Malý má virozu a nechce jíst:-(

6545
9.2.06 13:49

No předně bych ho asi moc nenutila.
Nevím, co nějaká polévka? Nebo aspoň mléko? Hodně pít, ono až viroza přejde, zas se rozjí, neboj.
Tohle zažívám kolem zubů.
Pokud by to trvalo delší dobu, poradila bych se s dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

278
9.2.06 13:55

Marty, klid, ono mu nijak neuškodí, když jeden den nebude moc jíst. My jsme to měly taky a to je malá docela slušný jedlík. Prostě zavřela pusu a hotovo :( Ani čajík moc nechtěla. Nakonec si večer dala trochu polévky a vypila svůj „příděl“ mléka a druhý den … HAMI HAMI, MAMI KDE JE HAMI? :D
Nejhorší je, když má rýmu až v krku a s odsávačkou se už dávno nechytám :( Má už dost sílu a já obavy o břicho :cry: Ale co nám - podle mě - pomohlo, byly homeopatika na rýmu, kombinovaná se slanou vodou v rozprašovači (ale vy už můžete i nějaké ty dětské kapky do nosu ne?) a utírat a utírat a utírat.
Neporadila jsem co? My s rýmou válčíme často, s jídlem už tolik ne :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16538
9.2.06 13:55

ahoj,
je to naprosto normální, že v nemoci se nechce jíst. Tělo bere sílu na vyléčení a už mu moc nezbývá na zažívání, zejm. čokolády :(

Doporučovala bych spíše hodně tekutin, ovšem ne mléko- to zahleňuje. takže vývary, ovoce…

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.2.06 13:57

Do jídla ho nenuť, můj syn ( 2 roky) byl před 14 dny nemocný a skoro 5 dní jedl minimum, až jsem měla strach, že umře hlady 8O . Malé děti, když jsou zahleněné, tak jíst nechtějí, někdy z těch hlenů i zvrací. Hlavně musí mít dostatek tekutin a to , že 1 den nejí bych neřešila. Pa

• Nahlásit
  • Citovat
720
9.2.06 14:02

Ahoj Marty 1, náš prcek i ten starší chtějí vždycky přesnídávku,dobře se jim polyká. Do jídla je taky nikdy nenutím,hlavně že dost pije. Brzy se uzdravte :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
9.2.06 14:04

Zapomněla jsem upřesnit, že mléko samozřejmě zahleňuje, ale UM ne a u něj je dobrý, že zasytí. Ke konci mi malá pila dobře i kaši řídkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
9.2.06 14:14

Marty, nedělej si starosti, za pár dnů to přejde a bude papat.

Dcerka měla nedávno taky kašel a byla celá zahleněná a jediné co jedla vlastně pila bylo mléko. Taky můžeš zkusit udělat vývar-polévku a dát mu alespoň tu vodu z toho, aby neměl v žaludku prázdno. To jsem taky dělala.

Alusha, pa.

""http://www.rodice.cz/metrik/519.png:http://www.rodice.cz/metrik/519.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.2.06 14:19

No, už jsem se odhlásila, ale viděla jsem ještě příspěvěk tak v rychlosti odpovím. Trvalo to cca 2-3 dny. Vydrž, chápu Tě, taky jsem nervák, ale ono ti nic jiného nezbyde než vydržet.

ALusha, pa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni

Za den snědl tak 3 piškoty (někdy ani ty né), pár lžic polévky, 1 párek- normálně je dávám jen vyjímečně, ale ted jsem byla šťastná, že snědl alespoň něco a trochu hroznového vína. Nic víc nechtěl. Ze začátku nejedl ani ten párek. My jsme měli něco střevního, v zápětí virózu a do toho mu lezly 3 zuby. Tak bylo veselo.

• Nahlásit
  • Citovat
Vvv
1364

Ahoj Marty,
ráda bych tě taky uklidnila :) Můj syn 27měsíců odmítá baštit „normální“ jídlo, kdykoliv je v „nepohodě“. Nemusí to být jen rýma, ale třeba i růst stoličky.. pak je schopen být několik dní živ jen ze Sunaru, jogurtů, přesnídávek, minerálky a toto vše občas proloží suchým rohlíkem :) Dříve jsem z toho byla taky na nervy, ale teď už to neřeším, hlavně že pije a hlady určitě nestrádá :)
Uvidíš, že až se vám udělá dobře, malej se zase rozbaští :)
A ještě k tomu množství: u nás to bývá za celý den tak 250ml sunaru (na dvakrát), pár lžiček jogurtu, jedna přesnídávka, půlka rohlíku + pití čaje či vody. A když mu trochu otrne, loudí na mě Brumíka :)
Hlavně ať jste brzy zdraví přeje
Verča a Adámek tč. nebaštící s laryngitidou :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
9.2.06 14:33

Marty, neboj, malej to baštění dožene! Určitě se neboj nějakého hubnutí, to by musel hladovět hodně dlouho :) Prostě mu jen nabízej různé (pokud možno zdravé :)) mňamky a pokud nebude chtít, nenuť ho a nedělej si z toho hlavu! Uvidíš, že je to záležitost pár dnů a pak budeš mít doma najednou malého zdravého hladovce :)
A přeji hodně zdravíčka, my válčíme s chorobami od podzimu prakticky v jednom kuse a už je to dlouhý :( Doufám, že laryngitidou jsme definitivně završili „nadílku“ nemocí a že už bude fajn :)
Držte se, buď v klidu a dej nám pak vědět, jestli jsme měly pravdu :)
Verča a Adam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
9.2.06 14:34

A zapomněla jsem dodat, že Patrik je nádhernej klučina :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
9.2.06 14:51

A ještě něco, co jsem právě našla u „konkurence“ :D Třeba jako inspirace i pro zdravé dítko :)
http://www.rodina.cz/clanek4883.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
9.2.06 15:01

Marty,

buď v klidu. Patriček není žádný vyžlík. Co mám říkat já se tříletým 12-ti kilovým hádětem? :roll: A že v nemoci nejí, je úplně normální. Sama píšeš, že také jíst nemůžeš. On dobrovolně hlady neumře. :wink:

Jen ať hodně pije a zkus mu do čajíku namáčet piškotky. U nás to docela zabírá. A hlavně klídek! Za pár dní bude zase dobře a Patrik se rozbaští, přece jenom bude muset nabrat sílu na další řádění :lol: .

Tak ať vám je brzo dobře.

Katka a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
9.2.06 15:37

Marty,většinou nesní ani jednu skleničku,tedy ten menší. Zrovna jsou nemocný oba,takže to právě prožívám :cry: My to máme každou chvílku,co chodí starší do školky. Během 3 dnů jsou z nejhoršího venku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama