Dobrý den , Samec bojovnice útočí na živordky

Anonymní
16.10.20 20:26

Dobrý den , Samec bojovnice útočí na živordky

Dobrý den, chci se zeptat mám v akvariu samce i samici bojivnice Betta mám tam i zivorodky.. Černou a oranžovou.. Samec neustále útočí na černou zivorodku.. A samice bojovnice neustále před samcem utíká,.. Prosím co mám dělat? Rozdělí je? Moc děkuji za jakékoliv rady
V akvaristice jsem novaček :palec: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4309
16.10.20 20:30

Samec se má chovat sám. Je agresivní ke všem rybkam. A i k samici.
Proto v zoo shopech se chová samostatně v malých akvarkach. Dá-li se to tak nazvat. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4309
16.10.20 20:31
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18794
16.10.20 20:32

Samce separuj, ten se ma chovat sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 20:54
@Maja25 píše:
Proto v zoo shopech se chová samostatně v malých akvarkach. Dá-li se to tak nazvat. :mavam:

Tak ted nevím co s nim :D
Nechcete někdo vyměnit za jinou rybíčku? Jsem z Ostravy? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
16923
16.10.20 21:31
@Maja25 píše:
Proto v zoo shopech se chová samostatně v malých akvarkach. Dá-li se to tak nazvat. :mavam:

To není pravda. Naopak, potřebuje velký akvárium, hustě osázený a dvě samice. Pak nenapadá. V miniaturních se chová jen proto, že tam jako jediná ryba nezdechne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16923
16.10.20 21:34
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat mám v akvariu samce i samici bojivnice Betta mám tam i zivorodky.. Černou a oranžovou.. Samec neustále útočí na černou zivorodku.. A samice bojovnice neustále před samcem utíká,.. Prosím co mám dělat? Rozdělí je? Moc děkuji za jakékoliv rady
V akvaristice jsem novaček :palec: :nevim: :nevim:

Záleží, jak máš akvárium velký, kolik je tam rostlin a jestli nemusí bojovat o teritorium. U tebe pravděpodobně ano. Buď to akvárium hustě osázej rostlinama, co dosahují až k hladině nebo tu rybu někomu daruj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 21:42
@Janli píše:
Záleží, jak máš akvárium velký, kolik je tam rostlin a jestli nemusí bojovat o teritorium. U tebe pravděpodobně ano. Buď to akvárium hustě osázej rostlinama, co dosahují až k hladině nebo tu rybu někomu daruj.

Právě se ji snažím tady někomu podstrčit :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
140
16.10.20 21:46

Bojovnice, tedy Betta Splendens je speciálko do akvárka. Není to běžná ryba. Samec se musí se chovat samostatně nebo ve specifických podmínkách. Pokud ne, jsou ryby, které prostě sežere.

https://rybicky.wity.cz/…nici-pestre/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4309
16.10.20 22:04

@Janli My měli velké akvárko, kde byly jeskyně, rostliny, kameny, písek atd. A beztak napadal ostatní ryby. A samici v uvozovkách okousal celý ocas. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
16.10.20 22:06
@Maja25 píše:
@Janli My měli velké akvárko, kde byly jeskyně, rostliny, kameny, písek atd. A beztak napadal ostatní ryby. A samici v uvozovkách okousal celý ocas. :nevim:

Napadá Paví očka, a další rybky. je to prostě Bojovnice pestrá. Ale je to krásná rybka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 22:09
@jendazeskolky píše:
Napadá Paví očka, a další rybky. je to prostě Bojovnice pestrá. Ale je to krásná rybka.

Tak mi pomozte kam ted s ni :D mám jen jedno akvarko :pocitac: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
140
16.10.20 22:13
@Anonymní píše:
Tak mi pomozte kam ted s ni :D mám jen jedno akvarko :pocitac: :think:

Můžeš zadat na Facebooku do vyhledávání „Akvaristika pro normální lidi“. To je skupina, kde se prodávají akvarijní rybky a sdílejí zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
16.10.20 22:15
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16923
16.10.20 22:20
@Maja25 píše:
@Janli My měli velké akvárko, kde byly jeskyně, rostliny, kameny, písek atd. A beztak napadal ostatní ryby. A samici v uvozovkách okousal celý ocas. :nevim:

Mám 120l a hustě osázený, simulovaný přirozený prostředí. Kromě bet tam mám i neonky a tetry. Samec má dvě samičky, je naprosto v klidu, dokonce občas začne stavět hnízdo a nahání samice k páření. Ryba je to krásná, ale náročná. Bohužel je snadný ji chovat v miniakvárkách, že je to týrání, je lidem jedno. On prostě nutně potřebuje ty rostliny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama