Máte někdo tip na vitamíny pro unavené matky?

23
9.2.19 07:48

Malo spanku, unava

Ahoj, mam 4mesicni holcicku, se kterou naspim dohromady 3,4 hodky spanku. Kdyz mam stesti tak i vic. Od narozeni je nespavec.Uz rano vstavam z postele a jsem unavena. Mate nekdo tip na nejake vitaminy nebo doplnky stravy pro kojici unavene matky? ???? Jak jste prezily tohle obdobi vy? Kdo ma nespavce, tak rozumi. dekuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
9.2.19 07:50
@Kokino22 píše:
Ahoj, mam 4mesicni holcicku, se kterou naspim dohromady 3,4 hodky spanku. Kdyz mam stesti tak i vic. Od narozeni je nespavec.Uz rano vstavam z postele a jsem unavena. Mate nekdo tip na nejake vitaminy nebo doplnky stravy pro kojici unavene matky? ???? Jak jste prezily tohle obdobi vy? Kdo ma nespavce, tak rozumi. dekuji moc

Nechat dítě pohlídat a spát a spát a spát. Vitamíny nepomůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
9.2.19 08:13

Chod spát s ní i přes den. Když usne malá, zalehni také. Pamatuju si, jak byly dceři asi dva měsíce a já ráno chtěla vstát a doslova se mi podlomily nohy, byla to taková únava, že jsem si připadala jako zombie. Tak jsem prostě lehla po obědě, když malá usnula. Holt tohle období se musí nějak přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15532
9.2.19 08:22

Syn byl stejný. Přes den jsem usnout nedokázala, tělo chtělo, hlava chtěla, ale mozek proste nevypnul. Mam to jak v mlze ty měsíce. Zlomilo se to kolem toho 6.mesice, kdy se v noci začal budit az po třech hodinách. Vitaminy apod mi teda nijak nepomohly, ale hodně jsem pila, lila do sebe vyvary a kafe. A přežila to. Vydrž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
9.2.19 08:23

@Halamka Jo sla bych, ale ona usne na pul hodiny, dyl pres den opravdu ne. A usnout na 20 minut cisteho casu, to je clovek pak na tom jeste hur. Je to zkratka extrem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
9.2.19 08:27

Využít jakoukoliv pomoc v okolí. Dát jí někomu do kočáru a jít spát.

• Citovat
  • Nahlásit
Tunrida
9.2.19 08:29
@Halamka píše:
Chod spát s ní i přes den. Když usne malá, zalehni také. Pamatuju si, jak byly dceři asi dva měsíce a já ráno chtěla vstát a doslova se mi podlomily nohy, byla to taková únava, že jsem si připadala jako zombie. Tak jsem prostě lehla po obědě, když malá usnula. Holt tohle období se musí nějak přežít.

Já jsem jednou v noci nedokázala ani vstát z postele. Nemohla jsem se prostě hnout. Tak jsem akorát žďuchala vedle do chlapa, ať vstane, že mne to prostě nejde :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
29160
9.2.19 08:30
@Kokino22 píše:
@Halamka Jo sla bych, ale ona usne na pul hodiny, dyl pres den opravdu ne. A usnout na 20 minut cisteho casu, to je clovek pak na tom jeste hur. Je to zkratka extrem

Nočni jsi asi nedělala viď? I dvacet minut vleže pomůze. Má to tak většina matek v tomhle období. Kolikrát jsem usínala skoro za chůze. Tak jsem vystrčila dítě ven do kočárku s tatínkem a šla si lehnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.19 08:33

Já jsem spala 3-4 hodiny přerušovaně tak jeden rok. Přes den spát s ním nešlo, protože usnul vždy jen na 30 minut (přesně na vteřinu 8o neuvěřitelné), a kdybych přeci jen zabrala, tak po nějakých 15 minutách spánku bych na tom byla ještě hůř. Pak už jsem nedokázala usnout ani v noci jak jsem byla přetažená. Bylo to hrozné. Nerada na to vzpomínám. Ale asi bych jinak udělala to, že bych si s ním lehla do postele a i kdyby jsme nespali, tak se jen tak mazlit, hrát si, jenže já jsem musela mít ještě naklizeno a uvaříno atd. :zed: trubka. Na to bych se už dneska vykašlala. Chlap by to zastal. Ale vydrž, bude líp :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
9.2.19 08:36

@Tunrida Bydlime od rodiny daleko. Takze to ted neni mozne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
9.2.19 08:37

@Russet Ano delala, nekolik let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
9.2.19 08:39
@Kokino22 píše:
@Russet Ano delala, nekolik let.

Tak si prostě lehni. Spolknout pilulku prostě nepomůže. S dětmi se prostě dosyta jako před nimi málokdo vyspí. Proto musí brát každou příležitost ty oči zavřít nebo aspoň natáhnout si tělo a odpočinout. Jinak se z toho zblázníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
9.2.19 08:46

I kdybys tech 30 min jen lezela se zavrenyma ocima a zkusila trochu relaxovat. Nekoukat do telefonu, zkusit vypnout. Jestli chybi spanek, nic nez spanek nepomuze. Moje deti vstavali kazdy 2-3h. Byla jsem vyrizena. Naucila jsem se proste jit si lehnout s nima a nevylezt driv nez se probudi.

• Citovat
  • Nahlásit
23
9.2.19 08:47

@Russet Ano to mas pravdu, brat kazdy odpocinek :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
9.2.19 09:03

Nevyspala jsem se půl roku

Mám to stejně už půl roku. Jsem sice zničená , nevyspalá, unavená , ale malá je úžasná. Pořád si říkám, že až ji odstavím, tak se vyspím. Jenže ona si nevezme žadné UM. Mi malá spí přes den 4×30 minut. Sama nestihnu usnout a ona už je vzhůru. V noci k ní vstavám tak 6 x. Jediné co mě drží je Nespresso, černý čaj, čokoláda a doufání, že na jaře bude líp. První dítě bylo spací. Vůbec jsem nečekala, že by to podruhé bylo jinak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat