Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahojky
chci se zeptat zda je tu nekdo kdo má zkušenosti s bengálkou a mainkou dohromady v jedné domácnosti. Snesou se? Sedí si povahově? Díky za odpovědi ![]()
Máme Mainku a klasickou vesnickou kočku, snesou se, ale Bengálky jsou uplně jiné povahove. Znám případ kdy přesně tohle soužití nedělalo dobrotu, ale asi je to individuální. V tomhle případě ta Bengálka ublizovala Maince, což si myslím, že je to dost pravděpodobné, že by nastalo. Na druhou stranu, kočky si na sebe potřebuji zvyknout, naše první kočka taky vyváděla několik týdnů, než si zvykla na nového kocoura a teď jsou parťáci, u nich je tohle horší než u psů. Taky asi záleží jestli už jednu z nich máte, jaká je povahove a kolik ji je. Kdyby spolu byly od koťat je to taky jiné, ale pokud nemáte ještě žádnou, stejně bych asi pořídil dvě stejného plemene.
@Tomáš916 právě přemýšlím nad oběma zároveň od koťátka. Strašně dlouho chci bengálku, ale vím, že nejsou moc mazlivé tak jsem chtěla i nějakého mazla
Hele, s tou mazlivostí je to individuální, my jsme měli Mainu z chovné stanice s PP a mazlivá nějak extrémně nebyla. Nikdy nevytáhla drápky, byla strašně klidná a byla nám ráda nablízku, ale vyloženě ňuňací nebyla. Spíš taková výstavní
k ní jsme měli křížence Sibiřské a obyč a do té doby, než ho přerostla, tak jí dával pořádnou čočku. Až mi jí někdy bylo líto. Osobně bych se toho hrozně bála.