Placata hlavička u kojence

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19.5.22 10:50

Placata hlavička u kojence

Dobrý den, budu moc vděčná za vaše rady a zkušenosti. Mám první dítě, 7.mesicniho chlapečka. Od narození je velice hodný a klidný, skoro neplakal a nevrtel se, spinkal i 20 hodin denně a jelikož nás u pediatra varovali, že nesmí spát jinak než na zádech kvůli sy náhlého úmrtí kojence, tak si úplně,, vylezel,, vzadu na hlavě placku. Naše první pediatricka při pravidelných kontrolách na tento problém neupozornila, dokonce mu ani hlavičku nemerila a nekontrolovala velkou fontanelu.
Až když se malý začal více hýbat a být na bříšku, všimli jsme si hodně zdeformovane hlavičky vzadu. Změnili jsme ve 4.mesicich pediatra, ten nás ihned poslal na rehabilitace a zacalo se to řešit. Pak jsem se dozvěděla o Plagio centru, kde vyrábí helmicky a objednala nás tam, jenže než jsme se tam dostali, uplynuly další měsíce a syna tam vyšetřili až v 6 měsícich. Vyšla nám těžká deformita hlavičky, velmi těžký typ polohove plagiocefalie a doporučena kranialni ortéza, helma, s tím že to musí nosit 23 hod denně minimálně půl roku v kuse. Jelikož se blíží léto, zaplatili jsme sami bez pojišťovny velmi drahou 3d helmu odlehčenou s průduchy. Než se helma vyrobila, syn už dosáhl 7 měsíců. Pak jsme zkusili aplikovat helmicku, jenže malý to nesnášel dobře, měl z toho horečky, zdureni uzlin a přestal se otáčet ze zad na bříško, což už krásně uměl. Zkoušeli jsme to dávat týden, ale bylo to opravdu šílené a pro mě nepředstavitelne ho s tím trápit následující půl rok 23 hod denně. Chci se zeptat, měli jste někdo také tento problém s hlavičkou? Je nějaká šance, že se to ještě upravi i samo? Syn už začal spát hodně na boku a přes den si hraje na bříšku. Moc Vam děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4469
19.5.22 11:17

No jestli doktoři řekli, že to vážně není dobré a musí se to řešit, tak pochybuji, že vám tu někdo řekne, že to dobré je a vyřeší se to samo. Navíc když tu tvého synu nikdo neviděl, zkus sem dát fotku třeba z boku nebo zvrchu a zamaluj obličej, ať není poznat, třeba to není zas až tak zlé, nebo ti někdo řekne že to měl stejně/víc a co pomohlo. Kdyby byl holka, tak by mu to z části vyřešily vlasy. U těch kluků je to horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
19.5.22 11:25

Myslím, že samo se to nesrovná. Mám taky vzadu na hlavě hnusný důlek a nemohu mít vlasy nakrátko, jak bych chtěla…Pokud je šance, že ta helmička pomůže, tak mu ji určitě dávejte, z tohoto věku si stejně nejspíš nebude nic pamatovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.22 11:54

Tak jen lékaři v soukromém centru s helmickami nám to doporucili, aby si vydělali od nás 30tis :D jinak mi řekl dětský neurolog a ortoped, že je to jen kosmeticka vada a zaroste to vlasy a že helma brání rehabilitaci. Přikládám nějaké fotky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.22 12:00

Dobrý den, určitě bych zkusila názor a pomoc u více doktorů. Z vlastní zkušenosti vím, že co doktor to i jiný názor. Mluvte s doktory o problémech při nošení helmičky a chtějte po nich řešení. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11622
19.5.22 12:01

Já nic hrozně placatého nevidím 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6717
19.5.22 12:21
@Maminka0702 píše:
Dobrý den, budu moc vděčná za vaše rady a zkušenosti. Mám první dítě, 7.mesicniho chlapečka. Od narození je velice hodný a klidný, skoro neplakal a nevrtel se, spinkal i 20 hodin denně a jelikož nás u pediatra varovali, že nesmí spát jinak než na zádech kvůli sy náhlého úmrtí kojence, tak si úplně,, vylezel,, vzadu na hlavě placku. Naše první pediatricka při pravidelných kontrolách na tento problém neupozornila, dokonce mu ani hlavičku nemerila a nekontrolovala velkou fontanelu.
Až když se malý začal více hýbat a být na bříšku, všimli jsme si hodně zdeformovane hlavičky vzadu. Změnili jsme ve 4.mesicich pediatra, ten nás ihned poslal na rehabilitace a zacalo se to řešit. Pak jsem se dozvěděla o Plagio centru, kde vyrábí helmicky a objednala nás tam, jenže než jsme se tam dostali, uplynuly další měsíce a syna tam vyšetřili až v 6 měsícich. Vyšla nám těžká deformita hlavičky, velmi těžký typ polohove plagiocefalie a doporučena kranialni ortéza, helma, s tím že to musí nosit 23 hod denně minimálně půl roku v kuse. Jelikož se blíží léto, zaplatili jsme sami bez pojišťovny velmi drahou 3d helmu odlehčenou s průduchy. Než se helma vyrobila, syn už dosáhl 7 měsíců. Pak jsme zkusili aplikovat helmicku, jenže malý to nesnášel dobře, měl z toho horečky, zdureni uzlin a přestal se otáčet ze zad na bříško, což už krásně uměl. Zkoušeli jsme to dávat týden, ale bylo to opravdu šílené a pro mě nepředstavitelne ho s tím trápit následující půl rok 23 hod denně. Chci se zeptat, měli jste někdo také tento problém s hlavičkou? Je nějaká šance, že se to ještě upravi i samo? Syn už začal spát hodně na boku a přes den si hraje na bříšku. Moc Vam děkuji :srdce:

Teda zenske, normalne se dnes podivam klukovi uz dospelemu na hlavu, jak ji ma sisatou..no protoze si jen matne vybavuji ze jsem mu ji hlidala aby ji nemel na stranach slehlou, spal na zadech celou dobu, takze ji ma asi slusne placatou. Pediatra nildy nic nerekla, budto to bylo v poradku i kdyz jsem to neresila, nebo za nas se to mozna ani neresilo..ale vim ze placata hlava by me asi vrasky nedelala :nevim: asi jsem ani nevedela ze to tak byt nema. Kluk je vlasaty tak to videt neni ale uvidim :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
19.5.22 12:45

No slehnuté to má opravdu dost. Zrovna mi to včera ukazovala na fyzio, jak vypadají slehnuté hlavy a tohle je přesně ten případ.
U kluka bych to řešila obzvlášť, protože nemusí mít vždy vlasy a bude to vypadat blbě. A argument, že se to dřív neřešilo? :nevim: :roll: to bychom nemuseli dnes řešit nic. Dřív se neřešilo spoustu věcí. Tohle je léčitelné hlavně pomocí doktorů.
A děti ač mají spát na zádech, tak se mají i polohovat na bok právě kvůli slehnutí hlavy. Překvapuje mě, že jste si toho nevšimli dřív ani vy s že vám řekli, ať spí jen na zádech.
U nás už v porodnici učili dávat dítě na bok s i na břicho, ale vše pod dohledem i s monitorem, právě kvůli slehnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
19.5.22 13:05

Myslim, ze samo se to nespravi…moje dcera helmu nosila, zlepseni s ni uplne paradni, nejde nic poznat, ale stejne, kdyz ji jeste po 5 letech hladim po hlave, tak ty nerovnosti vnimam…mate moznost to jeste do roka ovlivnit, tak mate nejvyssi cas…na zvykani bych dala urcite vic nez tyden, to je malo…a pak jim to uz nevadi a neresi to, nic si nepamatuji, pokroky v motorice se dozenou, otlaky se vyresi podlepenim, telo si zvykne na jinou teplotu hlavy… :nevim: za me jsem rada, ze jsem to poresila a nepridelavam ji dalsi mindraky do budoucna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.22 13:08

@Malineka nám v porodnici neřekli vůbec nic :( a prvního pediatra jsem se ptala, jak má dítě spát a řekl mi že výhradně na zádech, že nesmí být ani na bocích, že se může prekulit na bricho a zadusit se.. Tak jsem se bála a ještě malého tak,, zafixovala,, na zádech takovým polštářkem.. Mám první dítě a obecně jsem nikdy s žádnými dětmi moc do kontaktu nepřišla, jsem i jediná z kamarádek s dítětem, takže toto mi opravdu bohužel uniklo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.22 13:12

@lilith1 Já se nyní také dívám všem na tvary hlavy :D :D nikdy jsem toto nevnímala, nějak jsem předpokládala to, že každý člověk má hlavu prostě jinou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4469
19.5.22 13:16

Já nevím, na fotkách zepředu to vidět nejde, jen na té fotce kde jsi v kvetovanych šatech trochu. Udělej jednu pořádnou fotku z profilu, ať je vidět hlava ze strany. Vůbec nemusí být ta fotka hezká, jen ať je vidět jak to (ne)má teda slehlé. Okolí si myslí co? Prarodiče, kamarádky, lidi co vás vidí často? Asi bych ho dal zkoušela postupně učit na tu helmičku. Každý den několikrát aspoň na chvilku a ty chvilky postupně prodlužovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6717
19.5.22 13:17
@Maminka0702 píše:
@lilith1 Já se nyní také dívám všem na tvary hlavy :D :D nikdy jsem toto nevnímala, nějak jsem předpokládala to, že každý člověk má hlavu prostě jinou :)

Uf jdu se zahrabat, jeste ze uz deti mit nebudu..vubec netusim co je na te hlavicce zavadne, takovy ten hrbolek navrchu, ale to je asi fontanella ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
19.5.22 13:30

Je zajímavé, jak se dříve k některým věcem přistupovalo jinak. Bratrova dcera měla také poměrně dost placatou hlavu, dávali ji pořád do takového toho houpátka, pořád ležela nebo seděla s opřenou hlavou. Neřešili to, nesrovnalo se to, naštěstí má dlouhé vlasy, tak to není vidět, ale ptala jsem se mámy, jak se to řešilo dřív nebo zda se to řešilo a řekla mi, že se děti dávaly spát hlavně na břicho, takže placaté hlavy vída na různých dětech až v současné době, dříve to nebylo. Prý se to doporučovalo v porodnici, aby se děti neudusily, když blinkají. No poznatky jdou dopředu. I když proti SIDS zatím žádá pomoc není, patrně jde o vrozenou chybu enzymu, který ovlivňuje činnost mozku a jeho vzrušivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11622
19.5.22 13:33

@Nefesh Placaté hlavy dřív nebyly? :think: To by mne zajímalo, kde k ní přišel můj muž. Vidět to není, má plno vlasů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat