Plochá hlavička u miminka

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 14:52
Plocha hlavicka u miminka

Ahoj holky, malý na dost plochou hlavicku. Nemůžeme se ale s manželem stále rozhodnout, zda jít do helmičky nebo ne. Je tady někdo, kdo to měl stejně či podobně? A jak to s vámi dopadlo? Vím, ze to na hodně, šle třeba doktorka říká, ze to zarostou vlásky :nevim: na druhou stranu nám strach, aby ho helmicka neomezoval v pohybu. Má slabé břišní svaly, cvicime (ne Vojtovku). Díky za zkušenosti ty fotky jsou naprd, pořad mi točil hlavu :?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 14:59

prosím anonym jinak smazat v rodině máme dítě co nosilo helmu, hlavu má kulatou a to doslova jako kulička, nepřirozeně kulatou mě osobně to na pohled vadí
našemu dítěti jsem nechala hlavu na jedné straně slehlou zarůstá to vlásky jako jo vidět to částečně je na dotyk to znát je, ale nechtěla jsem mít dítě s kulatou hlavou

ivašot.
Kelišová 7019 příspěvků 08.02.19 15:04

Má to dost, já bych minimálně konzultovala ještě s jiným doktorem než je váš pediatr.

pristelepe
Povídálka 45 příspěvků 08.02.19 15:08

No…určitě bych to řešila. Tvar té hlavičky je opravdu ne zcela běžný. Šla bych na konzultaci k jinému lékaři.

Gabbylove
Stálice 68 příspěvků 08.02.19 15:09

@ivašot. Byli sme u fyzioterapeutky, ta jen řekla, ze má placatou hlavicku, ale o helmičce nemluvila. Pak chodíme cvicit s malým a paní říká, ze je to na helmičku. Ale ona celkově ty věci řeší úplně extra. Každá z jich šle rekla, ze to vlasky zakryji :roll: Ja bych potřebovala slyšet názor někoho, kdo měl dítě s takhle placatou hlavou, neměl helmicku a jak to dopadlo :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 15:12

@pristelepe on už se právě narodil s nekulatou hlavičkou. Kvůli těžšímu porodu. Ten tvar se pak jen více ještě splaskl, to je slovo :think: , ale kulatou ji neměl nikdy.

Mala.ještěrka
Kecalka 371 příspěvků 08.02.19 15:15

Náš malej ji měl možná ještě placatější, helmičku neměl a teď ve dvou letech už ji má prakticky srovnanou. A to se prý mění a rovná až do tří let. Jako nemá ji dokonale kulatou (až nepřirozeně řekla bych 8o ) jako některé děti v okolí, ale na první ani druhý pohled si skutečně nikdo ničeho nevšimne.

lolink
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 08.02.19 15:17

Kolik mu je? Me prvni dite ma krasnpu hlavu. Mel temer pd narozeni. Druhy mel tak sisatou, ze jsem se bala, ze se to nesrovna, ani jsem netusila, jak bych ho polohovala a rovna se to pekne samo…

TRG
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 08.02.19 15:18

Zažila jsem (ne vlastní) děti - oba „extrémy“ - dítě s protaženou hlavičkou dozadu a dítě s takhle spláclou. Jak to dopadlo u rodičů dítěte s protaženou hlavičkou, to nevím. Měli ho dávat na polštářek, aby se mu dobře leželo a hlavička se otlačovala. Rodiče dítěte s tou platacou to řešili až moc pozdě, dítě už bylo na polohování moc velké, takže nic moc nezachránili. Měli polohovat dítě na jeden a druhý bok, aby si neotlačovalo víc „ten zadek“ a taky mu pod hlavičku dávat měkké. Dítě už chodí do školky, hlavička mu zarostla vlásky a pokud si nenechá hlavu oholit, pravděpodobně nikdo nic nepozná. Vidět to teď už není ani když to člověk ví a „kouká na to“. Takže přesně jak říkají vám. Nicméně snad to není u vás nějak patologické, maximálně na naše měřítka „ne-tak-hezká-hlava“. Do helmičky bych asi nešla. Tu nosí spíš děti, které mají tvar hlavičky špatný třeba díky rychlému srůstání lebečních kostí (nevím, jak to správně popsat).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 15:19

@Mala.ještěrka děkuji moc za zkušenost. Já pořad váhám, vždy už se rozhodnu pro jedno a někdo ne přesvědčí o opaku. Achjo. Me přijde, ze to na jak zároveň s krkem. Někdo říká to se spraví a někdo to ani omylem :nevim: :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 15:20

@lolink teď 4,5 měsíce. Začíná se více hýbat. Ale spat mi chce jen na zádech :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 15:23

@TRG dekuji moc za radu! No on už se narodil s ne zrovna kulatou hlavou. Placatou ji má dost, ale kdyby to dělalo problém i jinde, tak naše dr je svědomitě, to si zase říkám, ze by nás na helmicku poslala. Včera ji kontrolovala a rekla jen, ze Škoda, ze ta hlavička je tak placata a nic víc. Ale kdysi už mi o helmičce říkala, ze jen v krajní nouzi. :nevim:

Mala.ještěrka
Kecalka 371 příspěvků 08.02.19 15:27
@Anonymní píše:
@Mala.ještěrka děkuji moc za zkušenost. Já pořad váhám, vždy už se rozhodnu pro jedno a někdo ne přesvědčí o opaku. Achjo. Me přijde, ze to na jak zároveň s krkem. Někdo říká to se spraví a někdo to ani omylem :nevim: :zed:

Ty jsi psala, že už se s tím tvarem hlavy narodil? V tom případě bych to asi ještě zkonzultovala s jiným lékařem.

Jinak naše doktorka tvrdila, že se to srovná (měla pravdu). Ať si představím, že mě někdo nandá na hlavu těsnou helmu na 24 hod po x týdnů ( fakt by se mi to nelíbilo). A že ta helmička taky něco váží a to ovlivňuje motorický vývoj ( taky jsme cvičili Vojtovku).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 15:35

@Mala.ještěrka ne úplně s tímto tvarem :) ale neměl po porodu hlavicku kulatou. Takhle mu to úplně splasklo až kvůli tomu, ze rad leží na zádech.. mám strach hlavně kvůli tomu pohybu. Já nevím, tak do toho nejspíš nepujdeme. Maximálně bude muset nosit delší vlasy :nevim: nebo ja nevím ..

pristelepe
Povídálka 45 příspěvků 08.02.19 15:35

Třeba mému stýci se to nesrovnalo. Je to pán s placatou pleší. :roll: Zaroste to vlásky, které ve 40 nebo dřív prořídnou …

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >