Nechat štěně venku?

Anonymní
20.10.20 20:37

Nechat štěně venku

Všechny Vás zdravím, v červnu jsme si pořídili pejska australského ovčáka, v té době byl čtyřměsíční, vrátil se chovatele a jsme jeho druzí majitelé, teď mu je osm měsíců a protože jsme nechtěli psa doma je od začátku pouze venku, kde má zateplenou boudu. Teď se ale ochladilo a já pořád myslím na to, jestli ho nevzít domu. Je tu někdo, kdo nechal i první zimu štěně venku? Případně, jak jste to dělali potom po zimě, nevyváděl pak sám na zahradě? Z toho mám největší strach. Děkuji za názory, nemůžu na to přestat myslet, nechci ale udělat chybu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5251
20.10.20 20:39

Kupovali jsme ovčáka v únoru, a už u matky byla v zateplené boudě. U nás putovala rovnou do zateplené boudy.. Přežila, a žije dodnes :lol: domu bych si tohohle psa nebrala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
20.10.20 20:47

Pes se prizpusobi podminkam venku. Nejhorsi je mu delat prechody z tepla do zimy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
20.10.20 20:55
@Anonymní píše:
Všechny Vás zdravím, v červnu jsme si pořídili pejska australského ovčáka, v té době byl čtyřměsíční, vrátil se chovatele a jsme jeho druzí majitelé, teď mu je osm měsíců a protože jsme nechtěli psa doma je od začátku pouze venku, kde má zateplenou boudu. Teď se ale ochladilo a já pořád myslím na to, jestli ho nevzít domu. Je tu někdo, kdo nechal i první zimu štěně venku? Případně, jak jste to dělali potom po zimě, nevyváděl pak sám na zahradě? Z toho mám největší strach. Děkuji za názory, nemůžu na to přestat myslet, nechci ale udělat chybu.

A proč ho nemáte doma, australáka jste si snad nepořizovali na hlídání zahrady.

Bouda podle toho jak je „velká“, přesněji velikostí akorát, aby si ji mohl vydýchat.

Ne, všechny psy máme v domě s námi, na zahradu mají otevřeno.

Příspěvek upraven 21.10.20 v 07:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
20.10.20 20:58

Vždycky jsem měla psy tak, že byli přes den venku, přes noc doma.
Teď defacto poprvé mám fenu venku s tím, že ji beru domů, ale stabilně/pravidelně tu není.
A je to opravdu obrovský rozdíl. Ten pes, když ho bereš domů, je na tebe daleko víc napojený, víc zvyklý, víc vyklidněný a víc vychovaný. Ten provoz doma ho formuje, trávíte spolu daleko více času, víc se mu věnuješ, víc ho vychováváš (tak jako za provozu), prostě je to o hoooodně lepší.
Pes na zahradě to sice zvládne, ale pes je smečkové zvíře, takže tím trpí, co si budeme povídat.
Takže buď mít venku psy dva, nebo ho prostě brát domů… (pokud chceš popsat ideální stav).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
20.10.20 21:03

My měli velkého psa vždycky na noc v chodbě. Nebylo tam takový teplo jak třeba v obýváku, zároveň mu nemohla být zima v chladným období a neměl takový teplotní šoky. Měl tam pelíšek, krásně si zvykl. :)

Pokud máte možnost, přijde mi to jako kompromisní varianta, než abyste se trápila, jestli se neklepe zimou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
20.10.20 21:08

Asi takhle, podle mě se toto plemeno na celoroční pobyt na zahradě nehodí (za mě teda každý pes patří domů, ale dobře asi jsou plemena co nepotřebují takový kontakt atd, nějací psi vyšlechtěni na hlídání ), ale australák mezi ně opravdu nepatří. Ten by měl makat jak fyzicky, tak psychicky a pak se válet doma se svou rodinou. Nevíme ale jak se mu věnujete atd. To si musíte říct sama, za mě není moc reálný pri klasickém režimu, kdy člověk dělá taky něco jiného než se věnuje psovi zajistit mu dostatek zaměstnání a pozornosti, tak aby netrpěl, nenudil se atd. Nejde ale o zimu, má kožich, je venku, takže má zimní srst nebo brzy mít bude a zima mu neni, to se nebojte. Pokud ho chcete mít doma kvůli zimě a pak ho zas vyhodit ven, nedělejte to, tím mu akorát ublížite, pak bude smutnit. A jak někdo psal nejhorší je ho občas vzít domů, kde je dejme tomu cca 25 stupňů a pak ho dát na mráz, takže pokud venku tak pořád. Ale já bych ho vzal domu a ven by chodil pouze na vyblbnučí, jinak by byl doma :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
20.10.20 21:47

My mame psa doma a spí s námi i v posteli (což chápu, že už je extrém), ale domu bych si ho vzala. Aspoň na chodbu. Pokud jste chtěli psa jenom ven, tak jste si podle mě měli zvolit jiné plemeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
20.10.20 23:11

2× jsme si brali štěně na jaře a v noci spavalo v boudě hned na podzim/v zimě jedině když byly velký mrazy tak sme ho nechali na chodbě. Když jsem pro něho ráno šla tak vylezl z boudy byl vždycky vyhratej jak kdyby spal v posteli. Labrador

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
20.10.20 23:31

Máme psy doma v posteli, bydlíme v bytovce, ale i kdyby byla zahrada, venku by nebyli, máme je jako společníky a na to, aby byli na zahradě, to by jsme je nemuseli mít, ale je tisíce psů, co jsou u boudy. Bydlíme na vsi a tady je každý druhý pes na dvoře a ještě jsem neslyšel, že by nějaký umrznul. Když je zvyklý, nevidím v tom problém, pokud s ním trávíte hodně času a není na zahradě 23 hodin denně sám, tak myslím, že je spokojený a můžeš být v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 23:51

Mame stene belgickeho ovcaka, ma zateplenou boudu, plnou ovci kuzi, dek. Vcera jsme ho vzali dovnitr do predsine, protoze byl pokles teploty, pu pul hodine skrabani na dvere a okousani zdi sla ven a nalakat zpet se nenechala. Kolikrat rano ma vytahlou deku a spi pod pergolou. Rano kdyz ji manzel krmi pred praci tak je prej teploucka jak kaminka. Ale bylo zvykle uz od chovatele

• Citovat
  • Nahlásit
200
21.10.20 04:22

Někteří majitelé.....

Někteří majitelé štěněte nebo psa, dělají chybu v zakoupení, živého tvora. Pro ně je nejlepší nákup sádrového kusu a nebo na baterie. Samozřejmě dle katalogu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7838
21.10.20 11:15

Mluvím za sebe, když jsem byla malá, naši pořídili psa a protože pes do domu přece fuj, hned jak trochu odrostl ho vykopli ven. Jak tu někdo psal, žil a přežil, přesto kdykoliv si vzpomenu, jak špatně s ním bylo zacházeno, je mi stydno. Vzala bych ho domů. Co se týče „vyvádění sám na zahradě,“ tak si myslím, že pes co je prostě odsunutý celoročně venku osamocen, by se asi měl lépe jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
21.10.20 14:38
@Anonymní píše:
Mame stene belgickeho ovcaka, ma zateplenou boudu, plnou ovci kuzi, dek. Vcera jsme ho vzali dovnitr do predsine, protoze byl pokles teploty, pu pul hodine skrabani na dvere a okousani zdi sla ven a nalakat zpet se nenechala. Kolikrat rano ma vytahlou deku a spi pod pergolou. Rano kdyz ji manzel krmi pred praci tak je prej teploucka jak kaminka. Ale bylo zvykle uz od chovatele

No a to je proste ten problem ciste venkovnich psu. Jsou neschopni byt doma, protoze je to nikdo nenaucil, tudiz jakykoliv pobyt nekde v penzionu, v hospode, na navsteve atd je problem.
Musite vlastni stene nekam „lakat“, to je pro me uz uplne nepochopitelne. Naucila se byt venku samostatna jednotka, a ne soucast rodiny.
Tenhle prispevek je presne dukaz toho, ze mit psa ciste venku je spatne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
21.10.20 15:22
@Anonymní píše:
Je tu někdo, kdo nechal i první zimu štěně venku?

Ano, nechali jsme štěně už od první zimy venku a bez problémů. Ale je potřeba brát v potaz plemeno - naše je venkovnímu chovu uzpůsobeno. U australského ovčáka by taky neměl být problém.

@Anonymní píše:
Případně, jak jste to dělali potom po zimě, nevyváděl pak sám na zahradě? Z toho mám největší strach.

Je to štěně, bude vyvádět všude, takže i na zahradě. Je potřeba zabezpečit zahradu ( dobré ploty, jedové rostliny…) a odstranit všechno, co by pejsek mohl zničit a nechcete o to přijít. A i přes to je potřeba počítat s tím, že budou nějaké ztráty :D.

Venkovnímu pejskovi je potřeba se každopádně věnovat a trávit s ním čas venku, ale to je snad samozřejmost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama