Lišej

Anonymni
28.11.07 23:25

Lišej

Ahoj maminy, prosím vás o radu. Našemu Vojtíškovi se u pusinky udělala jakási lišej, už to má asi měsíc. Dětská Dr. nám řekla, ať to mažeme Bepanthenem. Ten ale nezabral, tak jsme šli na kožní, kde nám Dr. předepsala jakousi mast (vyrobili ji přímo v lékarně), kterou máme mazat tři dny (jednou denně) po sobě a pak tři dny pauza (prý obsahuje něco, kvůli čemu by se neměla mazat denně). Po třech dnech to bylo lepší, teď jsme ale tam, kde jsme byli… Je to asi 1-2 cm, občas suchý jako šupinatý nebo to zčervená. Nemáte s tím některá zkušenost? Někdo říkal, že to může být ze zimy…
Předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
29.11.07 09:44

Ahojky,
my měli stejný problém. Nebudeš věřit co nám pomohlo, taky jsem nevěřila.
Na otázku v čem peru jsem doktorce celá hrdá odpověděla, že v Lovele - ta se zhrozila, že je to nejhorší co může být. Její doporučení prát v batoleti a 2× máchat a žádná aviváž, jsem jaksi nebrala na zřetel.
No a malá stále lišej na pusince a ke všemu ještě pod plenečkou na pipince - otírala jsem každé přebalování bavlněnou plenkou.
Tak jsem to vyzkoušela - a do týdne bylo po lišeji ( u nás to byl takový 1×1cm flíček) Od té doby nic. Pozor taky na napuštěné papírové kapesníčky Zewa, Kleenex - já teď už používám obyč. z Tesca.
Tak snad to u Vás taky zabere.
Ahoj
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
449
29.11.07 12:59

Ahoj,

takovou lišaj na pusině má každou zimu můj starší syn. On to má,ale z toho že prostě slintá (není nijak nemocný,jen trošku lempl…hlava stále v oblacích,občas ukápne slina,kterou si neutře) no a v tomto počasí mu to na pusině udělá lišaj. Mažu infadolanem (běžně v lékárně 30kč) nebo vazelínou. Dost to pomáhá :wink:
tolik naše zkušenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.11.07 20:05

Díky

Tak jsem koupila taky ten infadolan a uvidíme… On je taky problém, že jak to má u pusinky, tak si to oslintá hned, jak vše strká do papulky. Vyzrávám nad tím tak, že to mažu, když Vojtík spinká.
Taky peru v Lovele, myslela jsem, že je dobrá…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama