Mám malý byt ...

Anonymni
2.11.08 15:14

Mám malý byt ...

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, bydlíme v 1+1 je to byt od města a máme dítě. Chtěla bych požádat o větší byt. Poraďte mi prosím jakou žádost mám podat a kde s ní jít. Měl někdo z vás stejný problém a jak to řešil. Šetříme na vlastní bydlení, ale nebude to hned.
Děkuji za jakou koliv odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35412
2.11.08 16:19

No asi na obecní úřad, podmínky jsou ale všude různé, musíš se kouknout na jejich web. Ale obecních bytů je málo a nájemné v nich není zvlášťe levné, a vlastně je to rozumné, proč by někdo měl levně bydlet a druhý ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
2.11.08 16:33

Re: Mám malý byt ...

Anonymni píše:
Dobrý den,
potřebovala bych poradit, bydlíme v 1+1 je to byt od města a máme dítě. Chtěla bych požádat o větší byt. Poraďte mi prosím jakou žádost mám podat a kde s ní jít. Měl někdo z vás stejný problém a jak to řešil. Šetříme na vlastní bydlení, ale nebude to hned.
Děkuji za jakou koliv odpověď.

Nejlepší by bylo si koupi byt na hypotéku tak jak to dělají všichni ostatní :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
2114
2.11.08 19:20

Taky sme dřív bydlely v 1+1 s jedním dítětem. Zažádat o byt asi na městským úřadě tam už ti poradí ale myslím že Vám větší byt stejně jen tak nedají kvůli tomu že máte dítě, a i tak by to asi nebylo hned. Byt sem tenkrát prodala měla sem ho v OV a koupila si dům. I byt od města se dá „prodat“ myslím že prodáváš pak nájemní smlouvu za odstupný nebo tak… O tomdle ale moc nevím jen sem vídávala inzeráty právě na to za odstupný přenechám smlouvu na byt. Do hypotéky bych nešla ale chápu lidi co platí nájem který je třeba vyšší než splátka hypo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
2.11.08 19:26
Sany píše:
Taky sme dřív bydlely v 1+1 s jedním dítětem. Zažádat o byt asi na městským úřadě tam už ti poradí ale myslím že Vám větší byt stejně jen tak nedají kvůli tomu že máte dítě, a i tak by to asi nebylo hned. Byt sem tenkrát prodala měla sem ho v OV a koupila si dům. I byt od města se dá „prodat“ myslím že prodáváš pak nájemní smlouvu za odstupný nebo tak… O tomdle ale moc nevím jen sem vídávala inzeráty právě na to za odstupný přenechám smlouvu na byt. Do hypotéky bych nešla ale chápu lidi co platí nájem který je třeba vyšší než splátka hypo.

Sanny, pokud jde o mestsky byt, tak takovehle prodavani je protizakonne.....

Jinak my bydleli v mestskem 2+1 a chteli jsme vetsi, sice sme byli na radnici na oboru ktery se zabyva bytovou tematikoou, ale moc nam neporadili.
Rekli ze sance je mala a at se zkusime poptat sami nekoho.
Nakonec jsem nasli manzele, kteri chteli z 5+1 do mensiho, takze se povedlo, cca po 2 mesicich

Ted uz pres rok je tenhle 5+1 nas, mesto byty prodavalo a jsem neskutecne stastni, ze uz mame neco sve

Drzim palce!

PS: pocitej s vyssim najmen ve vetsim byte.....a treba bude taky v hroznem technickem stavu..... Ne kazde mesto se o sve byty stara ukazkovo, nas ted ceka tolik spolecnych oprav, ze se nam protaceji panenky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
2.11.08 19:46

Přesně jak píše kat-ka, prodej městských bytů (obecních) není legální. Legální je pouze výmena bytu, ale i tu musí schválit městská rada (u nás to tak teda je).
Ještě se zkus zeptat na MěÚ na byty po neplatičích, tak jsme městský byt získali my. Rada nám byt přiklepla, zaplatili jsme polovinu dluhu po předchozích nájemnících (ti už byli vystěhovaní), byt byl teda v děsným stavu takže oprava a po roce se byty prodávaly, takže jsme konečně ve vlastním. Teď se opravuje dům … finančně to vyšlo líp jak hypotéka, ale jak jsme slyšeli osd známých na to jak náš byt vypadal to chce silný žaludek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
2.11.08 20:08

No ono taky záleží, jaký tyúp bydlení od ěmsta to je? Jestli máte třeba startovací byt na dobu určitou, nebo normální městský byt na dobu neurč.?
U nás teda na to, jak malé město jsem (20tisíc) si myslím, že je městských bytů dost-těch na dobu neurč. a ještě víc startovacích na dobu urč. Ale všechno to jsou garsonky, 1+1 a jen pár 2+1. A pochybuju, že vám město dá větší byt jen proto, že máte dítě… Samozřejmě nevím, odkud jsi, ale myslím, že nikde není bytů nazbyt. U nás bydlí v 1+1 samé rodiny s dětma a větší byt dali na dobu urč. třeba rodině, co měla 5.dítě, tak šli do 2+1. (vím to, dělala jsem na sociálce).
Jiank městské ybty má na úřadech na starosti odbor majetku (může to být jinde jinak), tam jsou nějkaké pořadníky atd, tam se dávají i žádosti a měli by ti poradit. A ve finále vše rozhoduje městská rada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2230
2.11.08 22:07

Ahojki, bydlela jsem v obecním 1+kk, pak se mi narodila holka a v jejích dvou letech, kdy už byl nejvyšší čas na dětský pokojíček, se mi podařila výměna za 2+kk,,,,,ti sousedi tento byt pouštěli, já o tom věděla, tak jsem zašla na úřad s žádostí o výměnu a nedělali mi problém. Ale je to opravdu tak, že si tu výměnu musíš sama vyhledat, nebo na ni náhodou natrefit a úřad to pak jen schválí, určitě Ti s tím nebudou pomáhat a už vůbec né dávat větší byt........je to vážně jen na Vás, tak být Váma, dám si inzerát, nebo zkuste zajít na úřad za paní na byťáku, jestli náhodou o nějaký výměně neví, že by Vám případně dala echo, nebo už o bytech po neplatičích tady někdo psal........ ale to je potřeba zkusit, nemusí být každá úřednice ochotná, ale třeba budete mít štěstí. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
filakia
19.1.12 16:01

výměna bytu

Dobrý den,chtěla bych se informovat.Bydlím sama s dcerou v malinkém obecním bytě 1+1 a chtěla bych se přestěhovat do 2+kk s doplatkem do jiné části v Brně.Dcera má 4roky zatím se mi nepodařilo najít práci proto jsem vedená na uřadě práce a pobírám doplatek,příspěvek na bydlení,hmotnou nouzi…chci se zeptat pokud se vyměním do většího bytu jestli mám i nadále nárok na příspěvek na bydlení.Děkuji Ivet

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama