Mají vaše dcery menstruaci pravidelnou?

Anonymní
9.8.20 10:53

Mají vaše dcery menstruaci pravidelnou?

Dobrý den moje dcera dostala první menstruaci 24.7. a 28.7. skončila, a zajímá mě jestli vaše dcery mají menstruaci pravidelnou už od začátku či ne.. Já to pravidelné měla. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4041
9.8.20 11:07

Ahoj, naše dcerka má MS pravidelnou od začátku, ale dětská doktorka nás upozorňovala, že se může cyklus první dva roky upravovat. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 11:11
@Kornel píše:
Ahoj, naše dcerka má MS pravidelnou od začátku, ale dětská doktorka nás upozorňovala, že se může cyklus první dva roky upravovat. :kytka:

Doufám že to bude mít též pravidelné přeci jenom škola, bazén..

• Citovat
  • Nahlásit
369
9.8.20 11:11

Myslim, ze je to spis vyjimka… Co ja si pamatuju tak jsem se pohybovala vzdy mezi 28-36dny… A parkrat i pres 40dni… I u kamaradek to nebylo nijak pravidelne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4041
9.8.20 11:13
@Neuz píše:
Myslim, ze je to spis vyjimka… Co ja si pamatuju tak jsem se pohybovala vzdy mezi 28-36dny… A parkrat i pres 40dni… I u kamaradek to nebylo nijak pravidelne ;)

Je to nejspíš pravda, nemají to všechny kamarádky dcerky pravidelné ani dcery kamarádek. Já sama Ms měla taky od začátky pravidelnou vždy až do otěhotnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18112
9.8.20 11:18

To je dost individualni, ja to měla dost nepravidelne, nekdy po měsíci, nekdy po 3 mesicich, chodila si jak chtela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4041
9.8.20 11:18
@Anonymní píše:
Doufám že to bude mít též pravidelné přeci jenom škola, bazén..
Právě, když je Ms pravidelná dá se plánovat ale když není je to pak trošku stres pro ty holčičky, držím pěsti :*
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50166
9.8.20 11:52

Zatim nema vubec. Obcas rika, ze ji poboliva bricho. Doufam, ze alespon dva roky jeste bude bez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
9.8.20 12:06

Já sama měla od 13 až do 17 let nepravidelnou, klidně i co dva měsíce atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
9.8.20 12:09

Já první dva roky lítala od 17 dní 40 a žádný stres to teda nebyl. Nevím, v čem by měl být. Nikdy jsem neměl pocit, že by mě nějak omezovala :think: Ve škole vůbec a na plavání jsem měla tampón.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
9.8.20 12:48

Myslím, že ty výkyvy jsou spíš výjimka - daná třeba podváhou/nadváhou, sportovní zátěží, stravovacími odchylkami (třeba hodně fytoestrogenů a jiných quasi-hirmonů), nemocí… Celkem mě překvapuje, kolik lidí tu píše, že to tak mělo, sama skoro nikoho takového neznám - kromě některých kamarádek, co mají PCOS nebo zůstaly u profi tance (ale i tam je to spíš výjimka). :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 16:26
@listento píše:
Myslím, že ty výkyvy jsou spíš výjimka - daná třeba podváhou/nadváhou, sportovní zátěží, stravovacími odchylkami (třeba hodně fytoestrogenů a jiných quasi-hirmonů), nemocí… Celkem mě překvapuje, kolik lidí tu píše, že to tak mělo, sama skoro nikoho takového neznám - kromě některých kamarádek, co mají PCOS nebo zůstaly u profi tance (ale i tam je to spíš výjimka). :think:

Výjimka je mít pravidelnou menstruaci?

• Citovat
  • Nahlásit
4041
9.8.20 20:11
@Kolicek95 píše:
Já první dva roky lítala od 17 dní 40 a žádný stres to teda nebyl. Nevím, v čem by měl být. Nikdy jsem neměl pocit, že by mě nějak omezovala :think: Ve škole vůbec a na plavání jsem měla tampón.

Ono je docela problem vysvetlit ani né 10lete holcicce jak si zavadet tampon - o to jde!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
9.8.20 20:48
@Kornel píše:
Ono je docela problem vysvetlit ani né 10lete holcicce jak si zavadet tampon - o to jde!

Jak víte, že jí nebylo deset? 8) To by jinak znamenalo předčasnou pubertu, menstruaci dostává dívka 2 roky po začátku puberty, před osmým rokem je považována za předčasnou. Ale to je spíš pro zajímavost, to s dotazem paní nesouvisí. Já myslím, že v deseti to pochopí. Pokud závodně plave, musí to pochopit. Pokud neplave závodně, tak holt bude chodit do bazénu, když menstruaci nebude mít, dokud se nenaučí zavádět tampón. Všechno ostatní jde dělat s vložkou. Nicméně, co se týče zavádění tamponu, je úplně jedno, jestli má slečna pravidelnou nebo nepravidelnou menstruaci. Tak ho bude zavádět pravidelně nebo nepravidelně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4041
9.8.20 20:58
@Kolicek95 píše:
Jak víte, že jí nebylo deset? 8) To by jinak znamenalo předčasnou pubertu, menstruaci dostává dívka 2 roky po začátku puberty, před osmým rokem je považována za předčasnou. Ale to je spíš pro zajímavost, to s dotazem paní nesouvisí. Já myslím, že v deseti to pochopí. Pokud závodně plave, musí to pochopit. Pokud neplave závodně, tak holt bude chodit do bazénu, když menstruaci nebude mít, dokud se nenaučí zavádět tampón. Všechno ostatní jde dělat s vložkou. Nicméně, co se týče zavádění tamponu, je úplně jedno, jestli má slečna pravidelnou nebo nepravidelnou menstruaci. Tak ho bude zavádět pravidelně nebo nepravidelně :D

Píšu o osobní zkušenosti s naší dcerou, která dostala ms před 10rokem stejně jako já, takže proto. Dětská doktorka ani můj gynek.po konzultaci nemluvil o předčasné pubertě ale bývá to rodové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama