Reklama

Linda, nebo Adéla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 442 příspěvků 18.12.16 15:04
Linda nebo Adéla

Ahoj,

chtěla bych se Vás zeptat na názor, pro jaké jméno byste byli, příp. proč. Rozhodujeme se mezi jmény Linda a Adéla.

Linda:
Výhody:

• krásné jméno v základním tvaru „Linda“, vždycky mi přišlo zajímavé, Adéla moc ne
  • není tak obvyklé a časté jako Adéla
  • máme docela dlouhé příjmení, takže toto jméno je k němu krátké

Nevýhody:

• moc se nám nelíbí zdrobněliny jako Linduška apod.; říkali jsme si, jestli bychom ji nemohli oslovovat Lili, Lilinka, Lindsy, což se nám líbí, ale už mi to přijde trochu jiné jméno??
  • hnusná přezdívka začínající na „p“, která skoro každého napadne

Adéla:
Výhody:

• má krásné zdrobněliny a jména pro oslovení „Adélka“, „Ady“ - Adélka je takové jemné princeznovské (jako třeba z pohádky Z čerty nejsou žerty)
  • více se hodí ke jménu naší první dcery (jakože ladí k sobě), na druhou stranu si je pak můžou lidé plést

Nevýhody:

• v základním tvaru se mi víc líbí a přijde mi zajímavější Linda než Adéla - „Adéla“ v základním tvaru mě nikdy moc neslovovalo
  • je opravdu hodně časté

Děkuji za názory.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 15:07

Podle me vybrat úplně jiné by bylo nejlepší řešení…ale za me Adéla

Pennya
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 18.12.16 15:09

Za mě Adéla. Mě se třeba líbí jména Viktorka a Amálka (viktorie, Amálie) no taky nevím co bych vybrala, a pro kluka už vubec, ale na to mam ještě čas :-D

Lendeš
Kelišová 5150 příspěvků 18.12.16 15:10

Líbí se mi víc Adéla, a to z toho důvodu, že je tam víc variant oslovení. Ale Lindě klidně můžete podle mě říkat i Lili atd., záleží na vás. Znám jen jednu Lindu a tu lidi oslovují Lindo, Lindi, jiné oslovení jsem neslyšela.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 15:20

Mi se líbí Linda, Adéla je pěkné ale je jich tooooooooooolik…

terinka4444
Hvězda diskuse 66600 příspěvků 18.12.16 15:20

Adélka, u mě jednoznačně Adélka.

alexsona
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 18.12.16 15:22

Za me Linda :*

xantipi
Extra třída :D 11494 příspěvků 18.12.16 15:24

Linda… :pankac:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9633 příspěvků 18.12.16 15:26

Adéla

stanri
Povídálka 37 příspěvků 18.12.16 15:27

Adéla :)

Elishka1
Závislačka 2580 příspěvků 18.12.16 15:36

Adelinda :-D

granulka
Stálice 71 příspěvků 18.12.16 15:42

Z tveho popisu mi prijde, ze se ti vic libi Linda, tak jdi do ni! Jak ji budete rikat zkracene, je uz na vas. Navic je to jmeno mezinarodni a jednoznacne ve vyslovnosti, takze pokud bude v budoucnu cestovat, tak ji to nikdo nebude komolit. Navic je fajn, ze nebude mit dalsich x jmenovkyn ve tride. Znami taky dali sve male jmeno Linda a zkrcene ji rikaji Lindi nebo Lindo, nic jineho. Za me, jdi do jmena, ktere se TOBE vic libi, obe jsou hezka :kytka:

jenny.fields
Generální žvanilka 24591 příspěvků 18.12.16 15:52

Linda. Jak jí budeš říkat, je úplně jedno, je to tvoje věc.

Sany80s
Kelišová 6285 příspěvků 18.12.16 16:04

Linda.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 18.12.16 16:05

Víc se mi líbí Linda. Mám neteř Lindu, říkáme jí Lindi, Lindičko, myslím, že není potřeba, aby jméno mělo 10 různých zdrobnělin. Adéla je také hezké, ale hodně časté.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama