Mám jít do IVF centra? Nízké AMH

45
9.5.20 20:23

Mám jít do ivf centra? Nízký AMH

Prosím o radu zkušenější. Je mi 35 let, bezdětná, AMH pouze 1,3. O miminko jsme se pokoušeli a vyšlo na 4.pokus, bohužel skončilo jako zamlklé těhotenství v 10.týdnu. Jsem nyní po revizi a nevím, zda se dále snažit ještě přirozeně nebo jít do CAR. Děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2679
9.5.20 20:33

Já bych se snažila přirozeně, když už jsi jednou otěhotněla. Já měla AMH 1,0 v 36letech. A otěhotněla jsem pak přirozeně v 37letech a dopadlo to dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
9.5.20 21:02

Bylo mi 34 a AMH jsem měla 0.8 Chodili jsme teda do centra asistované reprodukce, protože jsem nemohla otěhotnět. Bylo naplánované 3× IUI a pak IVF. Výsledky AMH přišly mezi druhou a třetí IUI, doktorka říkala, že pokud třetí IUI nevyjde, máme jít do IVF, že není na co čekat…Otěhotněla jsem po třetí IUI. Možná bych doporučila CAR…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
9.5.20 21:16

Záleží na příčině, ale obecně ano. Co znamená vyšlo na 4. pokud? jajo po 4 měsících? Tak bych tomu možná chvíli šanci dala, ale ne moc dlouho. Za rok budeš mít při IVF zas nižší šanci, po 35 se vajíčka zhoršují rapidně. Takže IVF teď = větší šance. Lidi pak investují různé příplatky a zvýšení šance k uhnízdění, vývoj embryí atd, ale nejcennější je mládí ženy. Chceš víc než jedno dítě? Taky důvod pro IVF. Nebo alespoň hned zkoušet IUI, ať máte aspoň trochu zvýšenou šanci. Vím, jak to zní, mělo by se dávat na přirozené počení, ale když už jsme své mladí promarnily, tak musíme jít tvrdě za cílem.
Já šla do IVF ve 35 s podobným AMH (1,2 až tak nízké není, s tím se dá pracovat) a povedlo se až v druhém cyklu. Teď je mi 38 a druhé dítě je ještě větší „dřina“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
9.5.20 21:23

@Petra Star ano, zadarilo se ve 4.cyklu a predtim biochemické těhotenství. Chtěla bych 1 dítě. Právě cítím tlak toho věku. Můj gynekolog říkal, že na CAR to rozhodně není, ale nechci promarnit vhodný čas..A vůbec se v technikách umělého oplodnění neorientuji, tak ani nevím, jaká metoda je vhodná. Partner má spermiogram v normě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
9.5.20 21:27

@Tyjo tak to gratuluji. A můžu se zeptat, v jakém CARu jsi byla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
9.5.20 21:35

@eja12 No, tak zatím to fakt na CAR není, ale kvůli věku nečekej dlouho. Třeba jen pár měsíců. IUI je jen inseminace - vpraví ti přímo do dělohy upravené sperma muže - bez braní hormonů nebo jen minimálně, máš nárok na 6 za rok (někde s příplatkem okolo 1500 Kč, jinde bez příplatku) IVF je pak hormonální stimulace, odběr vajíček (obvykle pod narkózou) a opodnění a kultivace embryí v laboratoři. Dost embryí se za pár dní „zastaví“, takže je potřeba jich mít rozumné množství, s věkem se to horší - počet i kvalita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
9.5.20 22:03

@eja12 chodili jsme v Praze do Pronatalu. Milí, vstřícní, mě psychicky pomohlo, že se něco děje 🙂. Tobě držím moc palce ať to vyjde, co nejdřív

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
9.5.20 22:27

@Tyjo Tak to mám pocit, že jsi jedna z mála, co o Pronatalu mluví dobře. Ale ono vždycky záleží, komu se kde povede…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
9.5.20 22:35

@eja12 tak už jsou to 4roky. Opravdu si nemám na co stěžovat. Spoustu holek psalo, že za IUI platilo, já nikdy nic. Ale byla jsem u doktorky, která už tam nedělá. Myslím, že se jmenovala Melicharová. Před tím jsem chodila do Gestu a to byl děs a v Podolí jsem byla pouze na vstupním vyšetření a už jsem tam nešla. Přístup doktora, že mám ve svých 34 letech ještě spoustu času a že s věkem je nesmysl, že stoupají rizika… No pro mě neprofesionální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1768
9.5.20 23:10

@eja12 Ještě bych zkoušela přirozeně. V CAR mi říkali, že jsou spokojení, když je alespoň 1, což ty máš víc a otěhotnět nebyl problém, spermio v pořádku. To půjde. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
10.5.20 07:26

@Petra Star moc děkuji za vysvětlení. Asi tomu nechám čas do podzimu a pak se objednám. A ty máš zkušenost s jakým CARem? AMH máš nyní kolik?
@Maribelle díky za nadějná slova. Jen se bojím, že mi ten AMH brzo klesne pod 1.Takže asi zkusím půl roku čekat přirozeně a pak do CAR. Ani nevím, jak se mi rozběhne cyklus po revizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4365
10.5.20 10:10

@eja12 Já měla AMH 0,6 ve 35, hned potom jsem otěhotněla (teda po roce snažení), a ve 37 jsem otěhotněla po třičtvrtě roce znova, takže AMH pod 1 není žádný problém. Ani tím moje gynekoložka nebyla zaskočená. Sama říkala, že AMH 0,6 je jen nižší norma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
10.5.20 10:38

@Martina D. tak to je pěkné tohle slyšet a moc gratuluji.Jen mě na internetu vyděsilo, že už je to nízká hodnota. Ale asi to všechno není jen o číslech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
889
10.5.20 11:37

Nízká hodnota by to byla, kdyby ti bylo 25. Pak by to mohlo ukazovat na předčasné ovarialní selhání. Vzhledem věku 35 let je to naprosto odpovídající hodnota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat