Malé dítě - dovolená

19
29.8.20 08:39

Malé dítě - dovolená

Ahoj maminky :mavam: Čekáme s manželem koncem února nebo začátkem března naše první miminko. Letošní zahraniční dovolenou nám zhatil covid takže jsme obdrželi poukaz na příští rok. A teď máme trochu dilema. Miminku bude v době plánované dovolené v příštím roce 5-6 měsíců. Pro manžela by to byla první zahraniční dovolená vůbec a trvala by jen 4 dny. Miminko vy nám hlídala moje maminka, která bydlí o patro pod námi s miminkem na sebe budou zvyklí, vše by zvládla v pohodě. Ale nám se to zdá přeci jen brzo odjet od tak malého miminka, ale nechceme nechat propadnout tolik peněz a samozřejmě se těšíme. PNepochybuji, že by maminka všechno zvládla jistě i lépe než já. Moje otázka zní: Máte nějakou podobnou zkušenost? Nechali jste doma takhle malé mimčo na pár dní? (4) Díky za reakce. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1793
29.8.20 08:45

@IvčaKraťaska já bych malého v 5 měsících nenechala nikde :lol: a to je s babičkou taky každý den. Já jsem se nebála, že to babi nezvládne, ale strašně by se mi stýskalo a z dovolené bych nic neměla ;)
My jsme nakonec brali malého s sebou, bylo mu tedy už 10 měsíců :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
29.8.20 08:46

Ne, od tak malého miminka bych určitě na víc jak pár hodin neodjela! A už vůbec ne na 4 dny (pokud by to nebylo životně důležité). Moje mamka mi také občas děti hlídá a je s nimi téměř každý den. Neumím si to představit a ani dovolenou bych si neužila. A co případné kojení… Nemůžete poukaz někomu darovat nebo prodat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
29.8.20 08:49

Ne, takhle malý miminko má být s mámou. Malýmu je teď pět měsíců a nedovedu si představit, že bych ho na 4dny opustila. Být tebou, tak bych zařídila, aby mimčo jelo s váma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4740
29.8.20 08:50

Nenapadlo by mě odjet od tak malyho ditete. Ani mi ho nikdo nehlidal. Máš můj obdiv že nad tím vůbec přemýšlíš. :) Sestra odjela v roce svy dcery na tejden, ale to už bylo v pohodě. Proč dítě nevezmete sebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18435
29.8.20 08:50

A ja bych jela. Když máš pomoc v mamince a bude všechno v pořádku, tak proč si to neužít a neodpočinout si ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22463
29.8.20 08:55

V tomhle veku jsem obe deti jeste plne kojila, takze beze me nemohli byt dyl, jak 2 hodiny.
Proc nevyuzijete poukaz tak, aby jste mohli jet vsichni i s miminem? Proste zadna exotika, ale treba nejaka blizka Evropa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
29.8.20 08:55

Ty nebudes kojit? Nenechala bych, vzala bych ho sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
29.8.20 08:58

A proč ho nechcete vzít s sebou? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4484
29.8.20 08:59

V tom věku bych dítě nikde nenechala. ne že by se nezvládli postarat ale já bych byla nervózní. mimino bych si na dovolenou vzala sebou. dá se sehnat dovolená kde jsou děti do 3 let zdarma

Příspěvek upraven 29.08.20 v 09:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
29.8.20 09:00

Jela bych na dovolenou s dítětem, vůbec by me nenapadlo od takhle malého mimina odjet. Ale já kojim a zase si nedovedu představit, jaké to je, když se nekojí. Ale nejspíš ani tak bych neodjela. Prostě bych díte vzala s sebou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
29.8.20 09:02

Domluvila bych se v cestovce o prodlouzeni platnosti voucheru. Male miminko je jiste padny duvod. Chteli jste jet letos jako bezdetni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
29.8.20 09:07

@IvčaKraťaska ty nechceš kojit? V téhle době to podle mě dítě nevydrží, ani s někým, na koho bude zvyklé. Vemte prcka s sebou nebo to posuňte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
29.8.20 09:08

Když byly malé dva měsíce odjela jsem na třídenní festival byla u babičky a žádné následky z toho nemá… Takže já bych jela :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2541
29.8.20 09:13

No, každý má hranice někde jinde. Já bych to neudělala, ale ty dělej jak myslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama