Vývoj 10měsíčního kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 15:20
Vývoj 10 měsíčního kojence

Zdravím maminky. Chtěla bych se zeptat jak na tom jsou nebo byli vaši prckové v 10 měsících. Trápí mě, že můj prcek zatím neříká slabiky a ani nenapodobuje. Od té doby co začal lézt, tak ho nezajímají hračky. Stále jen si někde stoupnout a otvírat a zavírat šuplíky a dveře. Má rád jak to bouchá. Snažím se ho naučit aspoň papá, ale buď mi kouká na pusu a nebo na ruku. Jinak nic… tak je to i s mluvením. Jen mi kouká na pusu a nic :(. Kouká, jak když vůbec nechápe. Jsem z toho nervózní.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 15:24

Podle mě normální dítě. Já mám taky děti zaměřené na pohyb, trvalo dlouho, než je začaly zajímat nějaké rikanky, ukazovací básničky apod. Naučil se lézt, to je pro něj fascinující, navíc si může stoupnout a mlátit dverma, nic lepšího na světě není :) dál mu v klidných chvílích ukazuje a říkej, on se časem chytí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 15:27

@chaela děkuji za odpověď. Furt si s ním povídám a ukazuju vše, ale jeho nic moc nezajímá. Ale samozřejmě budu dál pokračovat :)

simelka
Kecalka 187 příspěvků 07.02.19 15:32

Ani mě se nezdá, že je nějak pozadu. Mám 11m a taky toho moc neumí. Spíš skoro nic. Spolehlivě umí tak akorát paci paci a tam jsme zatím skončili. Samozřejmě na něj mluvím, všechno ukazuju, ale prostě potřebuje ještě trochu dozrát.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 07.02.19 15:56

Mala byla to same,jak zacala v sedmi mesicich lezt,tak ji zajimalo vsechno,co neni pro deti :mrgreen: pak kdyz si zacala stoupat o mesic pozdeji,tak to uz bylo uplne v haji :lol: taky jsem se snazila s ni delat papa,paci paci,jak je velika a varila mysicka,ale ona to proste nedelala,pak jsem to jednoho dne znovu zkusila a mala vsechno umela,takze neboj,detatko si to vsechno pamatuje a udela to,az to budes nejmene cekat :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 15:59

@Twixinka mohu se zeptat od kdy začala vaše malá říkat slabiky? Mého prcka hlavně nic moc nebaví ( krom šuplíků a dveří). Ukazuju mu zvířátka atd.

dickys
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 07.02.19 16:00

Myslím, že je to úplně normální a nevidím důvod k žádné nervozitě.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 07.02.19 16:05
@Anonymní píše:
@Twixinka mohu se zeptat od kdy začala vaše malá říkat slabiky? Mého prcka hlavně nic moc nebaví ( krom šuplíků a dveří). Ukazuju mu zvířátka atd.

V tomhle byla rychla,ona i ted ve svych sestnacti mesicich mele a mele a uz se cim dal tim vic rysuji smysluplna slova :) slabiky rikala snad uz v pul roce,sedmi mesicich .. ale mam sestricku,ktera snad do dvou a pul let mlcela a pak zacala mluvit ve vetach :mrgreen: dneska je ji osm let a nema zadny problem ;)

Sue2008
Kecalka 229 příspěvků 07.02.19 16:11
@Anonymní píše:
Zdravím maminky. Chtěla bych se zeptat jak na tom jsou nebo byli vaši prckové v 10 měsících. Trápí mě, že můj prcek zatím neříká slabiky a ani nenapodobuje. Od té doby co začal lézt, tak ho nezajímají hračky. Stále jen si někde stoupnout a otvírat a zavírat šuplíky a dveře. Má rád jak to bouchá. Snažím se ho naučit aspoň papá, ale buď mi kouká na pusu a nebo na ruku. Jinak nic… tak je to i s mluvením. Jen mi kouká na pusu a nic :(. Kouká, jak když vůbec nechápe. Jsem z toho nervózní.

Klid a hlavně nevěř babičkám, že jejich děti v roce recitovaly Shakespeara :roll: Mám pocit, že moje dcera nikdy papa na povel neudělala a to je ji 2,5. Buďto zamává sama spontánně nebo vůbec :nevim: . Se zvířátky jsme taky bojovali strašně dlouho. Zase bez problémů sama vylezla na klouzačku (a všechno jiné :mrgreen: ) a zbožňuje plavat. Neboj, až zmakne pohyb, začne mít čas i na jiné věci.

BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 07.02.19 16:25

Dcera tyhle papa a pacipaci přímo nesnášela, vždycky na mě vrhla pohled, jestli náhodou nejsem retardovana. Mluvit začala dříve než většina vrstevníků a slovní zásobu má obrovskou. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 16:26

@BaMaK u nás se Bohůžel ani nežvatlá :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.19 16:51

@Sue2008 snad ano. Jen se bojím aby byl v pořádku.

sakota
Kelišová 5644 příspěvků 07.02.19 16:58

Uklidnim te. Taky mam kluka 10 mesicu. V 9 zacal samostatne chodit a nic jinyho nez chodit a mlatit hrackama ho nezajima. Prohlizet knizku nezajem. Rikanky nezajem. Jediny, co jakz tajz rozumy a po svem udela je „jak jsi velikej“. Tleskat umi, ale na paci paci mi sejri. Na papa jakbysmet. Proste jen chodit, mlatit vecma a vriskat. Zvlatla, jen kdyz ma extremne dobrou naladu. Nebo kdyz je nastvanej, tak jede nenenenene (ale podle me netusi, co to znamena). Jinak nic. Neboj, maj cas. ;)

BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 07.02.19 19:17
@Anonymní píše:
@BaMaK u nás se Bohůžel ani nežvatlá :(

Taky nezvatlala. Zadbe brrrrrr, egoegoego, mamamama. První slovo bylo ne a druhé to v plném významu… A pak šup, přišla na to jak ty svoje myšlenky vyslovit a byl to strašně rychle.

Giselleine
Stálice 79 příspěvků 08.02.19 10:48

Já mám teď kloučka 9,5 měsíce a uz si taky asi týden říkám,jestli je všechno o.k,kdyz ho uz měsíc ucim pápá,paci paci a jak si velikej a on na ty moje ruce kouká a začne se akorat smát :D Žvatlá si sám,Stoupne si,když se drží a kdyz ho drzim za ruce,tak by pořád jenom chodil a uz ho taky nic jinyho nezajímá :) Z čeho jsem ale docela v šoku,tak že se poslední dobou začal dost vztekat,když není po jeho! :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >