Lodička na Orlíku s přespáním

168
17.5.16 20:32

Lodička na Orliku s prespanim

Dobrý den, nemáte náhodou zkušenosti s jacht clubem Ajeto Yacht - Půjčovna plachetnic? Objednali jsme na tento vikend lodičku s přespanim (na fotce). Jedeme s dcerkou 4roky a nemáme s tim vůbec zkušenosti. Pokud někdo jezdil přimo touto lodi a ví co s sebou, jaka je vůbec vybava lodi a na co si dat pozor, tak prosím o informace. Předem všem děkujeme)))
http://www.ajeto-yacht.cz/…cimg4564.jpg?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1259
17.5.16 21:15

@mmsmall když jste nikdy nebyli tak zřejmě neumíte plachtit. Chtělo by to aspoň zakladni kurz, pokud budete používat i plachty. Ne jen motor.
Výbava lodí je základní, ty pujcovane. Lihovy či plynový vařič, pár misek a hrnicku, příbory.
Určitě vemte dceři plovaci vestu.
Zřizovatel by měl uvést co je v základní výbavě, deky, polštáře atd.
Jste si měli asi půjčit spíš motorak než jachtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
17.5.16 21:44

Bude u toho motor, takže plachty jenom zkusime. jinak v planu plout na motoru)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5977
17.5.16 22:20

@mmsmall že se tak hloupě ptám, na to nemusí být žádné zkoušky? to půjčí jen tak? Taky by se mi líbilo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
18.5.16 05:42

Plachty do 12m2 nemusí být průkaz VMP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
18.5.16 06:49

Ano přesně tak, do 12m2 nemusí být zkoušky. Pak to tak dopadá, že vytahujeme utopeny jachty :mrgreen:. Snad to brzy změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
18.5.16 07:41

Myslím si že, pokud se to změní, tak i průkaz VMP udělat nebude problem. Každopadně my chceme jenom zažit klidné dobrodružstvi. A snažime se na to připravit… Žadna chlastačka apod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5977
18.5.16 10:00

No, to je tedy síla, že plachty do 12m2 může plout každý. Taky by se mi moc líbilo. Povídám to manželovi a on na to, že si rovnnou můžem zaplatit třeba bagr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7813
24.6.16 11:22

@mmsmall Ahoj, můžu se, prosím, zeptat, jak se vám víkend na loďce vydařil? Byly nějaké komplikace? Co dcerka? A co společnost, kde jste loďku půjčovali, byli jste spokojení? Chtěla bych dát poukaz na loďku i s přespáním manželovi k narozeninám, ale máme dvě malé děti a pořád uvažuju, jestli se to s nimi dá zvládnout. Počítám tím, že já bych si to neužila, že budu pořád hlídat děti, a jsem s tím smířená ;) Ale i tak.. Na druhou stranu manžel je dobrodruh, tak vím, že by byl nadšený :think: Dík moc za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
24.6.16 12:23

Všechno bylo supr. Cela rodinka si to užila a radi bych si z toho udělali možna i každoročni tradice.)) Jediné co bylo nic moc, tak to přespani, protože jaro je jaro a přes noc byla docela zima. Ale na druhou stranu byla tam čistši voda. My jsme to pronajimali u ajeto yacht a ve vybavě nebylo wc. Jsou jine společnosti od kterých to můžete pronajat i s chemickym wc. Jinak vybava bez elektriny, bylo tam nadobi, plynový horak, a benzin se hradi dle spotřeby. Děcko dostane vestu a naše dcerka to zvladala bez problemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7813
24.6.16 16:33

@mmsmall dík za rychlou odpověď! :kytka: Můžu se tě zeptat ještě na názor, když už máš zkušenost - myslíš, že se to dá zvládnout i s dvěma dětmi - 9 měsíců a 4 roky??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
26.6.16 11:56

@petule9 no to nevim. Doporucuji spis zkusit bez prespani. Dobrodruzstvi to bude i tak))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7813
26.6.16 12:17

@mmsmall na jednu stranu vím, že bez přespání by to bylo v našem případě asi jednodušší, na druhou stranu, manžel má kulatiny a je to adrenalinový typ, který miluje všechny výzvy a vím, že by mu udělalo radost právě to přespání ;) V čem konkrétně myslíš, že by mohl být problém? Zima by nám snad nebyla, naplánovali bychom to na začátek srpna.. Já si spíš říkám, že to přespání by mělo být ok, že děti budou spát v bezpečí a nebezpečné bude spíš uhlídat je přes den. Ale jak nemám vůbec zkušenost, tak nevím, abych mu nekoupila poukaz a nebylo to pak s dětmi peklo :think: Volala jsem do půjčovny těch jachet a pán se nejdřív dost zarazil a pak řekl, že snad by to mělo i s dětmi jít, čímž mi moc neporadil :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat