Logoped v Brně

4270
16.10.07 09:50

Logoped v Brně

Zdravím všechny
chtěla jsem se zeptat, kdo chodíte v Brně k logopedovi či logopedce tak která je dobrá? Mám holčičku skoro tříletou ale s písmenek umí jen ty kde nepracuje jazykem - b,m,p,d,t,j. Tak bych chtěla aby se na ni někdo podíval, jestli třeba nemá přirostlou uzdičku (já ji měla), nebo jestli je to tím že málo trénujem a jak trénovat. Díky na info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1403
16.10.07 10:59

Osobne myslim, ze na logopeda je jeste hodne brzy, u takto malych deti se doporucuje v pripade, ze opravdu vubec nemluvi. Pokud mala komunikuje, ale nektere hlasky nevyslovuje dobre, dala bych ji jeste cas nejmene pul roku, ale obecne se zacina az kolem 4 let.
Vim, ze kamaradka byla spokojena na (klinice nebo jak se to jmenuje) LOGO, ktera je na Merhautove ulici. Bohuzel zadne jmeno tam neznam.
A tu uzdicku by mela zkouknout i Vase Dr.
Krasny den
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
16.10.07 11:10

Díky, taky si myslím že je do 3 let čas, ale mamka už delší dobu vyšiluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
16.10.07 11:18

Ahoj.

Jak píše Kačica, tak to Logo centrum je dobrý, ale nás z Merhautovi poslali na Vsetínskou, kde dělají ty nejmenší děti. Jestli je čas tam jít ti řekne Dr. na tříleté prohlídce. My tam byli z důvodu nestandartního vývoje řeči atd, takže při výslovnosti máte asi ještě trochu čas. Koneckonců si tam můžeš zavolat a poptat se. Stačí když si zadáš to Logo centrum…

CIBULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
16.10.07 13:33

Kačico, mě vyvedla z omylu dětská dr. na tříleté kontrole, že právě toto, že tedy nejdřív ve 4 letech, je zastaralý názor a že dnes ze začíná okamžitě, jakmile se na tříleté kontrole zjistí problém, což je zrovna náš případ.
Vlastně máme stejný problém, Pepíno mluví v dlouhých větách, časuje, skloňuje a pokud říká slova, ve kterých není r, ř, sykavky a hlavně L, tak mluví jako dospělý. Bohužel tahle pitomá písmena jsou skoro všude :lol: . Dneska jsme zrovna přišli z druhého sezení, pokaždé jsme tam byli tak 20 minut, myslím akorát na udržení pozornosti, a včera Pepa poprvé to L řekl (má ho v příjmení, tak je to docela důležité). V běžné řeči samozřejmě pořád místo něj používá u, ale když se snaží, už ho řekne, prostě jsme ho to naučili (jak mi vysvětlila logopedka, tak v jeho případě - a prý je to časté - byla chyba v tom, že jazyk v klidové poloze i při mluvení měl položený na dolním patře a on by měl být opřený o horní zuby, hlavně při tom L). No pro mě jsou to po 14 dnech ohromné výsledky a jestli to takhle půjde dál, za chvíli bude moc Pepča mluvit v televizi :lol: . Jo a taky jsem bála, že nebude nic chtít dělat, ale mají fakt krásné pomůcky, pohádky a hry a jeho to vyloženě baví. Tož tak naše zkušenost, s Brněm bohužel neporadím, bo jsme Pražáci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
17.10.07 14:17

Takže to nemám do tří let řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
18.10.07 09:33

Brum, já myslím, že jestli chceš, tak se klidně zkus poptat, jestli by vás už vzali, podle mě nejvíc záleží na tom, jestli malá udrží trochu pozornost a jestli alespoň trochu bude spolupracovat s cizím člověkem - a to posoudíš nejlíp právě ty. Za pokus nic nedáš, maximálně toho čtvrt roku ještě počkáš. Mě fakt ty výsledky ohromily, takže já bych ani nečekala a pokud to malá zvládne, šla bych do toho. Ono to tomu dítěti taky zvedne sebevědomí, když mu pak bude každý rozumět a nečekat na překlad o maminy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
18.10.07 14:11

Urcite bych doporucila kliniku LOGO v Brne, poskytuji tam komplexni peci. Jsem trochu z oboru a majitelku kliniky Dr. Kejklíčkovou znam z vysokoskolskych studii. Pusobi tam fundovani odbornici a aspon budete po vysetreni vedet, na cem jste. Zda jde o nejakou patologii ci ne.
Magda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pisálek
27.12.09 11:14

Logo centrum je klinika LOGO. jejich web najdete na http://www.moje-klinika.cz

to že posílají na Vsetínskou je ten důvod, protože tam je hlavní sídlo a jsou tam všichni (a největší) odborníci. Nejsou tam jen logopedové, ale další lékařské odbornosti. Takže problém s řečí se vyšetří pořádně a důkladně.

• Nahlásit
  • Citovat
mprotivankova
15.4.10 19:52

Kliniku LOGO zcela zavrhuji

Mám s ní ty nejhoší zkušenosti a její návštěvu bych nikumu, komu na jeho dítěti záleží, nedopručila. Vyhněte se jim obloukem!

• Nahlásit
  • Citovat
pisálek
23.4.10 10:47

Proč?

Proč zavrhujete? Jaké máte zkušenosti? Buďte prosím konkrétní.

• Nahlásit
  • Citovat
mprotivankova
10.5.10 23:12

Omluva

Omlouvám se za kritiku Soukromé kliniky LOGO, s.r.o., která nebyla adekvátní.

• Nahlásit
  • Citovat
2393
1.5.11 18:24

hledam dobrou logopedii kdekoli po brne - nejake nove navrhy?
diky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
1.5.11 18:33

ahoj,
já nový návrh určitě nemám, jen potvrzuji, že LOGO je super, byli jsme tam na celém pobytu, na 5 dní a fakt nám to hodně dalo!
A rozhodně nejsem toho názoru, že řeč před 3. rokem neřešit. Chodí tam i menší děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sveta69
1.10.12 15:58

Ja soukromou kliniku LOGO na vsetinske take nedoporucuji. Jen z Vas tahaji penize za krouzky, ktere k nicemu nevedou. Ztratila jsem cely rok casu a honili nas od certa k dablu (foniatrie, nosni usni…). Dvakrat nam zrusili termin, po treti vymemili doktorku atd. Ve finale, kdyz jsem zjistila, ze pokud se mi nekdo vubec venovat bude, tak chteli za 3O minut 500 Kč. Za cely rok mi ani nedali navod, jak spravne s ditetem pracovat. Navstivila jsem specialni poradnu na Veslarske ul. v Brne, ktera je vsak velmi vytizena a nemohli nas prijmut k pravidelne dochazce. Zatim pracuji podle pracovnich listu s ditetem sama a dostala jsem kontakt na pani, ktera ucila primo na specielni skole pro deti s vadami reci. Pry je velmi sikovna, jakmile budu mit nejake pozitivni zkusenosti napisu Vam. Muzete to take zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama