Vyrovnání s prodejem koně

30
29.10.20 00:19

Zdravím, asi se potřebuji jen vypsat, měla jsem 7 let 2 koně doma, momentálně je mi 23, v té době jsem si koupila za velmi nízkou cenu koníka od známého a po 2 letech jsem si našetřila na poníka a koupila si ho. Oba koníky jsme měli doma, měla jsem k nim velmi silné citové pouto, koně mě už od malička naplňovali, s kobčou to ze začátku bylo těžké, byla dost divoká, ale po pár letech se z ní stal úplně jiný kůň se kterým jsem mohla vyjet i bez sedla jen na parelce. Bohužel jsme přišli o pastvinu a tak museli být poslední rok na menším prostoru. Před 4 měsíci mi teta řekla, že její kamarádka si chce koupit koně na rekreaci a že mají super podmínky, několik ha pastvin a stádo 4 koní. Hodně dlouho jsem o tom přemýšlela, že kvůli školy na ně už nemám tolik času a hlavně i to, že jsme přišli o pastvinu, tak mě mrzelo je nechávat na tak malém prostoru. Rozhodla jsem se je prodat oba dva, protože paní by vzala i poníka. Hrozně mi to zlomilo srdce a i po 4 měsících mě to nepřestalo mrzet, neskutečně mi chybí, ale vím, že se mají mnohem líp, proto jsem to taky udělala, jen nevím pořád, jak to překousnout a jít dál, vím, že v životě jsou mnohem horší věci, já jsem asi jen velká cíťa, ale koně mi toho hodně nahrazovali. Proto by mě zajímalo, jestli jste se náhodou některá taky nedostala do téhle situace, jak jste se s tím vyrovnaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7172
29.10.20 00:42

@Meolmi Nová majitelka by nebyla ochotná, že bys občas zajela se na koníky podívat, pomohla bys třeba vyhřebelcovat, podat krmení apod.? Třeba by tě pustila i na projížďku. Je to vše o domluvě a je dost pochopitelné, že ti přirostli k srdci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
29.10.20 06:45

Sežeň si někde poloviční pronájem, koní je teď nabízeno spousty :) Zaměstnáš si tím hlavu.

Já se s prodejem svého prvního koně smiřovala hodně dlouho, chápu tě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
29.10.20 07:19
@Meolmi píše:
Zdravím, asi se potřebuji jen vypsat, měla jsem 7 let 2 koně doma, momentálně je mi 23, v té době jsem si koupila za velmi nízkou cenu koníka od známého a po 2 letech jsem si našetřila na poníka a koupila si ho. Oba koníky jsme měli doma, měla jsem k nim velmi silné citové pouto, koně mě už od malička naplňovali, s kobčou to ze začátku bylo těžké, byla dost divoká, ale po pár letech se z ní stal úplně jiný kůň se kterým jsem mohla vyjet i bez sedla jen na parelce. Bohužel jsme přišli o pastvinu a tak museli být poslední rok na menším prostoru. Před 4 měsíci mi teta řekla, že její kamarádka si chce koupit koně na rekreaci a že mají super podmínky, několik ha pastvin a stádo 4 koní. Hodně dlouho jsem o tom přemýšlela, že kvůli školy na ně už nemám tolik času a hlavně i to, že jsme přišli o pastvinu, tak mě mrzelo je nechávat na tak malém prostoru. Rozhodla jsem se je prodat oba dva, protože paní by vzala i poníka. Hrozně mi to zlomilo srdce a i po 4 měsících mě to nepřestalo mrzet, neskutečně mi chybí, ale vím, že se mají mnohem líp, proto jsem to taky udělala, jen nevím pořád, jak to překousnout a jít dál, vím, že v životě jsou mnohem horší věci, já jsem asi jen velká cíťa, ale koně mi toho hodně nahrazovali. Proto by mě zajímalo, jestli jste se náhodou některá taky nedostala do téhle situace, jak jste se s tím vyrovnaly?

Měla jsem na střední škole spolužačku, která měla koně. Jenže se jí rozvedli rodiče, ona se odstěhovala do městského bytu s matkou. Otec zůstal v domě a jejího koně prodal. Holka skončila na drogách a normální život nevede snad ani teď, i když už to je hodně přes dvacet let zpátky. Ztráta koně ji tenkrát mrzela víc, než rozvod rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7822
29.10.20 09:28

@gulas.medovy asi to chudák neměla doma dobré ani před rozvodem, když jí kůň nahrazoval rodinu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7822
29.10.20 09:30

Nová majitelka by tě nenechala se na koně alespoň podívat, pomoci s péčí..? Je to kamarádka tvé tety, takže by to nebylo, že si pouští ke koním úplně cizího člověka. Zeptala bych se tety, zda by to nenadhodila. Jinak chápu, že tohle tě musí strašně mrzet. Ale i tak jsi myslím pro ty koníky udělala dobře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
29.10.20 12:49

Moc Vám děkuji za reakce, paní mi říkala, že bych se mohla přijet kdykoliv na ně podívat, ale asi bych to ještě nezvládla. Rodina ani přátelé mě moc nechápou, ale to proto, že k tomu neměli vztah. Koně jsme měli 10 m od baráku, proto je to ještě těžší. Ke konim bych se chtěla vratit, ale to až časem, teď bych to ještě nezvladla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
10.11.20 18:48

Ahoj, úplně tě chápu. Mám valacha 11 let a je to můj miláček, splněný sen, dali jsme si navzájem strašně moc. Druhým rokem ho mám doma a k němu poníka, pastviny jsou pozemky sousedů. Pokud bych o ně přišla, museli by koně z domu. Ale já bych teda poníka prodala, pro valaha bych se snažila sehnat ustájení a nějak to slátat. Už jsme toho spolu prošli moc a to v dobrém i ve zlém. A dokud budeme mít na chleba, neprodám ho. Teď je to složitější, mám roční dítě a koně vodím každý den na pastvu. Takže dítě uvážu do kočárku, poníka přivážu k valachovi a ten jde na štajgr, to mám jistotu, že nic neprovede, přece jenom to je v té hubě dost ostré. A schovávám je v 9 večer, když už dítě spinká. Zatím fungujem a co bude dál budem řešit operativně až ta situace nastane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.20 21:47

Ahoj, naprosto tě chápu, a moc mě to mrzí. Tomuhle může rozumět snad jenom koňák. Vím že nejde o koně obecně ale o ty dva broučky, kteří ti přirostli k srdci. Ze své zkušenosti ti nedoporučuju je navštěvovat. Bolelo by tě cokoliv co by si viděla, že mají ohlávku nakřivo nebo pocit, že mají málo sena.
Ke koním a jezdectví se určitě vrátíš, protože to máš v krvi. Zkus se teď zaměřit na něco jiného, vyčistit si hlavu a myslet na to, že si udělala nejlepší pro sebe ale i pro ně.
Držím palce! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama