Lezení u 8 měsíčního miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19.5.22 17:45

Lezení u 8 měsíčního miminka

Dobrý den, holka mi ještě v 8. měsíci nechce lézt a náš dětský lékař říká, že to je chyba, že by měla lézt. Otáčení z břicha na záda jí jde krásně ale ze zad na bříško se jí nechce. Když ji pomůžeme do sedu tak sedí sama. Ale sama od sebe nechce sedět ani se moc nesnaží. Je narozená o měsíc a 5 dní dříve je možné, že je tzv. malinko opožděná? Máme to řešit?, poř. zajistit nějaké rehabilitace nebo se to časem naučí? Děkujeme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39873
19.5.22 17:47
@Anička1599 píše:
Dobrý den, holka mi ještě v 8. měsíci nechce lézt a náš dětský lékař říká, že to je chyba, že by měla lézt. Otáčení z břicha na záda jí jde krásně ale ze zad na bříško se jí nechce. Když ji pomůžeme do sedu tak sedí sama. Ale sama od sebe nechce sedět ani se moc nesnaží. Je narozená o měsíc a 5 dní dříve je možné, že je tzv. malinko opožděná? Máme to řešit?, poř. zajistit nějaké rehabilitace nebo se to časem naučí? Děkujeme

proč ji posazujete, nech ji, at si sedne sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.22 17:52
@vokishka píše:
proč ji posazujete, nech ji, at si sedne sama.

ale když se jí vůbec nechce? tak jí máme nechat stále ležet? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39873
19.5.22 17:55
@Anička1599 píše:
ale když se jí vůbec nechce? tak jí máme nechat stále ležet? díky

dítě má sedět, až si sedne samo. A ano, do té doby prostě bude ležet a snažit se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
19.5.22 18:04

@Anička1599 tak jestli jí je 8 měsíců a je narozená o měsíc dřív a pediatrovi se nelíbí, že neleze, tak by měl asi vrátit diplom :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29409
19.5.22 18:15

@Anička1599 Že zad na břicho má umět cíleně a aktivně už davno. To mi přijde podezřelé. 5 dní fakt ti nehraje.
A neposazuj ji, kdyz si neumí sama sednout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39873
19.5.22 18:17
@Svistice píše:
@Anička1599 Že zad na břicho má umět cíleně a aktivně už davno. To mi přijde podezřelé. 5 dní fakt ti nehraje.
A neposazuj ji, kdyz si neumí sama sednout.

je to měsíc a pět dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5888
19.5.22 18:25

Lézt v 8 měsících nemusí, měla by už být na kolínkách, ale třeba moje dcera taky v tu nelezla, neplazila se a neuměla na kolena, i jsme byli na rehabilitaci a řekli že je jen líná. Naučila se to později, chodila v roce a 2 týdnech. Ale jak píše @Svistice, otáčení ze zad na břicho by měla umět bez problému na obě strany. To umí děti dřív než z břicha na záda. Tak bych se jí snažila motivovat v tom otáčení, třeba za hračkou kterou má ráda. A koukni jestli se otáčí správně, neměla by to dělat přes záklon, ale zvednou nohy a otočit se. A je fakt zvláštní že jí nejde ze zad na břicho, ale jde to obráceně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.22 18:50

No otáčení z břicha na záda je rychlost i celkově si umí hrát sama jen to lezení a samotné sezení nejde :( a pediatr mě stresuje stále a vyhrožuje co už dítě musí umět atd. :( každý den s ní cvičím a menší pokroky tam jsou ale aby se sama od sebe posadila nebo kousek lezla bohužel :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29409
19.5.22 19:02
@Anička1599 píše:
No otáčení z břicha na záda je rychlost i celkově si umí hrát sama jen to lezení a samotné sezení nejde :( a pediatr mě stresuje stále a vyhrožuje co už dítě musí umět atd. :( každý den s ní cvičím a menší pokroky tam jsou ale aby se sama od sebe posadila nebo kousek lezla bohužel :(

Tak když nejde na kolena, tak asi nemůže sedět. Si něco nastuduj o pohybovém vývoji děti.
Se nechte poslat na rehabilitaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.22 19:26
@Svistice píše:
Tak když nejde na kolena, tak asi nemůže sedět. Si něco nastuduj o pohybovém vývoji děti.
Se nechte poslat na rehabilitaci.

Ptám se tu na názory a jak ji pomoci tyhle tzv. chytré kecy si můžete strčit někam děkuji ;) Budu ji pomáhat aby se snažila na kolínka a uvidíme. díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29409
19.5.22 19:40
@Anička1599 píše:
Ptám se tu na názory a jak ji pomoci tyhle tzv. chytré kecy si můžete strčit někam děkuji ;) Budu ji pomáhat aby se snažila na kolínka a uvidíme. díky

Ty nemáš dítěti pomáhat, ty s ním máš cvičit pod odborným dozorem. Ono to opravdu nefunguje tak, že dítě strčím na čtyři nebo do sedu a ono posléze nebo bude sedět.
Na tom břiše dělá co? Umí alespoň pivotovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat