Chronický zánět řitních žlázek u pejska

Anonymní
23.10.20 13:10

Co s pejskem? Nevim, jak dal...

Ahoj, potrebovala bych radu i se castecne vypovidat. Mame 5 let cinskeho nahacka, je to poklad, mily, cily. Pritel ho „podedil“ po sve byvale pritelkyni. Neni papirovy a bohuzel ho trapi dost zdravotnich problemu, bojim se, ze je z nejake mnozirny. K problemu, uz rok a pul ho trapi chronicky zanet ritnich zlazek. Nefunguje mu poradne sverac, pokud sni neco jineho nez granulky, tak ma prujem a je to vsude po dome. Kazdy tyden jsme chodili 2 x na vymackavani. Je to narocne jak casove, tak financne. Kazda navsteva + antibiotika nas vyjde minimalne na 600,– Mekke granulky nas vyjdou na 1350,– mesicne a kdyz jsem to spocivala, tak priblizne 6000,– padne jen za psa. Jsem na materske, takze to jsou pro nas velke vydaje, navic malej zacina lezt a vsechno strci do pusy. Pokud ma pejsek limec, tak je navic agresivni. Venku ho mit samozrejmne nemuzeme, doma byt kvuli malemu take nemuze. Premysleli jsme o adopci, ale tchanovci o tom nechteji slyset a rekli, ze si ho vezmou. Koupili jsme granule na tri mesice dopredu a dali ho tchanovcum. Ted ho maji mesic, uz si stezuji, na kolik je vyjde a pri posledni navsteve nam dali ucty a chteji dalsi granule. Temi od nas totiz krmi i sveho pitbulla. Tak nevim, jak z teto situace ven. :zed: Prosim anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1032
23.10.20 13:15

Chápu, že je to těžká situace. Sama nevím, co bych dělala. Každopádně já mám ke svému psovi daleko větší citovou vazbu než ty k vašemu, takže bych ho nejspíš pryč nedala. Pevný nervy a doufám že váš pejsek se bude mít dobře, ať už bude s kýmkoliv.

A tchyni bych vážně další granule neproplatila. Narovinu řekla, že jejich psa sponzorovat nebudete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
23.10.20 13:16

Ja tedy nevim, kam chodíš, ale vymacknuti análních zlazet me stoji na veterine 30-50,–Kc. A když jsem davala naší cubine atb při zanetu, tak staly cca 200,–kč. Asi by to chtelo zmenit doktora. A nebo se obrátit na nejaky spolek, napr. Docasky De De, odebiraji psy z nevyhovujících podmínek a hledaji jim nove domovy. třeba by aspoň poradili, co dal..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871
23.10.20 13:18
@Anonymní píše:
Ahoj, potrebovala bych radu i se castecne vypovidat. Mame 5 let cinskeho nahacka, je to poklad, mily, cily. Pritel ho „podedil“ po sve byvale pritelkyni. Neni papirovy a bohuzel ho trapi dost zdravotnich problemu, bojim se, ze je z nejake mnozirny. K problemu, uz rok a pul ho trapi chronicky zanet ritnich zlazek. Nefunguje mu poradne sverac, pokud sni neco jineho nez granulky, tak ma prujem a je to vsude po dome. Kazdy tyden jsme chodili 2 x na vymackavani. Je to narocne jak casove, tak financne. Kazda navsteva + antibiotika nas vyjde minimalne na 600,– Mekke granulky nas vyjdou na 1350,– mesicne a kdyz jsem to spocivala, tak priblizne 6000,– padne jen za psa. Jsem na materske, takze to jsou pro nas velke vydaje, navic malej zacina lezt a vsechno strci do pusy. Pokud ma pejsek limec, tak je navic agresivni. Venku ho mit samozrejmne nemuzeme, doma byt kvuli malemu take nemuze. Premysleli jsme o adopci, ale tchanovci o tom nechteji slyset a rekli, ze si ho vezmou. Koupili jsme granule na tri mesice dopredu a dali ho tchanovcum. Ted ho maji mesic, uz si stezuji, na kolik je vyjde a pri posledni navsteve nam dali ucty a chteji dalsi granule. Temi od nas totiz krmi i sveho pitbulla. Tak nevim, jak z teto situace ven. :zed: Prosim anonym.

Tak se to vymačkávání análních žlázek nauč, jednorázové rukavice stojí pár korun.

Oddělit psa od dítěte by snad mohlo jít, jestli nemáte úplně mrňavý byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
23.10.20 13:19
@AliBaba40 píše:
Ja tedy nevim, kam chodíš, ale vymacknuti análních zlazet me stoji na veterine 30-50,–Kc. A když jsem davala naší cubine atb při zanetu, tak staly na cca 200,–kč. Asi by to chtelo zmenit doktora. A nebo se obrátit na nejaky spolek, napr. Docasky De De, odebiraji psy z nevyhovujících podmínek a hledaji jim nove domovy. třeba by aspoň poradili, co dal..

Nás veterinář taky nevím, kolik si bere, ale když jsme jednou potřebovali vymačkat, tam zrovna měl dovolenou a my museli jinam. A tam jsme 600 určitě nechali :roll:

A jinak co se týče těch spolku, které se starají o dočasný, tak jsem už zažila, že o pejsky, kteří mají vlastní domov se nezajímají. Musí být vyloženě z množiny nebo někde vyhozeny :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4065
23.10.20 13:22

Achjo..
jsem pejskař tělem i duší, úplně to vidím a je mi to moc líto…
zkusila bych vyměnit veta a tchánovcům vše uhradila.. neutrácela bych pejska kvůli tomu-zatím, ale časem bych se na to připravila.. až se přidruží další zdravotní problém…
granule bych pejskovi kupovala a dál a dávala je tchánovcům, jsou super, že do toho vůbec šli!! toho si moc važte…
držím palce :srdce: je to těžké, chápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 13:28

Jezdime do Loun, kazdou navstevu nam daji nejaka antibiotika, nebo prasky na rozredeni toho sekretu ve zlazach. Ted naposledy delali zase odber vzorku, protoze tam ma boulicku, zda to neni nador, takze jsme v tom za 850,– a dalsi kontrola je po trech dnech, takze neprehanim. Bohuzel ma u zadecku otevrenou ranu a vubec se to nechce hojit. Pokud bych ho chtela dat pryc, tak mi tchyne s tchanem udelaji scenu, ze to neni moje vec. Chtela jsem pejska nejdrive poradne zalecit, nejsem hyena, co se chce zbavit nemocneho psa, ikdyz to tak asi vypada. Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
271
23.10.20 13:36

@Nicole 1234 jj, jasny, jen by tady pani/slecne mohli ve spolku poradit, co s pejskem, jak zdravotne postupovat atd. V tom spolku, co jsem napsala, mají vybornou veterinarni peci a ta co spolek vede, je zdravotni sestra s bohatou zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 13:36
@Lucy75 píše:
Achjo..
jsem pejskař tělem i duší, úplně to vidím a je mi to moc líto…
zkusila bych vyměnit veta a tchánovcům vše uhradila.. neutrácela bych pejska kvůli tomu-zatím, ale časem bych se na to připravila.. až se přidruží další zdravotní problém…
granule bych pejskovi kupovala a dál a dávala je tchánovcům, jsou super, že do toho vůbec šli!! toho si moc važte…
držím palce :srdce: je to těžké, chápu…

Nad utracenim jsem vubec neuvazovala. Byli jsme u jineho veterinare, ten se jen zeptal, zda vymackavam (vymackavala jsem u kazdeho holeni 1× tydne) a rekl, ze si priroda poradi, a Denikovi se ten zanet zvetsoval, tak jsme zase padili do Loun. Kde se s tim alespon pokousi neco delat. Tchanovci maji pejska jako vnouce, jsou hodne na nej fixovani. Ale financne to nejde zvladnout, kdybych chodila do prace, tak platim a mlcim, ale takhle se mam rozhodovat o vecech diteti, nebo veterinarem pro pejska. Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
432
23.10.20 13:41

Tak já bych se pejska nevzdala. Dodržujte dietu, ať vám doma nekálí a může být s dítětem v jedné domácnosti. Sežeňte si dobrého veterináře a pejskovi nechte anální žlázky odstranit, konečník se zahojí a snad bude po problému a velkých finančních výdajích. Pejska samotného tohle určitě trápí a není mu to příjemné. Granulová dieta je to nejmenší, co vás může potkat. Držím pěsti a mějte pejska rádi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
23.10.20 13:45

OU… ty se toho psa chceš zbavit, že? My máme doma čubinu, co s tím má taky problémy. Hned, jak začne sáňkovat jedeme na vet na kontrolu - vymáčkne, případně vypláchne, zhodnotí. Párkrát měla zánět - naříznutí + antibiotika. Řešení je se to vymáčknutí zvládnout sama, ale já si na to netroufám a nebo odstranění análních žláz, ale to si myslím, že je až fakt jako krajní možnost a nedoporučovala bych ji. Co se týče těch granulí - proč měkké? Pes si tím bobkem tu žlázu masíruje a tím vytlačuje sekret - když mu budeš dávat měkký granule, tak mu moc nepomáháš. Nám pomáhá vyvažovat poměr kostí, ale naše fena je na BARFu.
S cenou ti neřeknu, jestli ti to přijde hodně, změň veterinu. Pro mě je pes členem rodiny a tohle prostě neřeším. A to mi věř, že za všechny zákroky té naší potvory bych měla pomalu na novou kuchyň. Ač je papírová, tak je to malej sebevrah :D
Doma nemůžeš mít psa kvůli dítěti proč? Jaké další výdaje tchánovci mají se vaším psem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 13:45
@Anonymní píše:
Jezdime do Loun, kazdou navstevu nam daji nejaka antibiotika, nebo prasky na rozredeni toho sekretu ve zlazach. Ted naposledy delali zase odber vzorku, protoze tam ma boulicku, zda to neni nador, takze jsme v tom za 850,– a dalsi kontrola je po trech dnech, takze neprehanim. Bohuzel ma u zadecku otevrenou ranu a vubec se to nechce hojit. Pokud bych ho chtela dat pryc, tak mi tchyne s tchanem udelaji scenu, ze to neni moje vec. Chtela jsem pejska nejdrive poradne zalecit, nejsem hyena, co se chce zbavit nemocneho psa, ikdyz to tak asi vypada. Zakl.

Ke komu do Loun jezdite??

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 13:48
@aquarian píše:
Tak se to vymačkávání análních žlázek nauč, jednorázové rukavice stojí pár korun.Oddělit psa od dítěte by snad mohlo jít, jestli nemáte úplně mrňavý byt.
Ja ho vymackavala, ale ma tam chronicky zanet, proste ta tekutina je tuha a vyjede to uplne nekde jinde a ta rana se musi lecit. Celej zadecek ma natekly a sankuje vsude po podlaze, taky ho nemohu nechat treba v predsi i, protoze potrebuje teplo,
@aquarian píše:
Tak se to vymačkávání análních žlázek nauč, jednorázové rukavice stojí pár korun.

Oddělit psa od dítěte by snad mohlo jít, jestli nemáte úplně mrňavý byt. [/cita

Ja prave kazdy tyden ty zlazy vymackavala, vzdy po holeni. Ale ma tam chronicky zanet. Vedle konecniku se pri zmacknuti vytvori nova rana. Omlouvam se za ten popis. Oddelit je sice jde, ale nahacek potrebuje svuj gauc a hlavne teplo a ikdyz mu dam pelech do predsine, tak mi na zemi v pelisku nastydne. A ten zanet se jen zhorsi. Uz jsem to zkousela. Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 14:00
@fíkofka píše:
OU… ty se toho psa chceš zbavit, že? My máme doma čubinu, co s tím má taky problémy. Hned, jak začne sáňkovat jedeme na vet na kontrolu - vymáčkne, případně vypláchne, zhodnotí. Párkrát měla zánět - naříznutí + antibiotika. Řešení je se to vymáčknutí zvládnout sama, ale já si na to netroufám a nebo odstranění análních žláz, ale to si myslím, že je až fakt jako krajní možnost a nedoporučovala bych ji. Co se týče těch granulí - proč měkké? Pes si tím bobkem tu žlázu masíruje a tím vytlačuje sekret - když mu budeš dávat měkký granule, tak mu moc nepomáháš. Nám pomáhá vyvažovat poměr kostí, ale naše fena je na BARFu.
S cenou ti neřeknu, jestli ti to přijde hodně, změň veterinu. Pro mě je pes členem rodiny a tohle prostě neřeším. A to mi věř, že za všechny zákroky té naší potvory bych měla pomalu na novou kuchyň. Ač je papírová, tak je to malej sebevrah :D
Doma nemůžeš mít psa kvůli dítěti proč? Jaké další výdaje tchánovci mají se vaším psem?

Ty granule jsou kvuli zubum, tohle plemeno na to trpi. Pejsek byl nekolikrat na zakroku se zoubky a uz jich snad polovinu nema. To neni muj vymysl.

Taky je problem v tom ze dost casto jezdi, jezdil k tchanovcum a ti mu potaji vzdy dali sunku atd. Proste nejaka dieta psa pro ne neexistuje. Pak prijel a pokadil co mohl.

To odstraneni zlaz nam nedoporucili, uz takto mu spatne funguje sverac a pry by mohl byt inkontinentni. Zakl

• Citovat
  • Nahlásit
210
23.10.20 14:08

Udělala bych kompromis, psa dala tchánovcům, jak si přejí a zároveň jim na psa i přispívala.
Máte malé dítě, či děti. Předpokládám, že tchánovci mají na psa více času i vhodné prostory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat