Má doma někdo holčičku Valentýnku?

811
12.6.20 17:33

Má doma někdo holčičku Valentýnku?

Pro mě to je nové jméno, takové které tu ještě nikdo nemá, tak nad bim hodně uvažujeme. Prosím jak ji říkáte, jak si nechává říkat sama, když se představuje? Líbí se jim to v různým věku? A co na to okoli? Jak reaguje když se zeptá třeba do kočárku, je holcicka, a jak se jmenuje? Dekuju.

A ještě jak byste ji nechali napsat Valentina, Valentýna? (Edit : napsala jsem to původně zdrobněle to do RL určitě ne pardon☺️ )

Příspěvek upraven 12.06.20 v 18:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

64
12.6.20 17:38

Je to pěkné jméno, ale zůstala bych u původního tvaru Valentýna. Nepsala bych jí to do RL zdrobněle.
A říkat se jí dá různě od Valčo, Valino, Valentýnko až po různé Týnky, Lentilky apod.
Za mě se na každé jméno dá vymyslet nějaká rýmovačka, přezdívka nebo něco co ti jméno zoškliví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19476
12.6.20 17:40

Mne se to jmeno zda hrozne dlouhe. A tim padem se nebude hodit k vetsine prijmeni. Nedala bych ho v zadne podobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50471
12.6.20 17:50

@KeckaJ Valča zní teda hrozně :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5037
12.6.20 17:50

Je moc hezké jméno, žádnou v okolí neznám. Dala bych Valentýnu, říkala vali, tinko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20063
12.6.20 17:54

@Lisa_Qr fakt nové? Znám dvě Valentýny, obě už jsou na střední.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15098
12.6.20 17:54

Znám jednu. Jméno se mi nelíbí, zdrobněliny už vůbec. Když už, tak dejte základní variantu. Proč ty zdrobnělé? To miminko vyroste!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
12.6.20 17:59

@Markéta80 Neříkám, že to není hrozné, jen že je to možnost. :jazyk: A taky říkám, že ke každému jménu, jde vymyslet patvar co zní spíš jako nadávka. :roll: Bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29025
12.6.20 18:02

To chcete napsat do RL zdrobnele Valentýnka? 8o To bych fakt nedelala. Jinak to neni spatne jmeno, ale spis ke kratsimu prijmeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50471
12.6.20 18:10

@KeckaJ je to příšernost :oops:, máme Valerii a na Valču ani neslyší :mrgreen:

Zdrobnělinu fakt ne. Chudák holka až bude dospělá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
705
12.6.20 18:14

Mně se vybaví seriál „Má tlustá Valentýna“… :mrgreen: Sousedi taky chtěli nějakou tu Týnku, a procházeli to horem dolem - a nakonec stejně dali Kristýnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9125
12.6.20 18:15

Jméno je hezké, ale stejně jí bude každý říkat Val, nebo Týno, Valentýno je dlouhý no :nevim: Malinká holčička třeba Valinka, ale hlavně ne Valčo, to je děsný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5466
12.6.20 18:26
@listento píše:
Mně se vybaví seriál „Má tlustá Valentýna“… :mrgreen: Sousedi taky chtěli nějakou tu Týnku, a procházeli to horem dolem - a nakonec stejně dali Kristýnu.

Kamaradka taky a nakonec dali Tynu. A je to super!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
811
12.6.20 18:26

Tak radsi ta Lucie, nebo fakt nevím :joy:. :see_no_evil: zas obě lepší nez další z El- Elen.

Jinak opraveno, určitě bych nedala žádné jmeno do RL zdrobnele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1432
12.6.20 18:36

Mne se vybavi serial Ma tlusta Valentyna a pak taky obtloustly Valentyn-Valecek Marek Eben ze serialu Kamaradi. Takze ja bych to jmeno urcite nedala a to jsem obvykle pro vselijake divociny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama