Kojení a růst zoubků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Něha
Kecalka 157 příspěvků 08.02.19 20:23
Kojení a růst zoubků

Holky, mám chlapečka za pár dnů 6.měsíců, zatím plně kojím. Už nějakou dobu cca měsíc cítím při kojení takové píchání do prsa, jak kdyby píchaly jehličky… Zoubek žádný zatím nemá… Co by to mohlo být? Ani jsem mu nic v pusince nenahmatala. Doktorka v 5.m rikala, že ještě žádný dlouho nebude, když mu koukala do pusy…
Jinak dnes měl vecer teplotu 37.9, mohlo by to také být k zoubkům? Přes den více spal, má červené tvářičky, lesklejší očka (jak kdyby plakal), je teplejší…A je takový oddaný, teď jsem si ho po večeru nosila v nosítku, běžně kouká všude okolo, dnes si i tu hlavičku položil na prsa…takže mu asi opravdu není moc dobře…

Reakce:
7.straka
Kecalka 440 příspěvků 08.02.19 20:52

Ono může kojení bolet i bez zubů. I ty dásně jsou celkem tvrdý a když se blbě přisaje (tyhle starší děti už začínají lajdačit) nebo zmáčkne dásněmi, tak to bolí. Můžeš mít někde malou prasklinku. Maž se aspoň dvakrát denně Bepanthenem a kdyby to nepomohlo, tak gencialkou (může tam už být nějaká infekce). První zoubek je dřív vidět než cítit - v dásni se udělá malá dírka a v ní teprve vyleze špička zubů, většinou (ne vždy) leze dolní jednička nebo dvojka. Buď chvíli cynická matka a podívej se, až bude řvát (ne hlady, ale třeba se vztekat) to mají pusinku pěkně dokořán :lol:

7.straka
Kecalka 440 příspěvků 08.02.19 20:53

Teplota může být i od infekce, teď toho lítá všude hodně.

Něha
Kecalka 157 příspěvků 09.02.19 07:18

@7.straka já jeho dásně cítím už skoro od začátku kojení :lol: . Během sestinedeli začal tu pusu dávat trochu jinak než do”O”, spíš tak jako podlouhle a někdy i stáčí horní ret dovnitř a ani po poradě s laktační poradkyní se nám nepodařilo jej přeučit :(… Včera navíc ani nechtěl pít z jednoho prsa, takže večer už jsem ho měla fakt brutálně nalité, vždycky při kojení se něco odpustilo, ale odstrikat se mi nedařilo, to až v noci jsem Koukala, kolik toho šlo. Odsávačku nemám doma, tak jsem musela ručně

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >