim řešit to az ve školním roce si myslím že to je pozdě. Kontroluji ho a doopravdy to dělá oběma někdy fakt nevím prosím o zkušenosti a byli s dětmi na vyšetření děkuji

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17180 příspěvků 27 inzerátů 05.10.18 06:03

@sluníčkoi Mam predskolaka a ve skolce nam rekli, ze dulezite je, aby pred nastupem do skoly dite psalo/malovalo jednou rukou. Zbytek cinnosti pry je vcelku jedno.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5039 příspěvků 05.10.18 06:25

Tak s ním hodně malujte klidně kup nějakou písanku ať si tam čmárá a uvidíš k jaké ruce se bude spíš přiklánět, hlavně aby měl vždycky jenom jednu pastelky ne dvě najednou :think: náš malej taky zatím kreslí oběma rukama, dělá tak všechno ale ještě mu nejsou ani 4 takže na to tak nespěchám. Já osobně píšu pravou ale jinak zvládám všechno oběma rukama stejně :nevim:

BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 45 inzerátů 05.10.18 07:30

@sluníčkoi říká se , 50% dětí je nevyhraněných, a jen 25% je „praváků“ a 25% „leváků“ a protože jsme pravoruká společnost většina těch nevyhraněných pak upřednostní pravou ruku. Syn už je dost velký, vysvětli mu to. Ať si to nějakou dobu zkouší-vědomě a na psaní si vybere jednu ruku-to neznamená, že si nemůže v psaní trénovat i druhou-později, až se naučí psát.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >