Malé štěně a děti

Anonymní
5.11.20 14:06

Malé štěně a děti

Zdravím, zanedlouho si přivezeme štěně jorkšíra. A teď k otázce, máme 2 děti, necelé 4 roky a 6 let. Kdo jste měli malé děti a štěně takto malé rasy, jak jste to zvládli? Nebojím se, že by mu ubližovali, to vůbec ne, psa jsme měli a ví, jak se ke zvířatům chovat, na tohle jsem přísná, jde mi spíš o to, aby na něj omylem nešlápli, nezakopli o něj..pro bezpečí štěňátka budeme mít ohrádku, ve které bude když ho nebudu moct plně hlídat a taky aby mělo svůj prostor, když bude chtít mít klid. Díky za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4976
5.11.20 14:10

Řekla bych, že deti už jsou natolik rozumné, že na psa budou dávat pozor. A pes se za chvíli naučí, že má okolo nich chodit oklikou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5567
5.11.20 14:11

A počítaš s tím, že štěně kouše do všeho co se pohne a děti to může pekne bolet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 14:17

Ano, se štěněčíma zoukama počítám, jak říkám, pejsky jsem měla v životě už dva, takže co obnáší péče o štěňátko vím, ale děti se narodili, až byl náš poslední dospělý.
Nikdy jsme neměli takto malou rasu, tak jsem chtěla spíš slyšet další zkušenosti lidí, co měli maličké štěně a děti. Co mám lidi v okolí, tak taky říkají, že se malej naučí jim vyhýbat, ale přece jen mám trochu obavy.

• Citovat
  • Nahlásit
1342
5.11.20 14:25

Zrovna na jaře jsme pořídili štěně krysaříka. Děti mám 4-6-8. Jsou tedy zvyklé na krysaříky odjakživa. Spíš než že by mu děti ublížily budeš spíš řešit, že se o něj budou dohadovat a že ho budou rozmazlovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.20 14:31
@vverru píše:
Zrovna na jaře jsme pořídili štěně krysaříka. Děti mám 4-6-8. Jsou tedy zvyklé na krysaříky odjakživa. Spíš než že by mu děti ublížily budeš spíš řešit, že se o něj budou dohadovat a že ho budou rozmazlovat ;)

Děkuju moc, to jsem přesně chtěla slyšet :srdce: možná mám zbytečný obavy, ale radši řeším všechno dopředu, když vidím, jakej to bude prcek.

• Citovat
  • Nahlásit
15467
5.11.20 14:33
@Anonymní píše:
Děkuju moc, to jsem přesně chtěla slyšet :srdce: možná mám zbytečný obavy, ale radši řeším všechno dopředu, když vidím, jakej to bude prcek.

No tak je to malý pes a děti mu můžou, byť nechtěně ublížit…tvoje děti mi přijdou ještě dost malé…já mám čivavu a chovatelka jí nedávala k dětem mladším 10 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vyberpohlavi
5.11.20 14:34

Myslím, že nebude problém

• Citovat
  • Nahlásit
52255
5.11.20 15:42
@Anonymní píše:
Děkuju moc, to jsem přesně chtěla slyšet :srdce: možná mám zbytečný obavy, ale radši řeším všechno dopředu, když vidím, jakej to bude prcek.

to bude no, hlídat aby mu neublížili nechtěně. ze začátku at ho moc netahají a když tak za dohledu dospělého. takové mini štěně jim vyskočí z náruče a může být průser a vysvětlovat že když štěně jí nebo spí tak ho nechat v klidu ;) Hodně zapojit do péči o štěně a bude to fajn ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2849
5.11.20 20:22

My měli velkého psa, který umrel když bylo nejmladšímu synovi pár měsíců. Bylo nám smutno, ale věděli jsme, že štěně takhle velkého plemena si už k dětem pořídit nemůžeme, tak jsme se shodli na tom že pořídíme štěně čivavy. Pejsek byl fajn, malej, všude sme ho mohli vzít sebou… Dokud si nezačal na pětiletého syna dovolovat a ukazovat, svoji dominanci. Jednou mu, krokousl ucho a pak mu vyjel do obličeje. Opravdu vztekle. Sama jsem to viděla že mu syn, nic neprovedl. Dali jsme ho pryč :roll: toliko k malýmu psovi.
Vrátili jsme se k naší staré velké rase. Pejska jsme si nakonec adoptovali dospělého a js. E šťastní všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 20:28

Já bych tak malého pejska k dětem neporidila. Mám ráda psy, máme tři, ale tak maličkého bych se k dětem bála. Být chovatelka čivav nebo jorksíru, prodávám je k dětem od 10 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
5.11.20 20:49

Bude potřeba hlídat, aby děti nechtěně štěněti neublížily. Tyhle malinká plemena jsou křehká. Děti rychlé, zbrklé. Nedávno jsem četla, že štěně přirazily dveře, které vzal průvan. Nepřežilo. To samé hrozí u dětí, kolikrát jedno druhému přivře prsty. Hrozí zašlápnutí, můžou na něj něco shodit. Je třeba být na pozoru, ale po čase si to sedne, zvyknou si na sebe vzájemně, naučí se k sobě chovat. Ale ze začátku opravdu hlídat, korigovat, upozorňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
5.11.20 21:57

Máme stejně staré děti a nyní štěně labradra štěně k dětem je super a zábava pro celou rodinu :lol: děti jsou nadšené, ale nejsou to žádné padavky a nějakého kousnutí se nebojí. Nicmene takovou rasu bych k takto malý dětem nepořídila, jsou to pejsci prostě křehčí. A navíc z okolí neznám jediného psa takto malé rasy co by měl rád děti, neříkám, že je pokoušou, ale rozhodně to nejsou parťáci na hraní což třeba ten labrador je. Pokud něco menšího šla bych spíš do pudla, maltézského psíka atd. Proste něco alespoň o trochu :? méně zaslapnutelneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama