Agresivní fenka, co s tím?

Anonymní
17.10.20 23:36

Agresivní fenka, co s tím?

Hezký večer, chtěla jsem se jen zeptat, zda někdo neřešil stejný problém. Máme fenku a psa, oba jsou to němečtí ovčáči, už starší. Ale od konce těhotenství máme s fenku jeden velký problém, začala být agresivní venku na lidi a dnes se poprvé stalo, že vylítla i na mou mamku, když byla u nás na návštěvě. Vylítla na ni potom, co si chtěla vyndat malého z postýlky. Dříve to nedělala, byla moc hodná a ke všem přátelská, ale teď si mě i malého velice hlídá. Pomalu začíná už i starší dcerku. Nedělá to akorát když je u toho partner, ale jak jsem s nima sama, chová se na cizí lidi agresivně a dnes už právě i doma, ne jen venku. Už mě to začíná znepokojovat a venku jí přestávám zvládat. Doma, když jsme sami je to ten nejhodnější pes. Nemáte s tím někdo zkušenosti, že si pes takto začne hlídat miminko? Začalo to už, když byl maličký v břiše. Jak jste to řešili, pomohlo něco? Fakt bych byla ráda, kdyby byla zase normální a procházka byla příjemná. Absolutně mě ale v tu chvíli neposlechne, to dříve poslechla za každý situace.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8039
17.10.20 23:43

Venku chod pouze s kosikem.
Doma zatrhavej jakoukoliv peci o tebe i miminko, i tu pozitivni. Jakmile se zacne starat, okamzite poslat na misto. Musi se naucit, ze je to tvoje kompetence, ne jeji. A odmenovat a prodluzovat klidove stavy, treba pomalym drbanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4723
18.10.20 01:06
@Anonymní píše:
Hezký večer, chtěla jsem se jen zeptat, zda někdo neřešil stejný problém. Máme fenku a psa, oba jsou to němečtí ovčáči, už starší. Ale od konce těhotenství máme s fenku jeden velký problém, začala být agresivní venku na lidi a dnes se poprvé stalo, že vylítla i na mou mamku, když byla u nás na návštěvě. Vylítla na ni potom, co si chtěla vyndat malého z postýlky. Dříve to nedělala, byla moc hodná a ke všem přátelská, ale teď si mě i malého velice hlídá. Pomalu začíná už i starší dcerku. Nedělá to akorát když je u toho partner, ale jak jsem s nima sama, chová se na cizí lidi agresivně a dnes už právě i doma, ne jen venku. Už mě to začíná znepokojovat a venku jí přestávám zvládat. Doma, když jsme sami je to ten nejhodnější pes. Nemáte s tím někdo zkušenosti, že si pes takto začne hlídat miminko? Začalo to už, když byl maličký v břiše. Jak jste to řešili, pomohlo něco? Fakt bych byla ráda, kdyby byla zase normální a procházka byla příjemná. Absolutně mě ale v tu chvíli neposlechne, to dříve poslechla za každý situace.

privlastnila (osvojila) si vase stene (dite),
ted je jeji,
takze p[sli cokla na porazku,
jinak nastane jednou krvava katastrofa,
to je psychioka zvirat,
brzy zacne zahanet od ditete i vas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
18.10.20 08:44

Jen vas hlida, to je jasny…muj pes ted v 3.trimestru co jsem zacal taky stekat na lidi, doma hlida, steka i na partnera :lol: kdyz me skadli aby toho nechal…proste si hlida svoje lidi ale jestli to prehani tak ji pokarej ty musis byt ta alpha vzdycky :kytka: jak pise Lucie poslat na misto a kdyz prijde navsteva radeji ji treba zavri do jiny mistnosti at nemusis resit neprijemnosti…ona si uvedomi zas kde je jeji misto kdyz to nebudes podporovat…pesimistu vubec neposlouchej…to vypada na cloveka co doma nemel v zivote zvire ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
20.10.20 13:22

Já bych se pesimisty zastala, v těch prvních dvou řádkách má (obávám se) pravdu. A pokud s tím zakladatelka a její partner něco rychle neudělají mohly by se naplnit i ty další řádky…

V každé smečce je alfa pár, tady máme psa a fenu a pána a paní. A hádejte, který pár by ve volné přírodě měl mládě?

Správně, alfa pár.

Který z těchto dvou párů je alfa?

Že fena hlídá mládě, které je členem smečky je naprosto v pořádku. Ale alfa samice by měla feně jasně dát najevo kde její kompetence končí. A to hodně rychle. Přesně jak píše Lucie i Meleys. Osobně bych jí zaúkolovala prací - dones, drží, čekej, hodná holka, místo, k noze… Dát jí najevo, že je stále platným členem smečky, ale NENÍ její vůdce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama