Jsem špatná matka? Prosím o radu

Anonymní
28.8.20 21:53

Jsem špatná matka? Prosím o radu

Holky, nevím proč to tu píšu, možná chci nějak poradit a povzbudit. K věci…mám dceru 6měsíců a strašně mě znervoznuji stresové situace jako třeba, když brečí třeba hodinu a nejde ji utišit ničím a já už to nezvládám a křičím nebo brečím.. Nevím jak tyto situace zvládat, nechci křičet, protože to malou určitě může nějak poznamenat, ale nevím jak na to..prosím poraďte mi..takové to počítání do deseti a tak mi fakt nepomáhá…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3718
28.8.20 21:57

Mě dcera taky hodně plakala, nadzvukovým tónem… Hele musíš vydržet, najdi něco co tě uklidňuje. Zavři se na chvíli do jedné místnosti, dej si sluchátka, atp. Já měla sluchátka, dceru jsem mela u sebe tak jsem na ni viděla, ale měla jsem aspoň nějaký útlum. Samozřejmě je třeba najít i příčinu pláče, ale dcera prostě třeba taková byla, dodnes je to řvounek a už bude mít dva. Nejsi špatná matka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2532
28.8.20 22:18

Já vždycky na chvíli odešla z místnosti. Uklidnila jsem se a až pak jsem se vrátila. Naštěstí u nás to bylo psycho jen první dva měsíce, víc bych nezvládla. A neboj, nepotrvá to věčně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9075
28.8.20 22:24

Polož ji do postýlky, odejdi do druhé místnosti a vymlať se do gauče či postele, klidně si u toho zařvi. Úžasně to pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1112
28.8.20 22:27

No, já mám dvě děti 2roky a 4 roky a stresové situace nezvládám dodnes :D. Když byli kluci takhle malincí snažila jsem se najít důvod proč pláčou, největší pomocník byla manduca :D prostě jsem obě děti nosila. Časem jsem si udělala režim jak přežít, uvařit, uklidit :D nejsi špatná matka! Skoro každá maminka tyhle pocity důvěrně zná :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9974
28.8.20 22:45

Taky mi pomáhá na chvilku odejít. A pak když vím, co jí je, a že jsem udělala maximum, abych pomohla. Dcerce teď rostou zuby, některé dny se jen střídá kňourání s vřískáním. Tak jsem prostě s ní a vím, že to obě musíme vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
28.8.20 23:49

Jo, odejdi, dej si 5 minut, pusti si treba oblibenou pisnicku do sluchatek, at to neslysis. Ja jsem sice matka, co programove deti rvat nenechava, nicmene pokud uz mas chut proskocit oknem, tak je to fakt lepsi reseni. To jsem po prvnim rikala, ze byl pro me asi nejvetsi sok z materstvi - jak intenzivni je to pocit, kdyz tvoje dite rve, po prvnim delsim zachvatu jsem se citila, jakoze kdybych byla ubehla maraton - spocena, udychana. Nebo druha verze - lehni si k ni a brecte spolu, to se mi parkrat taky povedlo :mrgreen: Neboj, bude lepe. Nebo hur…takove knourani 4letaka v blbe nalade, to je taky zuzo :lol: Ale to uz budes trochu vytrenovana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2941
28.8.20 23:54

U nás dost pomáhal u poslední tatínek, mě v noci kolikrát rvala a nechtěla přestat, tatínek si ji položil na hrudník a ona do 5 sekund přestala… :zed:

Jinak prostě třeba si s ní lehnout do postele, sednout na gauč a houpat, povídat, dělat ksichtiky… Většinou to bývá bříško, zuby, hlad nebo jen separační úzkost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
29.8.20 01:15

Tak me pomahalo odejit do koupelny a osprchovat si hlavu studenou vodou… myslim, ze tak casto jako v tohle uplakane obdobi, jsem si hlavu nikdy nemyla :D
Vzhledem k tomu ze zacina ryma a asi i zuby me to ceka zase… :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
29.8.20 06:37

Kromě výše zmíněných rad zkus Bachovy kvetove esence Rescue. Koupíš v lékárně. Možná to pomůže i dítěti :-) Ale nejsem si jistá, od ký je děti můžou. Nevycitej si, že od brecixiho miminka odejdes na pár minut vedle. Jestli brečí i u tebe v náručí, tak těch pár minut bez tebe mu nepripravi celoživotní frustraci, neboj :-) Já se šla třeba napít kafe, na záchod, cokoli. Samozřejmě ne na půl hodiny a pořád jsem měla dítě v doslechu, kdyby nemohlo propadnout dech. Vydrž, jednou to skončí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
29.8.20 20:37

Ještě mě napadlo kojení, děti se většinou pro něm uklidnily. Ale jinak to člověk musí vydržet, jsou to nervy, když člověk neví, proč brečí. A když ví, tak uklidňuje trochu vědomí, když se člověk snaží vymyslet, co s tím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.8.20 21:01

Zkus vypozorovat, jestli se její pláč liší, když ji skutečně něco je a když jenom vyžaduje pozornost. Jestli se ti to podaří, máš vyhráno a v druhém případě opravdu ignorovat a hlavně pořád neodměňovat nošením. Mně tohle strašně v rodičovství pomohlo, u prvního dítěte jsem poznala až v roce, u druhého už někdy ve třech měsících. Nejenom, že ti to ušetří nervy, ale batoláci si pak tolik věci nevyřvávají, ale dávají třeba nespokojenost najevo decentněji. Asi je jasné, že stokrát líp se utěšuje dítě, které jenom pokvikává než to, co se při první nespokojenosti rozječí jako siréna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
30.8.20 21:52

A co takhle zjistit, proč pláče? Necháš jí hodinu brečet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
31.8.20 16:15

Ja si poustim pisnicky, i klipy na yt. Malyho chovam a soustredim se na pisnicku a ten rytmus a ne na ten řev. A mám pocit, že nas to nakonec uklidní oba :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama